Фонд Ротарі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Фонд Ротарі — неприбуткова корпорація, що підтримує зусилля Ротарі Інтернешнл домогтися світового взаєморозуміння та миру в рамках міжнародних гуманітарних, освітніх та культурних програм обміну. Фонд підтримується виключно за рахунок добровільних внесків ротарійців і друзів Фонду, які поділяють його бачення кращого світу.

Фонд Ротарі було створено у 1917 році шостим президентом Ротарі Інтернешнл Арчем Кламфом (англ. Arch C. Klumph) як фонд, що фінансується за рахунок пожертв. Метою діяльності фонду є «творіння добра у світі». З моменту створення фонд розрісся із 26,50 доларів першого внеску до більше ніж 55 мільйонів доларів.

Програми[ред. | ред. код]

Ліквідація поліомієліту[ред. | ред. код]

Поліо Плюс[1] — програма метою якої є викорінення такої небезпечної хвороби як поліомієліт у світі. Щороку ротарійці вкладають у цю програму сотні тисяч доларів для проведення профілактичних щеплень з метою імунізації дітей у регіонах з погано розвиненою інфраструктурою, з високим рівнем бідності або країнах охоплених громадянською війною чи іншими конфліктами. Усі ці фактори сприяють поширенню та розповсюдженню поліомієліту. З моменту створення програми Поліо Плюс у 1985 році більше двох мільярдів дітей отримали пероральні вакцини проти поліомієліту. На сьогодні 209 країн, територій та зон в усьому світі є вільними від поліомієліту. Станом на червень 2004 року Ротарі Фонд виділив сумарно понад 500 мільйонів доларів на проведення глобальної вакцинації, з метою викорінення поліомієліту. Крім того Ротарі Фонд отримав ґранти сумарно на 355 мільйонів доларів для проведення програми Поліо Плюс від Фонду Білла і Мелінди Гейтс. Станом на 30 червня 2012 року Фонд Ротарі планує збільшити суму на 200 мільйонів доларів. В результаті на ліквідацію поліомієліту буде залучено ще 555 мільйонів доларів.[2]

Фонд Поліо Плюс[3]. Ґранти, що надаються з рахунків Фонду Поліо Плюс націлені на роботу програми Поліо Плюс на національному та міжнаціональному рівні. Зокрема, національний комітет Поліо Плюс (англ. National PolioPlus Committee) чи інші основні агентства-партнери такі як Всесвітня організація охорони здоров'я і ЮНІСЕФ можуть подати заявку на ці кошти. Фінансова підтримка з боку фонду доступна також для зусиль з викорінення старих та нових ендемічних штамів поліомієліту, у країнах підвищеного ризику. Кошти також виділяють на проведення так званих «національних днів імунізації», моніторингу передачі та поширення вірусу поліомієліту та інших видів діяльності.[4]

Партнери Поліо Плюс — програма, що дозволяє ротаріанцям безпосередньо долучатися до діяльності з ліквідації поліомієліту, роблячи свій власний внесок. Зокрема, ротаріанці долучаються до соціальної мобілізації учасників програми, наглядових функцій у районах поширення ендемічних щодо поліомієліту країн. У 20032004 роках було затверджено ґранти на суму 330 тисяч доларів для країн Африки та Південної Азії.

Гуманітарні програми грантів[ред. | ред. код]

До основних програм належать:
Disaster Recovery[5] — програма, що направлена на підготовку та відновлення регіонів уражених різноманітними стихійними явищами.

District Simplified Grants.[6] Програма ґрантів направлена на підтримку короткострокових проектів у локальних громадах як на місцевому так і на міжнародному рівні. Програма розпочата у 20032004 роках. З тих пір було профінансовано проекти в 44 країнах на суму 5,2 мільйонів доларів.

Health, Hunger and Humanity (3-H) Grants.[7] Підтримка масштабних проектів (2-4 річних), направлених на поліпшення здоров'я, боротьби з голодом або сприяння розвитку людського потенціалу. З 1978 року було профінансовано проекти у 74 країнах на суму 74 мільйони доларів. Станом на 1 липня 2009 року фонд припинив фінансування «3-H ґрантів» за винятком проектів, розроблених для підтримки та розвитку водопостачання та каналізації в Гані, Філіппінах та у Домініканській Республіці.

