Автоматика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 10:58, 24 грудня 2021, створена Yuriz (обговорення | внесок) (Статтю номіновано на вилучення (NominateForDel.js))
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Автоматика на виробництві
Повністю автоматизоване виробництво хліба.

Автоматика (англ. automation, automatics, automatic equipment, automated mechanisms, automatic machinery (devices); нім. Automatik f) –

  • 1) Сукупність механізмів і пристроїв, що діють без безпосередньої участі людини.
  • 2) Галузь науки й техніки, що стосується автоматів.

З історії

Термін «Автоматика» стосується раннього періоду розвитку досліджень і практичних розробок у галузі автоматичного регулювання й керування. Зі становленням і швидким розвитком кібернетики в її рамках виділилася технічна кібернетика, до якої складовою частиною і увійшла А.

Сьогодні А. — теорія автоматичного управління технічними засобами і керуючими пристроями, дaтчиками, виконавчими механізмами та пристроями, що забезпечують взаємодію людини з обчислювальною технікою (разом з теоретичними і прикладними основами створення та організацією їх функціонування). Вдосконалення технічних засобів автоматики і поширення автоматичних керуючих пристроїв сприяли автоматизації виробництва.

В Україні значимий внесок у розвиток автоматики також зробили кібернетик, академік НАН України (2003) О. Івахненко, фахівець з автоматики, системотехнік, академік НАН України (1978) Б. Тимофеєв, кібернетик, академік АН УРСР (1972) О. Кухтенко та багато інших, чиї винаходи посідають чільне місце в розвитку теорії і практики автоматики.

Див. також

Література