Плутократи. Епоха нових багатих і занепад старої системи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 16:23, 1 квітня 2021, створена Yuriz (обговорення | внесок) (Упорядковано посилання)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шаблон:Твір

Плутократи. Епоха нових багатих і занепад старої системи (2012)[1] (англ. Plutocrats: The Rise of the New Global Super-Rich and the Fall of Everyone Else, дослівно «Плутократи: розквіт глобальних супербагатіїв і занепад усіх інших») — книга, написана Христею Фріланд, канадською письменницею, журналісткою, політиком, а також міністром закордонних справ (від 2017) та міжнародної торгівлі (2015-2016) Канади.

Нагороди

Книга «Плутократи» потрапила в список бестселерів The New York Times і отримала премію Лайонела Ґелбера за документальне висвітлення міжнародних справ[2], а також Національну ділову книжкову премію як найвидатніша канадська книга про бізнес.

Авторка

Авторка Христя Фріланд, громадянка Канади українського походження, займала різні редакторські посади в таких виданнях як лондонська Financial Times, канадська Globe and Mail і світова інформаційна агенція Thomson Reuters. У Томсон Ройтерс вона була керуючим директором і редактором споживчих новин, коли оголосила про звільнення і намір балотуватися на довиборах до парламенту Канади від Ліберальної партії. Вона виграла внутрішньопартійні праймеріз 15 вересня 2013 і була обрана до парламенту 25 листопада. У листопаді 2015 стала міністром міжнародної торгівлі Канади.[3]. А 10 січня 2017 р. призначена міністром закордонних справ Канади[4].

Концепція плутократії

Книга вивчає середовище сучасних багатіїв, які перетворилися на глобальну спільноту рівних між собою: набагато більше спільного між супербагатіями з різних куточків світу, ніж у кожного з них — зі своїми співвітчизниками. Цей новий клас Христя Фріланд досліджувала два десятиліття. Через численні інтерв'ю авторка з глибоким розумінням і навіть з певним співчуттям препарує життя плутократів. Вона вивчає російських, мексиканських, індійських олігархів під час буму приватизації, показує гендерні відмінності між «жіночим» середнім класом і «чоловічою» елітою нагорі. Фріланд розповідає, чим відрізняються нинішні багатії від колишніх рантьє, звідки в них гроші і навіщо вони займаються благодійністю — а також чим вони відрізняються від плутократів, які заробили свої статки в результаті буму інтернет-технологій та продажу своїх стартапів. Приділяє вона увагу й українським мільйонерам.

Український переклад

В українському перекладі книга вийшла у травні 2017 року у видавництві Наш Формат у серії #ICUbooks, за підтримки компанії ICU. Презентація книги відбулася у травні 2017 року на «діловому майданчику» Книжкового арсеналу.[5] На презентації були присутні українські громадські діячі і особисті друзі Христі Фріланд: посол Канади в Україні Роман Ващук, виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, директор Вокс-Україна Борис Давиденко, керівник проектів Atlantic Council Адріан Каратницький, колишня міністр фінансів України Наталя Яресько та керівник аналітичного відділу компанії ICU Олександр Вальчишен.

Книга українською

Христя Фріланд. Плутократи. Епоха нових багатих і занепад старої системи / Пер. з англ. Микола Климчук. — К. : Наш Формат, 2017. ISBN 978-617-7513-15-4.

Див. також

Примітки

  1. ‘Romney is Wall Street's worst bet since the bet on subprime’ Ezra Klein, Washington Post, November 28, 2012. Interview with Chrystia Freeland.
  2. http://www.theglobeandmail.com/arts/books-and-media/plutocrats-author-chrystia-freeland-wins-15000-book-prize/article10300456/
  3. Міністром торгівлі Канади стала етнічна українка Фріланд - BBC Україна. BBC Україна (укр.). Процитовано 4 листопада 2015.
  4. Chrystia Freeland becomes foreign minister as Trudeau shuffles cabinet. CBC News (en-CA) . Процитовано 10 січня 2017.
  5. Презентація книги "Плутократи" Христі Фріланд. books.icu. 29 травня 2017.

Посилання