Фердросс Альфред

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Фердросс Альфред (нім. Verdroß-Droßberg Alfred, англ. Verdross Alfred ; 22 лютого 1890(18900222), Інсбрук, провінція Тіроль, Австрія – 27 квітня 1980, там само) – австрійський правознавець і дипломат, судовий діяч; фахівець з теорії права, філософії права, міжнародного (публічного) права.

Альфред Фердросс (1890—1980)

Біографія[ред.ред. код]

Народився в сім'ї військового (генерала інфантерії). Навчався в гімназіях Роверето та Брессаноне (Італія). А з 1908 до 1913 вивчав право у Віденському університеті.

Під час Першої світової війни Фердросс спочатку служив у Верховному військовому суді у Відні, де брав участь у розгляді кримінальних справ. Згодом він став співробітником юридичного департаменту Міністерства закордонних справ Австрії.

Після розпаду Австро-Угорщини та утворення Австрії Фердросс отримав призначення в Берлін, де працював в 1918—1920 рр., потім був юридичним консультантом юридичного департаменту МЗС Австрії (до вересня 1924 р.).

1957 Фердросс був обраний до Міжнародного (арбітражного) суду в Гаазі та до Комісії з міжнародного права ООН (членом останньої він був до 1966).

Роком пізніше (1958) Фердросса обирають суддею Європейського суду з прав людини в Страсбурзі. На цій посаді він залишався до 1976 р.

1961 Фердросс головував на Міжнародній конференції ООН з питань дипломатичних зносин та імунітетів, яка 18 квітня 1961 р. ухвалила Віденську конвенцію про дипломатичні зносини.

Фердросса нерідко відносять до так званої Віденської школи права, яка сформувалась навколо правознавця Ганса Кельзена, прихильника нормативізму в розумінні природи права і творця так зв. «чистої теорії права».

Основні твори[ред.ред. код]

on-line список праць Фердросса (нім. )

Література[ред.ред. код]


терези Феміди Це незавершена стаття про юриста.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.