Фінансова система

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Фіна́нсова систе́ма — це сукупність урегульованих фінансово-правовими нормами окремих ланок фінансових відносин і фінансових установ, за допомогою яких держава формує, розподіляє і використовує централізовані і децентралізовані грошові фонди. Фінансова система виникла разом з появою держави і нерозривно зв'язана з її функціонуванням. За допомогою фінансової системи держава нагромаджує та використовує кошти для утримання свого апарату, а також спрямовує їх на виконання своїх функцій. Фінансова система охоплює грошові відносини між державою і підприємствами та організаціями, державою і населенням, між підприємствами і всередині них.

Основними елементами фінансової системи є: загальнодержавні фінанси; місцеві фінанси; фінанси суб'єктів господарювання усіх форм власності; фінанси невиробничої сфери діяльності; фінанси населення; фінансовий ринок; фінансова інфраструктура.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Василенко Л. І., Василенко А. В. Фінанси: Навч.посіб./За ред. Л. І. Василенко. — К.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2003. — 199 с.
  • Карпінський Б. А., Шира Т. Б. Фінанси: термінологічний словник. — К.: "Видавничий дім «Професіонал», 2007. — 608 с.

Посилання[ред.ред. код]