Пастафрола
Пастафрола (грец. πάστα φλώρα) — тип солодкого тарту, поширений в Аргентині, Парагваї, Уругваї, Єгипті та Греції[1][2][3][4]. Для основи використовується пісочне тісто, як начинка — джем, його вкривають «решіткою» з тіста. Як начинку часто вживають айвовий мармелад (ісп. dulce de membrillo), варення з солодкої картоплі (ісп. dulce de batata), дульсе-де-лече, варення з гуяви чи полуниці. Пастафрола, як правило, запікається в духовці у круглій формі для випічки.
Назва страви походить від італ. pasta frolla (пісочне тісто), сама страва схожа на італійську кростату. Італійські іммігранти привезли її в Аргентину та Уругвай[4][5]. Подібні страви включають австрійський торт Лінцер та швейцарський пиріг із фруктово-пряною начинкою.
У Південній Америці цей тарт подається як післяобідній десерт (ісп. merienda), часто з мате[4][6].
Інгредієнтами страви є: борошно, яйця, цукор, масло або маргарин, начинка з джему, лимонна цедра та ванільний екстракт[7].
Примітки
- ↑ ¡A merendar una pastafrola! (гр.)
- ↑ Πάστα φρόλα: έτσι λέγεται στην πραγματικότητα η πάστα…φλώρα (гр.)
- ↑ Uruguay Food, Typical Meals Dishes and Desserts - Comida Tipica. www.southamerica.cl. Процитовано 14 жовтня 2020.
- ↑ а б в Clarín.com. La receta de la pastafrola, para la merienda del 9 de julio, en diez sencillos pasos. www.clarin.com (ісп.). Процитовано 14 жовтня 2020.
- ↑ Pasta Frola de Dulce de Membrillo — Quince Tart. About. Retrieved on 2015-03-23.
- ↑ Matero. 22 Foods That Go Well With Drinking Yerba Mate. Matero (англ.). Процитовано 14 жовтня 2020.
- ↑ Greek jam tart (Pasta flora). All Recipes. Retrieved on 2015-03-23.