Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 21:36, 16 листопада 2021, створена SashkoR0B0T (обговорення | внесок) (https://lcorp.ulif.org.ua/dictua/)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану
Кримчанин Володимир Балух, звільнений із російської в’язниці, залишає побажання на стіні в Інфоцентрі Музею Майдану
Типприміщення
виставка
Країна Україна
РозташуванняБудинок профспілок України

Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану — проект Національного музею Революції Гідності.

Відкритий 21 листопада 2018 року на двох поверхах оновленого після пожежі Будинку профспілок України на майдані Незалежності, 2.[1]

Загальна площа інфоцентру — близько 150 кв. м.[2]

Діяльність

За 2019 рік його працівники провели 1150 екскурсій для 6500 відвідувачів. Загалом упродовж 2019 року до центру завітали щонайменше 11 тисяч людей, із яких понад тисяча — іноземці з принаймні 56 країн.[3]

Того ж року в Інфоцентрі проведено 85 заходів, серед яких покази фільмів, часто з обговореннями, презентації книг, творчі вечори, дискусії, публічні зустрічі з істориками, митцями й іншими цікавими людьми, багато лекцій, освітніх програм.[3]

Інтер'єр і експозиція

Станом на січень 2020 на першому поверсі інфоцентру діє експозиція «Назустріч свободі!» присвячена подіям 2013—2014 років.

Другий поверх є місцем проведення заходів Музею Майдану та партнерів.

Підлога зали на верхньому поверсі Інфоцентру оздоблена стилізованою картою центру Києва, на якій позначено ключові місця революції — барикади, намети, будівлі станом на 17 лютого 2014. Співвідношення сил — перебування силовиків і мітингарів упродовж протистояння фіксував картограф Дмитро Вортман.

Одна сторона приміщення відведена під «топографічну стіну» — імітацію майданівської, дерев'яної, на дощечках якої люди писали назви своїх населених пунктів. Як і під час Майдану, кожен відвідувач може написати щось у вільному прямокутнику. Кожні кілька місяців гості Інфоцентру встигають заповнити «цеглинки». Тоді список фотографується та зберігається, а стіна очищується для активності подальших гостей.

Авторка дизайну зали Ольга Сало пояснює:[4]

На першому поверсі виставка розповідає хронологію революції. Це тексти, зображення, архівні відео, аудіоспогади учасників. Також є оригінальні експонати з колекції Музею Майдану. Експозиція другого поверху – це можливість самостійно поблукати Майданом, подивитися, де відбувалися сутички, де барикади, наметові містечка, ключові споруди. Можливо, для когось це буде нагода освіжити власні враження про Революцію Гідності. Другий поверх будемо використовувати і для заходів.

Див. також

Примітки

  1. Київ готується відзначити 5-ту річницю Революції Гідності. Офіційний вебсайт УІНП. Процитовано 30 січня 2020.
  2. Передмова музею. У Профспілках відкрили Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану. Новинарня. 21 листопада 2018. Процитовано 31 січня 2020.
  3. а б https://vechirniy.kyiv.ua/news/ekskursii-mistsyamy-revolyutsii-hidnosti-u-kyyevi-u-2019-mu-vidvidalo-ponad-6-tysyach-lyudey
  4. Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану. Офіційний сайт Національного музею Революції Гідності. 21 листопада 2018. Процитовано 31 січня 2020.

Посилання