Фавст Корнелій Сулла (квестор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фавст Корнелій Сулла
лат. Faustus Cornelius Sulla
Монета Фавста Корнелія Сулли. 56 рік до н.е.
Народився 86 до н. е.(-086)
Греція
Помер 46 до н. е.(-046)
Thapsusd, Туніс
·страта
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, військовий очільник
Знання мов латина
Суспільний стан патрицій[1] і шляхтич[d][1]
Посада квестор
Рід Корнелії
Батько Луцій Корнелій Сулла
Мати Цецилія Метелла Далматік
Родичі Луцій Ліциній Лукулл
Брати, сестри Корнелія Сулла, Cornelius Sullad, Фауста Корнелія[1][1][2], Корнелія Постумаd[1][1], Емілія Скавра[1][1] і Марк Емілій Скавр[1][1]
У шлюбі з Помпея Магна
Діти 1 син та 1 донька

Фавст Корнелій Сулла (лат. Faustus Cornelius Sulla; 86 до н. е. — 46 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Корнеліїв Сулл. Син Луція Корнелія Сулли Фелікса, консула 88 року до н. е., диктатора, і Цецилії Метелли. Після смерті батька у 78 році до н. е. перебував під опікою Луція Лукулла.

У 66 році до н. е. на Фавста був поданий судовий позов з вимогою повернути казенні гроші, привласнені його батьком, проте ця скарга не була прийнята до розгляду. У 64 році до н. е. був монетарієм. У 63 році служив у війську Гнея Помпея на Сході. Брав участь у штурмі Єрусалиму і першим увірвався в місто.

У 60 році до н. е. влаштував гладіаторські ігри в пам'ять про батька. У 57 році до н. е. увійшов до колегії авгурів. У 56 році до н. е. обіймав посаду монетарія. У 54 році до н. е. був квестором, клопотав за свого брата Марка Скавра, звинуваченого у здирництві. В цьому ж році одружився з дочкою Гнея Помпея.

У 52 році до н. е. захищав в суді свого зятя Тіта Аннія Мілона, звинуваченого у вбивстві Клодія, і отримав від сенату доручення відновити згорілу курію Гостілія. Розтратив більшу частину успадкованого статку та був обтяжений великими боргами.

У громадянській війні 49—46 років до н. е. воював на боці свого тестя Помпея на посаді проквестора з пропреторськими повноваженнями. У 49 році до н. е. сенат спрямував його до Мавританії, проте народний трибун Луцій Марцій Філіп наклав вето на цю пропозицію.

Фавст набрав війська для Помпея і приєднався до нього в Епірі. У 48 році до н. е. в Македонії перешкоджав операціям Гнея Доміція Кальвіна. Після поразки Помпея під Фарсалом у 48 році до н. е. втік до Африки. Тут об'єднався з іншими помпеянцями. Після битви при Тапсі у 46 році до н. е. намагався перебратися до Іспанії, але потрапив у полон до цезаріанця Публія Сітія і був страчений.

Родина[ред. | ред. код]

Дружина — Помпея Магна

Діти:

Джерела[ред. | ред. код]

  • Karl-Ludwig Elvers: Cornelius [I 87]. In: Der Neue Pauly (DNP). Band 3, Metzler, Stuttgart 1997, ISBN 3-476-01473-8, Sp. 185.
  1. а б в г д е ж и к л Digital Prosopography of the Roman Republic
  2. Любкер Ф. Sullae // Реальный словарь классических древностей по Любкеру / под ред. Ф. Ф. Зелинский, А. И. Георгиевский, М. С. Куторга и др. — СПб: Общество классической филологии и педагогики, 1885. — С. 1322–1324.