Гітлер капут!

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гітлер капут!
Гитлер капут!
ЖанрКомедія
ґламур
РежисерМарюс Вайсберг
ПродюсерСергій Лівнєв
СценаристМарюс Вайсберг
У головних
ролях
Павло Дерев'янко
Анна Семенович
ОператорІрек Хартович
КомпозиторВолодимир Сайко
КінокомпаніяЛеополіс
Тривалість90 хв.
Моваросійська
КраїнаРосія Росія
Рік2008
Дата виходу18 вересня 2008 (Росія)
Касові збори245 469 464 ₽[1]
IMDbID 1124396
НаступнийРжевський проти Наполеона
CMNS: Гітлер капут! у Вікісховищі

«Гітлер капут!» (рос. Гитлер капут!) — російський комедійний фільм 2008 року. Прем'єра відбулася 18 вересня. Фільм заборонений до показу в Україні.

Сюжет

Закінчується Друга світова війна, наближається 9 травня 1945. Російський розвідник Олександр Ісаєвич Осєчкін (Павло Дерев'янко) працює в Берліні на посаді штандартенфюрера СС Олафа Шуренберга. Шуренберг займається офісною роботою і «тусуєтся» в клубах.

Із Центру присилають радистку Зіну (Анна Семенович). Шура та Зіна закохуються одне в одного.

Мюллер (Юрій Гальцев) посилає Залізного Ганса (Олексій Огурцов) розібратися з Шуренбергом, проте останній вбиває Ганса. Борман (Юрій Стоянов) шантажує Шуренберга, обіцяючи видати, що той розвідник, якщо Шуренберг не погодиться на інтимні відносини з ним.

Шуренберг, розуміючи, що опинився на грані провалу, збирається втекти по спецканалу на Батьківщину. У цей момент Гестапо захвачує та піддає тортурам Зіну. Шуренберг шляхом обману підписує документ на її переведення від Бормана і забирає її. Вони разом нападають на Гітлера (Михайло Крилов) та Єву Браун (Ксенія Собчак), зв'язують їх та віднімають одяг. Переодягнувшись в цей одяг, вони пробують вийти з Гестапо, проте їх викривають. Вони втікають на машині (Опель) до кордону (лінії фронту). На радянському кордоні їх також не дуже радо вітають (воронок уже напоготові), і тому вони вже біжать і від фашистів, і від радянських солдат. Кузьміч (Олексій Булдаков) відкриває в стіні двері (натяк на Золотий ключик Толстого та на Аліса в Задзеркаллі Керола), через яку вони втікають в «ісконную Русь».

У ролях

Саундтрек

Касові збори

Під час показу в Україні, що розпочався 18 вересня 2008 року[2], протягом перших вихідних фільм демонстрували на 88 екранах, що дозволило йому зібрати $779,584 і посісти 1 місце в кінопрокаті того тижня. Фільм опустився на другу сходинку українського кінопрокату наступного тижня, хоч досі демонструвався на 88 екранах і зібрав за ті вихідні ще $271,740.[3] Загалом фільм в кінопрокаті України пробув 8 тижнів і зібрав $1,451,233, посівши 10 місце серед найбільш касових фільмів 2008 року.[4]

Фотографії

Факти

  • Велику частину фільму було знято у Львові[5][6]
  • Фільм викликав хвилю критичних публікацій в пресі, а також висловлювань публічних осіб про недотримання моральних та етичних норм в фільмі, відсутності в фільмі сюжету[7]

Примітки

  1. Гитлер, капут! // Бюллетень кинопрокатчикаМетрополитэн Медиа, 2008.
  2. Gitler kaput!: Release Info. imdb.com. Процитовано 13 грудня 2017. (англ.)
  3. Gitler kaput!: Foreign Grosses. boxofficemojo.com. Процитовано 13 грудня 2017. (англ.)
  4. 2008 Ukraine Yearly Box Office. boxofficemojo.com. Процитовано 13 грудня 2017. (англ.)
  5. Зйомки художнього фільму «Шпигун нашого часу»
  6. Фото Львівського оперного театру під час зйомок[недоступне посилання з липня 2019]
  7. Думка: «Гітлер капут!» — відсутність смаку, що не має ніякого відношення до кіно

Рецензії

Посилання