Фінанси та Кредит (банк)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
АТ Банк «Фінанси та Кредит»
LV ua.gif
Заснований: 1991
Головний офіс: Київ
Керівники: Жеваго Костянтин Валентинович
Володимир Хливнюк
Активи: 24, 410 млрд грн.
Статутний капітал: 2 млрд грн.
Чистий прибуток: 79,163 млн грн. (2011)
Кількість співробітників: 4472
Аудитор: KPMG
Веб-сайт: http://www.fcbank.com.ua

АТ Банк «Фінанси та Кредит»  — український комерційний банк з головним офісом у Києві. Входить до складу промислово-фінансової групи Фінанси та Кредит. Зареєстровано 30 жовтня 1991 року і за величиною активів входить до групи найбільших банків відповідно до класифікації НБУ. Станом на 01.07.2010 система Банку «Фінанси та Кредит» включає 16 філій і 305 безбалансових відділень у всіх областях України.

Історія[ред.ред. код]

Зареєстровано в 1991 року як Комерційний Банк «Український комерційний банк ділової співпраці», з 13 жовтня 1995 року перереєстровано як Комерційний Банк «Фінанси та Кредит». У грудні 2002 року згідно з Законом «Про банки і банківську діяльність» до Статуту Банку було внесено зміни: Банк зареєстровано як Банк «Фінанси та Кредит», ТОВ. У 2007 році Банк «Фінанси та Кредит» було реорганізовано з Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) у Відкрите акціонерне товариство (ВАТ). У 2009 році Банк було реорганізовано у Публічне акціонерне товариство (ПАТ).

Починаючи з кінця 2014 року, банк "Фінанси та кредит" перестав виконувати свої зобов'язання перед вкладниками щодо повернення коштів за депозитними договорами. Чисельні звернення обманутих громадян, при  чому не лише зі столиці, а з різних міст України, до правоохоронних органів, НБУ, Прокуратури, Адміністрації Президента та інших органів влади не увінчалися успіхом. Вкладники обрали іншу тактику тиску на банк: почали об’єднуватися в ініціативні групи, писати колективні звернення, влаштовувати акції протесту, ходити на прийоми до різних чиновників, а також залучати пресу для висвітлення проблеми. Утім, результатів жодних… Навіть після виграних судових справ, не на користь банку, ситуація суттєво не змінилась. Маючи на руках судові рішення з вимогою повернути кошти, громадяни все одно нічого не отримали. Державна виконавча служба Міністерства юстиції України розводить руками та заявляє, що не може (не хоче) нічого зробити. Складається враження, що керівництво банку відкуповує себе перед провладними структурами, таким чином зберігає свою репутацію, але - порушує закон.

19 серпня 2015 року на сайті всеукраїнської газети "День" з'явилась замітка з цього приводу,  але вже 20 серпня 2015 року зникла, за інсайдерською інформацією, - через тиск, погрози та шантаж з боку банку на керівників видання. 

Центральний офіс Банку «Фінанси та Кредит»

Власники та керівництво[ред.ред. код]

Керівництво[ред.ред. код]

Структура Власництва[ред.ред. код]

Станом на 1 січня 2014 року структура власності є наступною:[1]

Власник Акцій Власник звичайних акцій Відсоток економічних прав
Жеваго Костянтин Валентинович[2] 99.6%
Керівництво банку 0.3%
Міноритарні власники акцій 0.1%
Загалом 100%

AVERS[ред.ред. код]

Міжнародна система грошових переказів «AVERS» була заснована в березні 2005 року як система миттєвих грошових переказів Банку «Фінанси та Кредит». На сьогодні мережа переказів за системою «AVERS» охоплює 81 країну світу.

Партнери Банку[ред.ред. код]

Кредитні бюро:

  • Перше всеукраїнське бюро кредитних історій

Страхові компанії:

Оціночні компанії:

  • Аналітичне бюро Іновацій і Консалтингу

Членство у міжбанківських об'єднаннях, біржах, асоціаціях і міжнародних організаціях[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  1. Річний фінансовий звіт за 2013
  2. через ТОВ «Асканія» (49.58%) та ПАТ «F&C Realty» (46.55%)

Джерела[ред.ред. код]