Наївне мистецтво

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 10:21, 1 березня 2022, створена CommonsDelinker (обговорення | внесок) (Вилучив файл Maria_Prymachenko._Sunflowers_and_peas.jpg, оскільки він був вилучений з Wikimedia Commons користувачем Túrelio. Причина: Copyright violation: Painting; artist died in 1997.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марка Укрпошти із малюнком Марії Примаченко
Граффіті із зображенням футболіста Папа Гує, Харків, автор анонімний

Наївне мистецтво (англ. naïve art) — один з напрямків примітивізму XVIII–XXI ст., що включає як самодіяльне мистецтво (живопис, графіку, декоративне мистецтво, скульптуру, архітектуру), так і образотворчі роботи художників-самоучок.

Представники

На рубежі XIX–XX вв. яскравим представником наївного мистецтва був французький художник Анрі Руссо. На початку XX століття в Грузії працював Ніко Піросманішвілі, в США — Бабуся Мозес, в Україні — Марія Примаченко, Катерина Білокур, Семерня Олесь, Поліна Райко, Никифор Дровняк. У Сербії та Хорватії активно розвивалося наївне мистецтво, засноване на живопису на склі, передусім, роботи Івана Генералича.

Яскравими сучасними представниками наївного мистецтва є українка Поліна Райко, росіянин Василь Ложкін та Олена Волкова.

Художники

18 століття

19 століття

20 століття

Зібрання

Галерея

Див. також

Література

  • Walker, John. «Naive Art». Glossary of Art, Architecture & Design since 1945, 3rd. ed.
  • Bihalji-Merin, Oto (1959). Modern Primitives: Masters of Naive Painting. trans. Norbert Guterman. New York: Harry N. Abrams.
  • Fine, Gary Alan (2004). Everyday genius: self-taught art and the culture of authenticity. Chicago, IL: University Of Chicago Press. ISBN 978-0-226-24950-6.
  1. Постійний член Музей наївного та маргінального мистецтва [Помилка Lua у Модуль:Webarchive у рядку 339: attempt to concatenate field 'host' (a nil value).] у Ягодіні
  2. Список художника Музей Ізраїлю в Єрусалимі