Українська літературна енциклопедія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Українська літературна енциклопедія»
Моваукраїнська
Жанрлітературні енциклопедії
МісцеКиїв
ВидавництвоГоловна редакція УРЕ, Українська енциклопедія (Київ)
Видано1988

Украї́нська літерату́рна енциклопе́дія — перше видання узагальненого змісту, започатковане 1988 року, яке всебічно висвітлює історію національної та світової літератури. Із запланованих п'яти томів вийшло три (до літери Н).

Видавати «Українську літературну енциклопедію» припинили у 1995 році. Очевидно, що цей проєкт не може бути закінчено, оскільки опубліковані томи вже є історією літературознавчої енциклопедистики, а інформація у них морально застаріла[1]. Дослідниця Катерина Двірна зазначала, що в енциклопедії використовуються однобокі та догматичні підходи для висвітлення біографії та творчої діяльності митців. Також у виданні «відсутні правдиві факти про репресованих діячів культури та мистецтва»[2].

Основні відомості

[ред. | ред. код]

Українська літературна енциклопедія містить понад 10 тисяч статей про письменників, критиків, літературознавців, перекладачів, бібліографів, фольклористів, а також про літературні течії, об'єднання, музеї, видавництва, періодичні видання, альманахи тощо. Подаються матеріали з теорії літератури, поетики. Охарактеризовано творчий доробок якнайширшого кола діячів українського красного письменства — від найдавніших часів до наших днів.

Енциклопедію добре ілюстровано. До більшості статей подано чорно-білі та кольорові ілюстрації.

Українська літературна енциклопедія вийшла у видавництві «Українська енциклопедія» імені Миколи Бажана (Київ) за активної участі наукових співробітників Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України. Її редакційну колегію спочатку очолював Ігор Дзеверін, а згодом Микола Жулинський.

Опис томів

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. «Українська літературна енциклопедія» // Українські електронні та паперові енциклопедичні видання: основні здобутки й перспективи: науковий збірник / НАН України; Інститут енциклопедичних досліджень. – К.: Академперіодика, 2015. – C. 73–74. – ISBN 978-966-02-7822-6.
  2. Двірна, 1994, с. 18.

Література

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]