Флавія Юлія Констанція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Флавія Юлія Констанція
Flavia Julia Constantia.jpg
Народилася між 293 та 300
Августа Треверора
Померла 330
Константинополь
Громадянство Стародавній Рим
Титул Августа
Конфесія аріанство
Батько Констанцій I Хлор
Мати Флавія Максиміана Теодора
Рід династія Констянтина
Брати, сестри
Чоловік Ліциній
Діти Ліциній ІІ

Флавія Юлія Констанція (*Flavia Iulia Constantia, між 293 та 300 —†330) — дружина римської імператора Ліцинія I.

Життєпис[ред.ред. код]

Походила з династії Костянтина. Була донькою імператора Констанція I та Максиміани Теодори. Народилася між 293 та 300 роками у м. Августа Треверора (сучасний Трір, Німеччина), головній ставці імператорів у Галлії.

У 312 році відбулися її заручини з імператором Ліцинієм. Це було зроблено на догоду політичним планам зведеного брата Констанції — Костянтина I, який мав намір об'єднатися з Ліцинієм для боротьби проти Максенція. У 313 році, вже після поразки останнього, у Медіолані відбулося весілля Констанції з Ліцинієм. Тоді ж було ухвалено едікт щодо свободи віросповідань.

Разом із чоловіком перебралася до Нікомедії. У 315—316 роках супроводжувалася чоловіка під час війни того із братом. У 317 році під впливом Євсевія, християнського єпископа Нікомедії, який сповідував аріанство, Констанція прийняла хрещення, стала активною прихильницею Арія.

У 324 році, після поразки Ліцинія, вела перемовини з братом щодо збереження життя її чоловіка та сина в обмін на зречення Ліцинія. Втім у 325 році було підступно страчено чоловіка Констанції, а у 326 році — сина. Разом з тим продовжувала користуватися пошаною при дворі Костянтина I, який надав їй найвищий титул (після Августи).

Констанція останні роки присвячувала переважно релігійним питанням. підтримці аріанства. В цьому мала значний вплив на свого брата-імператора. У 325 році, під час Нікейського собору, підтримувала аріанську фракцію. Разом з тим домоглася повернення із щзаслання Арія. Констанція померла у 330 році. На її честь Костянтин I перейменував місто Майуму у Палестині на Констанцію.

Родина[ред.ред. код]

Чоловік — Ліциній, імператор у 308—324 роках

Діти:

Джерела[ред.ред. код]

  • Bruno Bleckmann: Constantia [1] Flavia Iulia. In: Der Neue Pauly (DNP). Band 3, Metzler, Stuttgart 1997, ISBN 3-476-01473-8, Sp. 135.