150-ті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
II століття: 151—160 роки

150 · 151 · 152 · 153 · 154 · 155 · 156 · 157 · 158 · 159

150-ті(18 К, 11 С)
Мапа світу за Птоломеєм. Гравюра на дереві 1482 року роботи Йоганнеса де Армсшейна

Події[ред. | ред. код]

У Римській імперії упродовж десятиліття правив Антоній Пій. Подекуди (в Єгипті, Дакії, Британії) вибухали невеликі заворушення, які швидко придушувалися римськими легіонами. У Парфії правив Вологез III. Він уклав мирний договір з Римом. Боспорське царство згодилося платити данину Риму за захист від аланів.

У Кушанській імперії в середині десятиліття Гувішка змінив Канішку. На Корейському півострові продовжувався період трьох держав. У Китаї правила Династія Хань, імператором був Лю Чжи, який прийшов до влади в середині минулого десятиліття. Ханьці воювали з хунну та сяньбі на півночі та цянами в передгір'ї Тибету. Корейський півострів займали три окремі держави. У 154 році Адалла успадкував від батька державу Сілла.

На святому престолі Анікет змінив у 154-му Пія I. Єретик Маркіон сформував свій біблійний канон. Римляни стратили на вогнищі єпископа Смірни святого Полікарпа.

Клавдій Птолемей приблизно в ці роки написав «Альмагест» та «Географію». Апулей, якого звинуватили в магії, виголосив знамениту «Апологію». У місті Аспендосі завершлося будівництво римського амфітеатру.

Народились[ред. | ред. код]

Померли[ред. | ред. код]