Центр Єврейської Громадськості у Кракові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
JCC

Центр Єврейської Громадськості у Кракові (анг. Jewish Community Centre of Krakow, JCC) єврейський освітньо-культуральний центр, розташований у кварталі Казімєж у Кракові, Мйодової вулиці. Будинок стоїть на терені саду за синагогою Темпель, у частині, яка пристає до сусідніх будинків.

Діяльність[ред.ред. код]

Головною метою Центру є будування єврейської громадськості у Кракові. ЦЄГ згруповує людей єврейського походження, а також зацікавлених єврейською культурою, релігією та традицією. У Центрі проводяться різноманітні заняття, курси, навчання іноземних мов. Відбуваються також виставки, вернісажі, фестивалі, покази фільмів, промоції книжок і лекції на тему іудаїзму, хасидизму, єврейського закону та правил релігійності. Щотижня у будинку JCC відбувається кошерна шабашова вечеря. На єврейські свята Центр організує зустрічі, вечірки та інші заходи. В JCC активно діє Клуб Сеньора, Краківський Єврейський Студентський Клуб і міні-дит'ясла. У підземеллях знаходиться бібліотека ім. Ремуг, яка створена Єврейським Товариством Чулент у червні 2005 р. Це єдина відкрита для всіх єврейська бібліотека у Кракові. Збірка книг складається приблизно із 2000 книжок, переважно ізраїльської прози, Тора, Талмуд, спогади, альбоми, комікси, підручники та словники.

Головні активності[ред.ред. код]

  • Староєврейська мова
  • Ідиш
  • Англійська мова
  • Іспанська мова
  • Генеалогічні курси
  • Освітні курси
  • Танець живота
  • Ізраїльський танець
  • Йога

Історія створення[ред.ред. код]

12 червня 2002 р. прибув з візитом до Кракова князь Уельсу Кароль(?). Найбільш захопив його Казімєж. 13 червня 2002 р., під час зустрічі з представниками Єврейської Конфесійної Гміни у Кракові, він дізнався, що гміні потрібно місця, де члени могли б зустрічатися крім синагоги. Князь пообіцяв допомогти. У створенні центру допомогли Word Jewish Relief i American Jewish Joint Distribution Committee. Однак, довго тривали формальності, пов'язані з дозволом на будівництво.

У вівторок, 14 листопада 2006 р. у синагозі Темпель відбулося урочисте відкриття будівлі Центру. В заході взяли участь Нігель Лейтон, головуючий Word Jewish Relief, Йоссі Ерез, головуючий American Jewish Joint Distribution Committee, Піотр Кадльчік, головуючий Зв'язку Єврейських Конесійних Гмін в Польщі, Тадеуш Якубович, головуючий Єврейської Конфесійної Гміни у Кракові, головний рабин Галичини Едгар Глуцк і рабин Кракова Боаз Паш.

У 2008 році закінчено будівництво Центру. Чотириповерховий будинок з площею біля 800м² коштував біля 10 млн злотих. Jewish Community Centre буде місцем культурних подій та пунктом зустрічей єврейської громадськості. Об'єкт має служити не тільки єврейській громадськості та її організаціям, але також всім жителям Кракова та туристам. У центрі є бюро, конференційні зали, ресторан, інтернет-кафе, лікарський кабінет і реабілітаційний зал.

29 квітня 2008 р. до Кракова прибули князь Кароль і його дружина Камілла, які урочисто відкрили Центр Єврейської Громадськості.