Цільові ґранти (Matching Grants).[8] Цільове фінансове забезпечення міжнародних проектів Ротарі клубів та районів. З 1965 було профінансовано понад 20 тисяч цільових ґрантів у 166 країнах на суму понад 198 мільйонів доларів.

Освітні програми[ред. | ред. код]

Посольські стипендії.[9] Фонд підтримує найбільші неурядові та більшість міжнародних стипендій у світі. Стипендіати навчаються у інших країнах (крім власної), де вони працюють неофіційними послами доброї волі. З 1947 року понад 37 тисяч стипендіатів із близько 110 країн отримали стипендії на суму майже 446 мільйонів доларів.

Group Study Exchange (GSE).[10] Ці щорічні премії надаються у суміжних Ротарі районах для фінансування відряджень чи поїздок груп неротаріанців різних професій. Зокрема, ротаріанцями організовуються 4-6 тижневі маршрути відвідування освітніх та культурних пам'яток. З 1965 року майже 48 тисяч людей у більш ніж 11 тисяч групах із понад 100 країн отримали дані премії загальною вартістю 85 мільйонів доларів.

Rotary Peace Fellowships.[11] Щорічно 110 стипендіатів, що здобувають ступінь магістра мають можливість за рахунок Ротарі фонду проходити навчання у одному із шести Центрів Міжнародних Ротарі Досліджень у напрямі миру та вирішення конфліктів. У 20032004 роках 62 стипендіатів з 26 країн отримали ґранти на загальну суму 3,9 мільйонів доларів на два роки програми.

Ротарі ґранти для викладачів ВУЗів . Ґранти отримують викладачі вищих навчальних закладів. Ґрант надає можливість викладання в одній із країн світу, що розвивається строком від 3 до 10 місяців. З 1985 року 377 викладачів мали можливість викладати в коледжах та університетах країн, що розвивається. Станом на 1 липня 2009 року Фонд Ротарі припинив фінансування цієї програми.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. http://www.rotary.org/en/ServiceAndFellowship/Polio/RotarysWork/Pages/ridefault.aspx Архівовано 30 травень 2010 у Wayback Machine. (англ.)
 2. http://www.rotary.org/en/AboutUs/TheRotaryFoundation/Programs/Pages/ridefault.aspx Архівовано 28 червень 2010 у Wayback Machine. (англ.)
 3. http://www.rotary.org/en/Contribute/Funds/PolioPlusFund/Pages/ridefault.aspx Архівовано 7 червень 2010 у Wayback Machine. (англ.)
 4. http://www.rotary.org/en/AboutUs/TheRotaryFoundation/Programs/Pages/ridefault.aspx Архівовано 28 червень 2010 у Wayback Machine. (англ.)
 5. http://www.rotary.org/en/ServiceAndFellowship/ProjectResources/disasterrecovery/Pages/ridefault.aspx Архівовано 3 липень 2010 у Wayback Machine. (англ.)
 6. http://www.rotary.org/en/ServiceAndFellowship/FundAProject/HumanitarianGrants/Pages/DistrictSimplifiedGrants.aspx Архівовано 13 березень 2009 у Wayback Machine. (англ.)
 7. http://www.rotary.org/en/ServiceAndFellowship/FundAProject/HumanitarianGrants/Pages/3HGrants.aspx Архівовано 13 березень 2009 у Wayback Machine. (англ.)
 8. http://www.rotary.org/en/ServiceAndFellowship/FundAProject/HumanitarianGrants/Pages/MatchingGrants.aspx Архівовано 9 березень 2009 у Wayback Machine. (англ.)
 9. http://www.rotary.org/en/studentsandyouth/EducationalPrograms/AmbassadorialScholarships/Pages/ridefault.aspx Архівовано 10 лютий 2011 у Wayback Machine. (англ.)
 10. http://www.rotary.org/en/serviceandfellowship/Fellowship/GroupStudyExchange/Pages/ridefault.aspx Архівовано 9 червень 2010 у Wayback Machine. (англ.)
 11. http://www.rotary.org/en/StudentsAndYouth/EducationalPrograms/RotaryCentersForInternationalStudies/Pages/ridefault.aspx Архівовано 25 березень 2010 у Wayback Machine. (англ.)

Посилання[ред. | ред. код]