Цифрова нерівність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Цифрова́ нері́вність (англ. Digital divide) — (Цифровий розрив, інформаційна нерівність, інформаційний або цифровий розкол, цифрове або електронне провалля, комп'ютерний вододіл і низка інших виразів використовуються як синоніми)

  1. Новий вид соціальної диференціації, що витікає з різних можливостей використання новітніх ІТ.
  2. Термін, характерний прибічникам концепцій, що пов'язують долі інформаційних структур, засобів і процесів їх нерівномірного розповсюдження серед громадян з питаннями громадянських прав і матеріального добробуту.

Подолання глобальної цифрової нерівності, яка існує між багатими і бідними країнами, було однією з головних цілей Всесвітнього саміту з питань інформаційного суспільства.

Проекти по вирішенню проблеми[ред.ред. код]

OLPC (One Laptop Per Child)[ред.ред. код]

Проект ініційований Ніколасом Негропонтом (Nicholas Negroponte) задля забезпечення доступу до інформації, новітніх технологій, інтернету тощо дітям у країнах третього світу. Планується досягти вартості одного ноутбука у 100$, реальна ж ціна на сьогодні становить 200$. Принцип продажі та розповсюдження наступний: при купівлі одного ноутбука у країні з розвиненою економікою один комп'ютер іде безкоштовно дитині з країни третього світу!

Simputer (Simple Computer)[ред.ред. код]

Сімпутер розроблений науковцями з Індії[Джерело?] та дає можливість простого використання комп'ютером. Сімпутером можуть користуватись й ті, хто не вміє читати (ця проблема особливо гостро стоїть у Індії). Інтерфейс Сімпутера легкий та природній, він легко транспортується, працює на батареї, енерго-економічний, спроможній витримати високу температуру та дешевий[Джерело?].

Факти/Приклади[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  1. Офіційний сайт проекту Simputer
  2. Проект OLPC (One Laptop Per Child)
  3. Міжнародна електрона комерція - Блог теоретичних основ