Ґрацький університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ґрацький університет імені Карла і Франца
Universität Graz logo.svg
Graz - Universität, Hauptgebäude (b).JPG
?координати: 34719 ·R (Грац)
Тип публічний
Країна Flag of Austria.svg Австрія[1][2]
Розташування Грац[1]
Засновано 1585
Ректор Альфред Гутшельгофер
Студентів 22 000
Членство у
 • Утрехтська мережа, Коїмбрська група, Асоціація університетів Європи[3], Informationsdienst Wissenschaftd[4] і arXiv.org[5]
 • Складається з Main building of the University of Grazd, Alte Universität/Landesarchiv Grazd, Ботанічний сад університету Грацаd, Archäologische Sammlungen der Universität Grazd, Physikalische-Historische Sammlung der Karl-Franzens-Universitätd, Q88976801?, Franz-Nabl-Institut für Literaturforschungd і Hans Gross Kriminalmuseumd[6]
  Мова викладання німецька і англійська
  Випускники Категорія:Випускники Грацького університету
  Штаб-квартира Main building of the University of Grazd
  Адреса Universitätsplatz 1-5[1]
  Сайт uni-graz.at
  CMNS: Ґрацький університет у Вікісховищі

  Ґрацький університет імені Карла і Франца (нім. Karl-Franzens-Universität Graz) — другий за величиною університет в Австрії, розташований в місті Ґрац.

  Історія[ред. | ред. код]

  Ґрацький університет був заснований 1585 року ерцгерцогом Карлом II. Більшу частину свого існування контролювався католицькою церквою й був зачинений 1782 року імператором Йосипом II, який намагався отримати контроль над освітніми закладами. Йосип II перетворив його на ліцей для підготовки прислуги й медичного персоналу. У 1827 році Франц II відновив статус університету, що відбилось у його повній назві.

  Людвіг Больцман двічі був професором у Ґрацькому університеті (18691873 й 18761890), розроблюючи свою статистичну теорію. Нобелівський лауреат Отто Леві викладав в університеті з 1909 по 1938 роки. Нобелівський лауреат 1936 року Віктор Франц Гесс закінчив Ґрацький університет й викладав у ньому (19201931, 19371938). Нетривалий час у 1936 році ректором університету був Ервін Шредінгер.

  Спільно з Технічним університетом Ґраца університет бере участь у коопераційному проекті NAWI Грац, в рамках якого значна частина факультету природознавства та відповідні споріднені підрозділи Технічного університету проводять спільні дослідження та навчання.

  У зимовий семестр 2006–2007 стартували спільні програми навчання в галузі хімії, молекулярної біології й ґрунтознавства. Розробляються спільні навчальні програми з математики й фізики.

  Університет входить до асоціації університетів Європи Утрехтська мережа.

  Відомі професори[ред. | ред. код]

  Факультети[ред. | ред. код]

  Інститут славістики[ред. | ред. код]

  При університеті діє інститут славістики, що займається зокрема і студіями з української тематики. Бібліотека інституту славістики є однією з найстаріших і найбагатших славістичних бібліотек Австрії. Вона була заснована в 1871 році й нараховує у фондах більше 30 000 томів.

  Університетська бібліотека[ред. | ред. код]

  Ґрацький університет має одну з найбільших наукових бібліотек Австрії з фондами, що становлять більше 4 млн одиниць зберігання. У бібліотеці зберігаються чимало рідкісних видань та рукописів.

  Примітки[ред. | ред. код]

  Посилання[ред. | ред. код]