Angelica heterocarpa

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 15:20, 28 січня 2022, створена Sehrg (обговорення | внесок) (Створена сторінка: {{Speciesbox |status=LC |status_system=iucn3.1 |image=Angelica heterocarpa 8.jpg |image_width=270px |taxon=Angelica heterocarpa |authority=Lloyd, 1859}} '''''Angelica heterocarpa''''' — вид рослин із родини окружкових (Apiaceae). == Біоморфологічна характеристика == Багаторічна рослина від 1 до 2 метрів завв...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Angelica heterocarpa
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Аралієцвіті (Apiales)
Родина: Окружкові (Apiaceae)
Рід: Дягель (Angelica)
Вид:
A. heterocarpa
Біноміальна назва
Angelica heterocarpa
Lloyd, 1859

Angelica heterocarpa — вид рослин із родини окружкових (Apiaceae).

Біоморфологічна характеристика

Багаторічна рослина від 1 до 2 метрів заввишки з дуже порожнистим стеблом, гладким, рифленим і грубо запушеним у верхній частині. Листки дуже рясні, двоперисті, з ланцетними або яйцювато-ланцетними листочками, при основі послаблені або клиноподібні, дрібно зазубрені, з зубцями, що закінчуються плівчастими вістрями. Зонтики великі. Квіти білі. Плід у довжину 4–6 мм, овальні чи еліптичні, з тупими ребрами, краї трохи більші або розширені у вигляді потовщених крил[1].

Середовище проживання

Ендемік південно-західної Франції. Цей вид росте уздовж західного узбережжя Франції. Його ареал має площу 25 000 км². Росте по краях річок і лиманів[2].

Загрози й охорона

Основними загрозами для цього виду є експлуатація лісів без відновлення, розвиток інфраструктури в міських і промислових районах (портах), а також зміна гідрографічного функціонування, наприклад, будівництво набережних, створення судноплавних шляхів або рекультивація землі з моря[2].

Angelica heterocarpa внесена до списку пріоритетних видів у Додатку II Оселищної директиви та в Додатку I Конвенції про збереження дикої природи та природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція). Він охороняється на національному рівні у Франції (Додаток 1). Охоронні заходи проводяться в Нанті та південно-західних лиманах, координуються Ботанічними консерваторіями Бреста та Південної Атлантики[2].

Примітки

  1. Angelica heterocarpa. Tela Botanica. Процитовано 28.01.2022. (фр.)
  2. а б в Juillet, N. (2011). Angelica heterocarpa. The IUCN. Процитовано 28.01.2022. (англ.)