Aloe berevoana

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Aloe berevoana
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Однодольні (Monocotyledon)
Порядок: Холодкоцвіті (Asparagales)
Родина: Асфоделові (Asphodelaceae)
Підродина: Asphodeloideae
Рід: Алое (Aloe)
Вид:
A. berevoana
Біноміальна назва
Aloe berevoana

Aloe berevoana (укр. Алое беревоанське, алое беревоана)[1]  — сукулентна рослина роду алое.

Етимологія

Видова назва походить від назви міста Берево, поблизу якого був знайдений цей вид алое.[2]

Морфологічна характеристика

Рослини, розгалужені від основи стебла, утворює щільні кущі заввишки близько 60 см. Листя 8-10 розташовані у вільних розетках. Окремі листки 30 см завдовжки та 3 см завширшки, яскраво-зелені, з білуватими зубцями до 2 мм завдовжки, розташовані 8-12 мм один від одного. Суцвіття 60 см заввишки, просте, з нещільно розташованими квітками. Квіти яскраво червоні, завдовжки близько 17 мм. Основний період цвітіння з травня по червень.

Вид, ймовірно, найближчий до Aloe acutissima вар. isaloana від якого відрізняється довшим і стрункішим листям.

Місця зростання

Зростає на сході Мадагаскару біля річки Цирібігіна на захід від міста Берево в провінції Туліара в регіоні Менабе на низьких висотах. Відомий єдиний локалітет. Координати: 19° 45' північної широти, 44° 55' східної довготи.

Вирощування

Цей вид вирощується легко, але майже не представлений в приватних колекціях. Умови утримання подібні до Aloe acutissima. Мінімальна температура — + 10 °C. Надає перевагу сонячним місцям або легкій тіні. Посухостійка рослина.

Історія

Вперше знайдений Вальтером Рьослі (нім. Walter Röösli) 14 грудня 1993 року. Описаний Джоном Якобом Лавраносом в журналі «Кактуси та інші сукуленти» (нім. «Kakteen und andere Sukkulenten») у 1998.

Див. також

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  2. Estrela Figueiredo and Gideon F. Smith. What's in a name: epithets in Aloe L. (Asphodelaceae) and what to call the next new species (англ.)

Бібліографія

Джерела