Anarchy in the UKR

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Anarchy in the UKR
Anarchyukr.jpg
Жанр роман
Автор Сергій Жадан
Мова українська мова
Опубліковано 2005

«Anarchy in the UKR» — книга 2005 року, українського письменника Сергія Жадана.

Видана також польською (2007) та німецькою (2007). У 2008 році вийшла російською в перекладі Завена Баблояна у видавництві «Амфора» (СПб). В березні того ж року увійшла в «лонг-ліст» російської літературної премії «Национальный бестселлер» (номінатором був письменник з Санкт-Петербургу Дмітрій Горчев), а журнал «GQ» висунув Жадана на звання «Людина року» в номінації «Письменники». В тому ж році увійшла в «шорт-ліст» і отримала почесну нагороду конкурсу «Книга року» на Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку.

В 2014 році вийшло видання доповнене новими розділами — «Луганськими щоденникоми»[1].

Анотація[ред.ред. код]

У центрі історії — пригоди та численні мандри героя містами України, що можна також трактувати не лише в буквальному, а й філософському смислі:

« Тут священним місцем постає Гуляйполе, махновська столиця й ареал боїв українських анархістів. Адепти шукають слідів колишньої величі, однак, окрім барельєфа знаменитого отамана, знаходять ще тільки й усього, що бар «Нестор», занедбаний через відсутність відвідувачів. Історія й тут звітрилася, її треба писати заново. Мандри до святих місць виявляють лише порожнечу, травматичну відсутність зв’язку з минулим, неісторичність існування. І, попри зужитість слів, про це конче необхідно розповісти, бо немає інших носіїв пам’яті, бо тільки проговорена травма піддається лікуванню »

— Віра Агеєва. Після карнавалу, або Реставрація пам’яті.[2]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]