Чимор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
ЧіморMapa cultura chimu.png
Столиця Чан-Чан
Час існування 900 – 1470
Офіційна мова Кінґнам, ймовірно сім'ї мучік

Чімор (Chimor) — державно-політичне утворення носіів культури чіму, що займало північно-західне узбережжя Перу в період приблизно з 850 року до 1470 року. Чімор був найбільшею державою Південної Америки в доінківський період, займаючи біля 1000 км узбережжя та містячі біля 2/3 населення андійського (центральноандійського) регіону. Столицею держави було місто Чан-Чан (зараз на території перуанського регіону Ла-Лібертад).

Культура чіму виникла із залишків культури моче. Перші долини, здається, заснували союз добровільно, проте деякі держави, такі як Сікан, були завойовані. Сильний вплив на культуру да державний устрій чіму оказали також культури Кахамарка і Уарі. Згідно з легендою, столиця Чімору Чан-Чан була заснована царем Тайканамо, який прибув до цієї місцевості морем на флотилії плотів.

Чімор був найсильнішим царством на шляху завойовань інків. Наступ інків розпочався в 1470-х роках під керівництвом Тупака Інки Юпанкі, який розгромив сили чіморського царя Мінчанкамана, та був завершений наступним імператором інків Уана Капаком, який вступив на трон в 1493 році.

Посилання[ред.ред. код]


Історія Це незавершена стаття з історії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.