Храм Мінакші

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Розмальовані скульптури, що прикрашають храм

Храм Мінакші (там. மீனாட்சி அம்மன் கோவில்) - індуїстський храм у місті Мадурай на території індійського штату Тамілнад. Названий на честь тригрудої богині Мінакші, однією з дружин бога Шиви. Знайдено безліч історичних свідчень, що храм датується раніше нової ери. 1310 року храм був майже повністю зруйнований мусульманськими завойовниками, які не відрізнялися терпимістю ( толерантністю ) до інших релігійних вірувань. Храм був повністю відновлений в первісному вигляді в кінці XIV століття, коли індуські царі знову прийшли до влади в Мадураї.

Храм Мінакші знаходиться в самому центрі міста, і тут проходять численні свята і ритуали для жителів міста. Споруда має 258 метрів в ширину і 223 метра в довжину. Висота - 51,9 метрів. Він увінчаний чотирнадцятьма гопурами - вежами заввишки до 50 метрів. П'ять веж розташовані всередині храму, інші зовні. Всі вони повністю вкриті безліччю відносно невеликих розмальованих скульптур. Це багаторукі Шиви, багатоликі богині, жреці і музиканти, міфічні тварини, чоловіки і жінки. Багато тисяч фігур, де жодна не схожа на іншу.

Перед входом у храм розташований «Ставок золотої лілеї», призначений для обряду обмивання. Храм відкритий цілодобово. Досить часто навколо храму проходять процесії паломників у супроводі музикантів.

Архітектурна композиція виконана у стилі, типовому для храмів півдня країни. Храм створено на вісі схід - захід. Усередині храму розташовується святилище бога Шиви-Сундарешвар і його скульптурне зображення. В урочисті релігійні свята, статую бога садять в золочений візок, запрягають слона й роблять ходу навколо храму. В наш час[Коли?] скульптури підфарбовуються та реставруються кожні 12 років [1]. Остання реконструкція храму була завершена в березні 2009 ріку.

З захопленням про це архітектурне творіння відгукувався мандрівник з Італії Марко Поло.

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

За матеріалами гл.редактор С.М. Дмитрієв 100 великих чудес світу Віче 2010 ISBN 978-5-9533-2421-2