Яворський Михайло Степанович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Михайло Степанович Яворський
Народився 22 квітня 1952(1952-04-22) (67 років)
м.Турка, Львівської обл.
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Діяльність професор
Alma mater Львівський університет імені Івана Франка
Вчене звання Професор
Науковий ступінь Кандидат технічних наук

Михайло Степанович Яво́рський (22 квітня 1952, Турка, Львівської області) — український вчений, кандидат технічних наук, професор, Член-кореспондент Української академії інформатики.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 22.04.1952 р.в м.Турка, Львівської обл. Закінчив Явірську восьмирічну і Турківську середню школи.Протягом 1969-1970 р.р. вчителював у Турківському районі в селах Шандрівець та Явора.У 1977р. закінчив з відзнакою факультет прикладної математики і механіки Львівського державного університету ім. І. Франка за спеціальністю прикладна математика, у 2000 р. – Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПМ та МАУП, за спеціальністю «економіка та управління трудовими ресурсами». Закінчив аспірантуру Інституту прикладних проблем механіки і математики НАН України (м. Львів), де під керівництвом академіка Підстригача Я.С. захистив кандидатську дисертацію.

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Працював вченим секретарем Західного наукового центру Національної академії наук України, завідувач відділом комітету економіки і розвитку території Львівської обласної державної адміністрації.З 1993р. – директор Львівського державного центру науки, інновацій та інформатизації (колишня назва Львівський державний центр науково-технічної та економічної інформації). У 1995р. та 2011р. пройшов стажування у США за програмами “Розвиток малого бізнесу і підприємництва” і “Права на інтелектуальну власність: трансфер та комерціалізація технологій”. Читає навчальний курс «Інноваційний менеджмент».Професор Яворський є загальновизнаним у наукових колах лідером досліджень з цих проблем. Результати виконаних досліджень він узагальнив у монографії.

У 2000р. закінчив спільну магістратуру Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти Академії педагогічних наук України та Міжрегіональної Академії управління персоналом з присвоєнням ступеня магістра економіки та управління трудовими ресурсами.

Проходив стажування у США (в січні-лютому 1995р.) та навчання за програмою семінару-тренінгу «Управління інтелектуальною власністю і трансфер технологій», входив до складу Міжнародної робочої групи «Інноваційні центри центральної і Східної Європи». Член-кореспондент Української академії інформатики.

Сформулював і разом з командою розпочав застосовувати в управлінській практиці системний підхід із створення на базі матеріальних, фінансових та інтелектуальних ресурсів державного інформаційного підприємства, асоціації малих інноваційних фірм, громадської освітянської організації та недержавного ВНЗ регіонального інформаційно-інноваційно-освітньо-просвітницького консорціуму (кластеру), здатного в умовах постіндустріального суспільства продукувати і передавати в економіку нові знання та інформацію, сприяти вихованню високоморальної , високофахової бізнесової та інтелектуальної еліти, спроможної швидко реагувати на глобальні і локальні зміни.

М.С. Яворський є автором інвестиційних проектів "Регіональний інформаційно-аналітичний бізнес-інноваційний центр “Львівтехнополіс”, який презентувався на Міжнародній виставці "СеВІТ-96" у м. Ганновер (Німеччина) та "Розвиток інфраструктури підтримки науково-інноваційної та освітянської діяльності на базі Львівського центру науково-технічної і економічної інформації", який експонувався на міжнародних економічних форумах з питань розвитку прикордонного співробітництва в мм. Львові , Кракові, Жешові, Ерфурті, Таліні, Бялостоку (2001-2010рр.).


З 1993 року входив як експерт від України, до складу Міжнародної робочої групи ІСЕСЕ (Інноваційні центри в Центральній та Східній Європі). З 1998 р. до 2000 р. - член Міжнародної групи експертів з питань наукових парків та інноваційних центрів (SРІСЕ GROUP). Член редколегій журналів "Допомога авторам нових ідей (ДАНІ)" та "Зовнішньоекономічний кур'єр".


В 1996р. працював у робочих групах з підготовки проекту Розпорядження Президента України “Питання створення технопарків та інноваційних структур інших типів” та Всеукраїнської наради з питань взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо розробки та здійснення науково-технічної, інноваційної і промислової політики в Україні.

Як висококваліфікований спеціаліст-експерт з проблем організації і функціонування інноваційних структур був членом науково-технологічної ради із створення курортополісу "Трускавець" у формі спеціальної (вільної) економічної зони, є президентом західноукраїнської регіональної асоціації інноваційних фірм "Львівтехнополіс", членом правління об’єднання підприємницьких організацій Львівщини.

Брав участь у розробці проекту Програми державної підтримки комплексного розвитку м. Львова на 1998-2005 рр. та Стратегії розвитку міста Львова до 2027 р., член робочої групи з питань реалізації Стратегії економічного та соціального розвитку Львівської області до 2015 р.

Протягом 2005-2009 рр. виступав експертом у міжнародних проектах «Сталий розвиток Турківської транскордонної зони», «Розвиток співпраці і європейські фонди – інструменти інтеграції місцевого самоврядування України і Польщі», «Європейські фонди для самоврядування України – як правильно управляти європейським проектом», «Підтримка розвитку економіки України через розвиток регіонів» та «Створення сприятливих умов для розвитку інноваційних підприємств України на основі регіональних механізмів».

У складі творчого колективу отримав у 2005 р. державне свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір практичного характеру “Концепція і технологія страхування здоров’я”, у 2009 р. – свідоцтво про реєстрацію авторського права на науково-практичний твір «Концепція три векторної системи охорони здоров’я».

Ініціатор створення в області вищого навчального закладу - Львівського інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом, віце-президент громадської організації «Львівське крайове товариства «Рідна школа», заступник голови Всеукраїнського громадського Товариства “Бойківщина ХХІ століття”. Був учасником парламентських слухань у Верховній Раді України на теми: «Національна інноваційна система України: проблеми формування та реалізації» (20.06. 2007 р.), «Захист прав інтелектуальної власності в Україні: проблеми законодавчого забезпечення та правозастосування» (21.03.2007р.), «Стратегія інноваційного розвитку України в умовах глобалізаційних викликів» (17.06.2009р.), «Про стан та законодавче забезпечення розвитку науки та науково-технічної сфери держави» (02.07.2014 р.) та слухань в Комітеті Верховної Ради з питань науки і освіти «Стан та проблеми реалізації Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» (30.06.2010р.), «Інтелектуальна власність в Україні. Стан та концептуальні засади розвитку» (15.10.2014р.).

Урядові нагороди[ред. | ред. код]

Відзначений урядовою нагородою - орденом “Знак пошани”, багатьма почесними грамотами, дипломами.

Література[ред. | ред. код]

Є автором понад 100 наукових публікацій у т.ч. книги . Яворський, Михайло Степанович. Через розвиток інноваційної діяльності та підприємництва - до економічного зростання регіону [Текст] / М. С. Яворський. - Львів : Каменяр, 1997. - 130 с. - ISBN 966-7255-13-1

Посилання[ред. | ред. код]