Bing

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Bing
Логотип
BingStartPage 2018 Uk.jpg
Посилання www.bing.com
Гасло (девіз) Bing & decide
Комерційний Так
Тип Пошуковий рушій
Реєстрація за бажанням
Мови українська й ще 39 мов
Власник Microsoft
Автор Microsoft
Започатковано 3 червня, 2009
Стан Активний
Рейтинг Alexa 42 (August 2018)[1]
Мова програмування ASP.NET
CMNS: Bing у Вікісховищі

Bing — пошукова система, що належить компанії Microsoft. Цей пошуковий сервіс змінив попередні пошукові, що розроблялись корпорацією: MSN Search, Windows Live Search та пізніше Live Search. Bing виконує пошук тексту, зображень, відео або географічних об'єктів, які потім показує на мапі. Сервіс працює на платформі ASP.NET.

Пошукова система має ряд унікальних особливостей, таких як можливість перегляду результатів пошуку на одній вебсторінці (замість того, щоб перегортати сторінки результатів пошуку), а також можливість динамічно коректувати обсяг інформації, яка відображається для кожного результату пошуку (наприклад, тільки назва, коротке зведення або велике зведення).

Bing[ред. | ред. код]

На початку 2009 року в компанії Microsoft почалося внутрішнє тестування нового пошукового рушія з кодовим ім'ям Kumo, який з 1 червня 2009 року став основою, що прийшла на зміну Live.

Чат-бот[ред. | ред. код]

7 лютого 2023 року Microsoft оголосила про капітальне оновлення Bing, включаючи додавання функціональності чат-ботів, що продається як «новий Bing». Microsoft описала новий Bing як заснований на великій мовній моделі від OpenAI, «яка є більш потужною, ніж ChatGPT, і налаштована спеціально для пошуку»[2]. В умовах надання послуг продукт називається «Bing Conversational Experiences». У березні 2023 року Microsoft показала, що Bing Chat працює на основі GPT-4 від OpenAI. За даними Microsoft, мільйон людей приєдналися до списку очікування протягом 48 годин[3]. Після реєстрації в списку очікування користувачам була запропонована можливість частково проскочити вперед у списку очікування, або встановивши на своєму комп'ютері налаштування Microsoft за замовчуванням, або завантаживши додаток Bing, але це не дало користувачам швидшого доступу до чату Bing[4].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Bing.com Site Info. Alexa Internet. Архів оригіналу за 7 листопада 2015. Процитовано 2 серпня 2018. 
  2. Представляємо нову версію Bing. www.bing.com (укр.). Процитовано 29 березня 2023. 
  3. ChatGPT: One million people have joined the waitlist for Microsoft's AI-powered Bing. ZDNET (англ.). Процитовано 29 березня 2023. 
  4. I wanted to try the new Bing with ChatGPT. Then, Microsoft went all Microsoft. ZDNET (англ.). Процитовано 29 березня 2023. 

Посилання[ред. | ред. код]