Фініки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фініки і їхні кісточки

Фініки — їстівні плоди деяких видів фінікової пальми, особливо виду Фінік пальчастий, лат. Phoenix dactylifera . З давніх часів використовується людиною як відмінний продукт харчування. У продаж зазвичай надходять як сухофрукти. Спеціальні сорти фінікової пальми культивуються в промислових масштабах в країнах з жарким кліматом. Фініки неодноразово згадуються в текстах різних священних писань, наприклад в Біблії та Корані[1]. Сушені фініки можуть слугувати джерелом їжі в тривалих походах[2].

Широко поширена думка, що весь комплекс речовин, необхідних для повноцінного харчування людини, міститься в фініках[3][4]. У ряді сказань і легенд повідомляється про випадки харчування людей тільки фініками і водою протягом кількох років.[5]

Харчова цінність на 100г[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Фініки у мусульман
  2. Хліб пустелі. Архів оригіналу за 5 грудня 2010. Процитовано 22 липня 2011. 
  3. Значення фініків в повноцінному раціоні. Архів оригіналу за 24 березня 2010. Процитовано 22 липня 2011. 
  4. Корисна інформація. Екзотика. Фініки. Архів оригіналу за 19 липня 2011. Процитовано 22 липня 2011. 
  5. Диво Корану. Фініки. Архів оригіналу за 4 жовтня 2011. Процитовано 22 липня 2011. 

Література[ред. | ред. код]

  • Хімічний склад харчових продуктів: Книга 1: Довідкові таблиці змісту основних харчових речовин і енергетичної цінності харчових продуктів / Під ред. проф., д-ра.тенх.наук І. М. Скурихіна, проф., д-ра.мед.наук М. Н. Волгарева. — 2-е вид., Перероб. і доп. — 224 с.

Посилання[ред. | ред. код]