Хорхе Мілтон Капітаніч

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Хорхе Мілтон Капітаніч
Jorge Capitanich
Хорхе Мілтон Капітаніч
Прапор
8-й Прем'єр-міністр Аргентини
3 січня — 3 травня 2002 року
Президент: Едуардо Дуальде
Попередник: Антоніо Кафієро
Наступник: Альфредо Нестор Атанасоф
 
Партія: Хустисіалістська партія
Освіта: Північно-Східний національний університет
Народження: 28 листопада 1964 року
Пресіденсья-Роке-Саенс-Пенья, Чако, Аргентина
Віросповідання: католицтво
Сайт: jmcapitanich.com.ar

Медіафайли у Вікісховищі?

Хорхе Мілтон Капітаніч (ісп. Jorge Milton Capitanich, нар. 28 листопада 1964) — аргентинський політик від провінції Чако, нині є губернатором цієї провінції. Був членом Сенату з 10 жовтня 2001 до 12 вересня 2007 року. У 2002 році очолював уряд країни.

Біографія[ред.ред. код]

Капітаніч походить з перших чорногорських поселенців у провінції Чако, які свого часу утворили громаду Colonia La Montenegrina, найбільшу чорногорську громаду у Південній Америці. Навчався у Північно-Східному національному університеті, після закінчення якого отримав ступінь з економіки у 1988 році. Закінчив аспірантуру Університету Бельграно у 1991, а також викладав тут економічні дисципліни. Ступінь магістра він здобув у бізнес-школі університету Сан-Андерса.

У жовтні 2001 року Капітаніча було обрано до Сенату і призначено тимчасовим міністром економіки Аргентини під час політичної кризи у грудні того ж року, цей пост він займав два дня. У січні 2002 року президент Едуардо Дуальде призначив Капітаніча на посаду прем'єр-міністра, на цьому посту він пробув до травня. Він зберіг своє місце у Сенаті і потім підтримував партію Фронт за перемогу президента Нестора Кіршнера. У 2003 році він балотувався на посаду губернатора провінції Чако, але програв вибори Рою Нікішу, представнику Громадянського радикального союзу. 12 вересня 2007 року він залишив Сенат і, зрештою, зайняв пост губернатора 16 вересня 2007 року.[1] Він виграв вибори у свого попередника Анхеля Росаса з перевагою у 0.8% голосів.[2]

Капітаніч став першим аргентинцем чорногорського походження, який зайняв пост губернатора будь-якої з провінцій країни.

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]