Age of Empires III: The Asian Dynasties

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Age of Empires III: The Asian Dynasties
AOE3-TAD.png
Розробник Ensemble Studios, Big Huge Games
Видавець Microsoft Studios[d]
Геймдизайнер Bruce Shelley[d]
Частина серії Age of Empires
Дата випуску 23 жовтня 2007
Жанр(и) Стратегія в реальному часі
Платформа Microsoft Windows і macOS
Режим гри багатокористувацька гра і одиночна гра
Носій компакт-диск
Сайт ageofempires3.com

Age of Empires III: The Asian Dynasties — друге доповнення до стратегії в реальному часі Age of Empires III. Ключова особливість — це три нові ігрові держави азіатських династій. Для запуску доповнення потрібна наявність оригінальної версії гри. У випадку встановлення доповнення The WarChiefs, його вміст також буде доступний у грі.

Нововведення[ред.ред. код]

Карти[ред.ред. код]

У другому додаток включено набагато більше карт. Вони охоплюють азіатський регіон: Сибір, Монголія, острів Хонсю, Жовта річка, Гімалаї, Декан, Індокитай, Цейлон, Борнео. Також є спеціальна картка «Шовковий шлях», з уже наявними початковими факторіями, які необхідно відбивати у розбійників.

Держави та їхні лідери[ред.ред. код]

Тепер доступні три нові держави Азії:
Японія — Токугава Іеясу
Китай — Кансі
Індія — Акбар Великий

При грі за них вам потрібно будувати дива для просування по епох. Всього чудес шість, і при переході в наступну століття пропонується побудувати диво з ще непобудовані (в V столітті, таким чином, побудовані чотири дива з шести). Кожне з чудес дає певний бонус. При руйнуванні дива бонус пропадає. Чим у пізнішу епоху побудовано диво, тим більше від нього бонус (наприклад, більше бійців приходить при переході).

Нові споруди[ред.ред. код]

Консульство[ред.ред. код]

Всі раси можуть будувати консульство для придбання найманців і економічних будівель у обраного союзника (вибір союзника відбувається в консульстві насамперед). Кількість союзників залежить від рівня метрополії. Якась суміш поставок з метрополії і фабрики. На придбання апгрейдів або військ в консульстві витрачаються «окуляри досвіду» — новий ресурс, не потрібний ні для чого іншого. Видобувається сам собою, швидкість видобутку, мабуть, пов'язана зі швидкістю видобутку інших ресурсів (принаймні, можна її збільшити невеликим зменшенням швидкості видобутку інших ресурсів — так само в консульстві).

Торгові шляхи[ред.ред. код]

Вони були і раніше, але тепер на карті «Шовковий шлях» змінився спосіб володіння ними: спочатку вони охороняються на манер скарбу, потім належать першому відвоювати. Якщо опонент (не союзник) підійде своїм юнітом до торгового шляху і трохи пробуде біля нього — торговий шлях перейде у його володіння. Такі торгові шляхи не можна зруйнувати.

Салон[ред.ред. код]

Споруда, що дозволяє європейським націям і туркам замовляти найманців. Найманці — екстравагантні, і спрямовані, мабуть, на розмаїтість ігрового процесу. У цілому всі юніти салону — швидше дорогі, ніж ефективні, однак дозволяють істотно різноманітити ігровий процес абсолютно новим набором бійців.

Монастир[ред.ред. код]

Азійський аналог салону. Тренує найманців і удосконалює навички ченців

Сади і гаї[ред.ред. код]

У японців є вишневі сади — замовляються картами споруди, в яких на початкових етапах зручно швидко добути їжу. В індусів — гаї, так само замовляються картами — легкий джерело лісу. Руйнувати гаю або сади — не можна. Якщо не здобувати з них — то з плином часу кількість залишився ресурсу не змінюється.

Нові юніти[ред.ред. код]

Полководці[ред.ред. код]

При грі за Японію можна замовляти полководців — юнітів, що дають бонуси оточуючим бійцям (у кожного полководця — свій бонус; не можна створити більше одного полководця даного виду). Полководці самі по собі є потужними бійцями, хоча помирають «в натовпі» напрочуд швидко, тому в пекло їх кидати, можливо, не варто.

Крім бонусів оточуючим полководці можуть створювати юніти (хто — піхоту, а хто — і гармати). При створенні юнітів стоять нерухомо. Таким чином, наприклад, при потрібному наборі полководців армія просто не вичерпається, поповнюючись на місці необхідними бійцями. Враховуючи, що в японському консульстві можна, наприклад, збільшити максимальну кількість замовляються разом бійців з п'яти до десяти — можна створювати нові цікаві ситуації (наприклад, проскакавши двома полководцями в тил і створивши одним десять гармат а іншим — скільки встигне десятків асігару (на кшталт мушкетерів).

Полководці з'являються поставками з метрополії або як бонус чуда за перехід в наступне століття.

Індуси[ред.ред. код]

Індуси — раса. Але майже всі бойові юніти у них — нові (як і принципи економіки — селяни стоять дерево, сильний закос під дерево і надалі). Гармати на слонах — займають сім одиниць житла, дорогі, однак і стріляють далеко, і будівлі руйнують непогано. Хоча для піхоти підходять менше. Якась помісь облогових гармат і кульверін.

Сюжет[ред.ред. код]

Кампанія гри описує Японію періоду Едо, Китай династії Цин і повстання сипаїв в Індії.

Посилання[ред.ред. код]