Устрицеві

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Устрицеві
Гігантська устриця далекосхідна (Crassostrea gigas)
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Молюски (Mollusca)
Клас: Двостулкові (Bivalvia)
Підклас: Pteriomorphia
Ряд: Устриці (Ostreoida)
Підряд: Ostreina
Надродина: Ostreoidea
Родина: Ostreidae
Rafinesque, 1815
Посилання
Вікісховище: Ostreidae
Віківиди: Ostreidae
EOL: 2248
ITIS: 79866
NCBI: 6563
Fossilworks: 61529

Устрицеві[1] (Ostreidae) — родина морських двостулкових молюсків (близько 25 родів). Зустрічаються переважно у тропічних морях. У помірних морях зустрічаються лише там, де температура води влітку досягає 16 °C. На відміну від мідій, устриці приростають до субстрату (каміння, черепашок інших молюсків тощо) черепашками. Черепашка устриці має несиметричні стулки з нерівною поверхнею. Нога та бісусна залоза редуковані у зв'язку з нерухомим способом життя. В Україні зустрічаються у Чорному морі, у захищених бухтах, на узбережних скелях, а також на мілководді. Устриці дуже чутливі до чистоти води та достатньої кількості в ній кисню. За способом живлення — фільтратори води, кожна особина може відфільтрувати від 1 до 3 л води за годину.

У Чорному морі зустрічається устриця європейська (О. edulis), які здавна використовувалися у їжу людини. Устриці вважаються делікатесом та у деяких країнах вирощуються у промислових масштабах. У їжу вживають живі та консервовані устриці.

Роди та види[ред. | ред. код]

Crassostrea rhizophorae

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Маркевич О. П., Татарко К. І. Російсько-українсько-латинський зоологічний словник. — Київ: Наук. думка, 1983. — 411 с.

Література[ред. | ред. код]