Фонд Білла і Мелінди Гейтс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фонд Білла і Мелінди Гейтс
BillMelindaGatesFoundation.svg
Засновано 2000
Тип private foundation (US)[d]
Штаб-квартира Сієтл
Членство Coalition for Epidemic Preparedness Innovations[d], Open Research Funders Group[d][1] і Global Research Collaboration for Infectious Disease Collaboration[d]
Веб-сайт gatesfoundation.org
Нагороди

CMNS: Фонд Білла і Мелінди Гейтс на Вікісховищі

Штаб-квартира фонду в Сіетлі, штат Вашингтон

Фонд Білла і Мелінди Гейтс (англ. Bill & Melinda Gates Foundation) — найбільший у світі благодійний фонд, заснований Біллом Гейтсом та його дружиною Меліндою. Одним з членів правління фонду — американський підприємець Воррен Баффет[2]. офіційно фонд покликаний діяти «згідно з інтересами та пристрастями родини Гейтс»[3].

Історія[ред. | ред. код]

Фонд заснований 1994 року і спочатку іменувався Фонд Вільяма Гейтса (англ. William H. Gates Foundation). 1999 року назву замінили на Фонд Білла і Мелінди Гейтс, а в 2000 році відбулося його злиття з Освітнім фондом Гейтса (англ. Gates Learning Foundation). Фонд базується в Сіетлі і має в своєму розпорядженні кошти в розмірі близько 26 млрд. доларів. За свою благодійну діяльність Білл і Мелінда Гейтс (а також музикант Боно) у 2005 році визнані людьми року за версією журналу «Тайм». У 2006 році Воррен Баффет зробив найбільше в історії США пожертвування на суму 37 мільярдів доларів.

Діяльність[ред. | ред. код]

Головна мета фонду — підтримка і поліпшення системи охорони здоров'я, а також подолання голоду в бідних країнах. Кошти фонду направлялися на програму з попередження і лікування СНІДу і туберкульозу, на боротьбу з малярією, в проект з імунізації дітей в Індії та Африці та інші ініціативи.

Пріоритетний напрямок фонду в Сполучених Штатах — програма щодо вдосконалення системи освіти. Так, в 2009 році фонд оголосив про намір виділити 12,9 млн доларів на поліпшення методів дистанційного навчання в США, підтримку сучасних мультимедійних навчальних матеріалів, а також створення інтерактивних навчальних класів[4] Восени 2009 року фонд надав Україні грант на суму 25 млн доларів для комп'ютеризації близько тисячі публічних бібліотек[5].

Критика[ред. | ред. код]

2009 року медичний журнал The Lancet виступив з критикою фонду, дорікаючи йому у відсутності достатньої уваги до реальних потреб охорони здоров'я, а також недостатню прозорість асигнувань організації[6]. Інші зауваження на адресу фонду стосувалися його орієнтованості на короткострокову перспективу і збільшення залежності бідних країн від Заходу.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]