Фонд «Ефективне управління»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Фонд «Ефективне управління» — благодійний фонд, створений у 2007 році з ініціативи Ріната Ахметова. Наприкінці 2013 року фінансування фонду було призупинено[1], 1 січня 2014 співробітники Фонду звільнені[2].

Місія[ред. | ред. код]

Сприяння покращенню якості життя громадян України через:

  • допомогу органам влади всіх рівнів та інститутам громадянського суспільства у розробці та втіленні практичних програм розвитку
  • підтримку відкритого обговорення істотних питань розвитку України.

Діяльність[ред. | ред. код]

Основними принципами діяльності Фонду є незалежність, фокус на економічний розвиток, відкритість та спрямованість на результат.

Фонд працює на проектній основі. Для виконання окремих проектів, директор Фонду залучає експертів та консультантів. Кожним проектом керує менеджер, повністю відповідальний за його виконання. Різні проекти координуються директором програм та відповідальними менеджерами. Менеджери проектів та директор відбираються на конкурсній основі серед професіоналів в галузі економіки та державного управління, з великим досвідом практичної роботи.

Фонд у партнерстві з Intelligence Squared (Лондон, Велика Британія) проводить публічні дебати на теми розвитку економіки й бізнесу в Україні.[3]

Дирекція[ред. | ред. код]

Дирекція забезпечує ефективне управління ресурсами Фонду та відповідає за підготовку, ведення та оцінку проектів Фонду. Директор Фонду здійснює загальне керівництво, розробляє стратегію, пропонує проекти на затвердження Опікунській Раді, контролює виконання проектів, виступає публічним представником Фонду.

Директор ФЕУ з липня 2007 року — Наталія Ізосімова[4].

Міжнародна консультативна рада[ред. | ред. код]

Протягом 2007 - 2012 рр. Міжнародна консультативна рада була вищим органом управління Фондом: брала участь у формуванні стратегії Фонду, допомагала обирати пріоритетні проекти, представляла Фонд в Україні й за кордоном. До її складу входили відомі діячі в галузі політики, журналізму, міжнародних організацій, освіти, бізнесу та юриспруденції з унікальним для України досвідом та бездоганною репутацією. Членами Ради були[5]:

З 2013 року Фонд запрошує цих та інших радників для консультацій з окремих проектів.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. С деньгами на выход Архівовано 21 лютий 2014 у Wayback Machine. // Ярема ГОРОДЧУК, Юрий ЕРЕМИН. «Деловая столица», 49(655) 09.12.2013)
  2. Ринат Ахметов приостанавливает деятельность своих фондов? // lb.ua. Проект Института Горшенина. 14 января 2014, 15:30
  3. http://ua.debaty.org Архівовано 22 квітень 2016 у Wayback Machine. Перевірено 2009-06-11.
  4. 1, Изосимова Наталья Вадимовна, 3 Архівовано 12 травня 2013 у Wayback Machine.; брат Олександр Ізосімов[en]
  5. Міжнародна консультативна рада. Архів оригіналу за 5 липень 2013. Процитовано 7 травень 2013. 
  6. Довідка УНІАН. Фонд «Ефективне управління», in: Ахметов зібрав форум у Вашингтоні // УНІАН, 17:59, 26 лютого 2009
  7. 29 жовтня 2013, лекція «Процес прийняття рішень та лобіювання в Європейському Союзі» пана Майкла Лі, колишнього голови Генерального директорату з питань розширення в Єврокомісії[en], ДННУ «Академія фінансового управління» Архівовано 8 листопад 2017 у Wayback Machine. // Медіа-центр Академії фінансового управління, 4 листопада 2013 року

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]