Фонд Білла і Мелінди Гейтс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Фонд Білла і Мелінди Гейтс
Bill & Melinda Gates Foundation logo.svg
Абревіатура BMGF
На честь Білл Гейтс і Мелінда Гейтс
Тип private foundationd
науково-дослідний інститут[1]
Засновник Мелінда Гейтс і Білл Гейтс
Засновано 2000
Правовий статус організація 501(c)(3)d
Країна Flag of the United States.svg США[2]
Штаб-квартира Сіетл
Членство Coalition for Epidemic Preparedness Innovationsd, Open Research Funders Groupd[3], Global Research Collaboration for Infectious Disease Preparednessd, Association of German Foundationsd[4] і Atlantik-Brücked[4]
Керівник Білл Гейтс, Мелінда Гейтс і Bill Gates Sr.d
Дочірня(і)
організація(ї)
Institute for Disease Modelingd
Дохід 33 578 111 937 €
Штат працівників 1602 осіб
Вебсайт gatesfoundation.org

Нагороди

CMNS: Фонд Білла і Мелінди Гейтс у Вікісховищі

Штаб-квартира фонду в Сіетлі, штат Вашингтон

Фонд Білла і Мелінди Гейтсів (англ. Bill & Melinda Gates Foundation, BMGF) — найбільший у світі благодійний фонд, заснований Біллом Гейтсом та його дружиною Меліндою. Одним з членів правління фонду — американський підприємець Воррен Баффет[5]. Офіційно фонд покликаний діяти «згідно з інтересами та пристрастями родини Гейтс»[6].

Історія[ред. | ред. код]

Фонд заснований 1994 року і спочатку іменувався Фонд Вільяма Гейтса (англ. William H. Gates Foundation). 1999 року назву замінили на Фонд Білла і Мелінди Гейтсів, а в 2000 році відбулося його злиття з Освітнім фондом Гейтса (англ. Gates Learning Foundation). Фонд базується в Сіетлі і має в своєму розпорядженні кошти в розмірі близько 26 млрд. доларів. За свою благодійну діяльність Білл і Мелінда Гейтс (а також музикант Боно) у 2005 році визнані людьми року за версією журналу «Тайм». У 2006 році Воррен Баффет зробив найбільше в історії США пожертвування на суму 37 мільярдів доларів.[джерело?]

Діяльність[ред. | ред. код]

Головна мета фонду — підтримка і поліпшення системи охорони здоров'я, а також подолання голоду в бідних країнах. Кошти фонду направлялися на програму з попередження і лікування СНІДу і туберкульозу, на боротьбу з малярією, в проект з імунізації дітей в Індії та Африці та інші ініціативи.

Пріоритетний напрямок фонду в Сполучених Штатах — програма щодо вдосконалення системи освіти. Так, в 2009 році фонд оголосив про намір виділити 12,9 млн доларів на поліпшення методів дистанційного навчання в США, підтримку сучасних мультимедійних навчальних матеріалів, а також створення інтерактивних навчальних класів[7] Восени 2009 року фонд надав Україні грант на суму 25 млн доларів для комп'ютеризації близько тисячі публічних бібліотек[8].

Критика[ред. | ред. код]

2009 року медичний журнал The Lancet виступив з критикою фонду, дорікаючи йому у відсутності достатньої уваги до реальних потреб охорони здоров'я, а також недостатню прозорість асигнувань організації[9]. Інші зауваження на адресу фонду стосувалися його орієнтованості на короткострокову перспективу і збільшення залежності бідних країн від Заходу.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]