Маленький Німо: Пригоди в країні снів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Маленький Німо: Пригоди в країні снів
англ. Little Nemo: Adventures in Slumberland
Жанр фентезійний фільм, музичний фільм, дитячий фільм, пригодницький фільм[1], традиційний мультфільмd, екранізація літературного твору[d], пригодницька манґа й анімеd, аніме та манґа в жанрі фентезіd і аніме та манґа в жанрі комедіяd
Режисер Masami Hatad[1] і William T. Hurtzd[1]
Продюсер Yutaka Fujiokad[2]
Сценарист Кріс Коламбус, Richard Outtend, Yutaka Fujiokad[2], Вінзор Маккей[2] і Жан Жиро[2]
Композитор Richard M. Shermand
Кінокомпанія
Дистриб'ютор Hemdale filmsd і Crunchyroll
Тривалість

95 хв. (ориг. версія)

84 хв. (ред. версія)
Мова англійська
Країна Японія Японія
США США
Рік

1989 (Японія)

1992 (США)
Кошторис $35 млн.
IMDb ID 0000000

Маленький Німо: Пригоди в країні снів (англ. Little Nemo: Adventures in Slumberland) — повнометражний анімаційний фільм японської студії Tokyo Movie Shinsha Створено за сприяння американців та заснований на серії коміксів американського художника Вінзора МакКея «Little Nemo in Slumberland».

Сюжет

Маленький хлопчик на ім'я Німо (в англійській версії Nemo) бачить страшний сон про те, як за ним по землі і по воді мчить величезний потяг. На ранок тато кличе його дивитися цирк, який приїхав в місто. Серед учасників циркової вистави Німо бачить тих, з ким йому судилося далі зустрітися.

Наступної ночі він прокидається від дивного світла. За Німо прилетів дирижабль, і йому пропонують вирушити в Країну Снів на запрошення Принцеси, яка, до речі, надіслала в подарунок печиво. Німо радісно відправляється в дорогу. По дорозі дирижабль потрапляє в шторм в морі Кошмарів, який відділяє світ Німо від Країни Мрій.

В Країні Снів Німо зустрічає її Короля, який, покладаючи на Німо великі надії, передає йому ключ від усіх дверей, застерігаючи, що не можна відкривати лише одні двері — на яких намальовано той же знак, що на ключі. У казково красивому саду Німо зустрічає також Принцесу, яка привчає його до хороших манер і танців.

Втікши з занять, Німо знайомиться зі смішним маленьким чоловічком, який пропонує подивитися, що є цікавого навколо. Незабаром вони знаходять ті самі двері, які відкривати було не можна і, звичайно ж, відкривають. Злякавшись моторошної темряви за дверима, Німо й маленький чоловічок тікають, залишивши двері незамкненими і з неї в Країну Снів починають пробиратися Кошмари.

Виявляється, Король вирішив призначити Німо своїм наступником. Але на церемонії в зал вриваються темні сили з Країни Кошмарів та викрадають Короля та Принцесу. Німо, його ручна білка, маленький чоловічок й інші мешканці Країни Снів відправляються на допомогу. В дорозі вони зустрічають добрих гоблінів, які мріють вибратися з Країни Кошмарів та допомагають героям. Німо й інші подорожують на його ліжку по воді і повітрям. Коли майже все втрачено, гобліни допомагають Німо вимовити заклинання, і він за допомогою королівського скіпетра знищує Короля кошмарів.

Добро перемогло, зло переможене. На ранок Німо дізнається, що тато таки відведе його в цирк.

Цікаві факти

  • Творець малюка Німо Вінзор МакКей, будучи одним з піонерів американської анімації, 1911 року реалізував першу екранізацію своїх коміксів. Це був 10-хвилинний фільм, в роботі над яким МакКею посприяв режисер та продюсер Джеймсом Блектон, 2 хвилини фільму становив анімований матеріал.
  • На ранніх стадіях виробництва над проектом працювали Рей Бредбері, Джордж Лукас, Бред Берд, Кріс Коламбус, а також фронтмени японської анімації, Ісао Такахата і Хаяо Міядзакі, які пішли через творчі розбіжності. У західних колах Міядзакі приписують вислів, ніби робота над «Маленьким Німо» була «найгіршим досвідом в його професійній кар'єрі», проте документальних підтверджень того, що Міядзакі дійсно це заявив, немає.
  • «Little Nemo: Adventures in Slumberland» — перше японське аніме, запущене в загальноамериканський прокат.
  • Незважаючи на в цілому сприятливі відгуки критиків, фільм провалився в прокаті: збори в Японії склали близько 10 млн доларів, збори в США трохи більше мільйона доларів (при загальному бюджеті фільму 30 млн доларів). Тим не менше, коли стрічку випустили на відеокасетах, було продано понад 2 млн копій.
  • 1990 року була випущена гра під назвою Little Nemo: The Dream Master від студії Capcom. В якій сюжет заснований на мультиплікаційному фільмі

Примітки

Посилання