1 карбованець «XXV літні Олімпійські ігри в Барселоні (Легка атлетика)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
XXV літні Олімпійські ігри в Барселоні (Біг)
СРСР СРСР
Номінал 1 карбованець
Маса 12.8 г
Діаметр 31 мм мм
Товщина 2.3 мм
Гурт гладкий з написом
Метал мідно-нікелевий сплав
Роки карбування 1991
Аверс
Аверс
Опис герб СРСР
Гравер І. С. Комшилов
Реверс
Реверс
Опис зображення бігуна

XXV літні Олімпійські ігри в Барселоні (Біг) (рос. XXV летние Олимпийские игры в Барселоне (Бег)) — ювілейна монета СРСР вартістю 1 карбованець, випущена 12 грудня 1991 року. Монету було присвячено XXV літнім Олімпійським іграм в Барселоні, зокрема легкій атлетиці. XXV літня Олімпіада проводилися з 25 липня по 9 серпня 1992 року. Було розіграно 257 комплектів медалей. В Іграх взяли участь 9356 спортсменів (6652 чоловіків і 2704 жінки), що представляють 169 команд.

Історія[ред. | ред. код]

Монета випущена в рамках серії присвяченій XXV літнім Олімпійськім іграм в Барселоні 1992 року. Монети цієї серіі карбувалися виключно на Ленінградському монетному дворі (ЛМД).

Всього у 1991 році було випущено 6 видів монет, на яких зображувалися різні види спорту, такі як: велосипедний спорт, метання списа, важка атлетика, стрибки в довжину, боротьба і біг.

Через незначні тиражі у 250 000 екземплярів кожного виду — монети цієї серії мають найвищу вартість серед ювілейних монет СРСР номіналом в 1 карбованець. Монети цієї серії карбувалися тільки з якістю пруф.

Опис та характеристики монети[ред. | ред. код]

Номінал
крб.
Метал Маса
грам
Діаметр
мм.
Гурт Тираж
штук
1
мідно-нікелевий сплав
12.8
31
гладкий із заглибленим написом
250 000 (пруф)

Аверс[ред. | ред. код]

У верхній частині диска — Державний герб Союзу Радянських Соціалістичних Республік (являє собою зображення серпа і молота на фоні земної кулі, в променях сонця і в обрамленні колосся, перев'язаних п'ятнадцятьма витками стрічки); під гербом — напис «СССР», знизу — велика стилізована цифра «1», під нею — півколом розміщено слово «РУБЛЬ» ще нижче уздовж канта знаходиться дата випуску монети — «1991».

Реверс[ред. | ред. код]

По центру: представлено зображення бігуна у момент фази польоту; нижче нього: горизонтальна риса, вище якої ліворуч зображено собор «Саграда Фамілія». У правій частині монети зображено два давньогрецьких бігуна, нижче них — горизонтальна лінія, під якою грецький орнамент. Біля канта півколом викарбувано написи: знизу в напрямку зліва-направо: «БАРСЕЛОНА 1992», ліворуч у напрямку знизу-вгору: «XXV ОЛИМПИАДА».

Гурт[ред. | ред. код]

Гурт гладкий з вдавленим написом-позначенням номіналу: «ОДИН РУБЛЬ», дублюється два рази і розділений двома крапками.

Автори[ред. | ред. код]

Вартість монети[ред. | ред. код]

Ціну монети — 1 карбованець встановив Держбанк СРСР у період реалізації монети через його філії. Cьогоднішня вартість монети звичайного випуску серед колекціонерів України (станом на 2014 рік) становить приблизно понад 350 гривень.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]