YaCy

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
YaCy
YaCy logo.png
Yacy-buscador.png
Стабільний випуск 1.01 (7 грудня 2011; 1606 днів тому)
Написано на Java
Операційна система багатоплатформна
Доступні мови багатомовна
Українська так
Тип пошукова машина, проксі
Ліцензія GPL v2
Сайт www.yacy.net

Commons-logo.svg YaCy у Вікісховищі

YaCy (вимовляється "ya see") вільнj поширюється y пошукових системач, побудована на принципах однорангової (P2P) мережі.[1][2] Його ядро комп'ютерна програма, написана на Java поширюється на кілька сотень комп'ютерів, у вересні 2006 року, так звана YaCy-група.[3] [4]Кожен YaCy-група, незалежно працюэ через Інтернет, аналізує і індексує знайдені веб-сторінки, і магазини індексації в загальну базу даних (так званий індекс), який спільно з іншими YaCy-групою з використанням принципів P2Pnetworks.Є вільним в пошуковик, який кожен може використовувати, щоб побудувати пошуковий портал для внутрішньої мережі і допомогти знайти інтернет-громадськості ясності.[5]

У порівнянні з напів-розподіленими пошуковими системами, YaCy-мережа має децентралізовану архітектуру. Всі YaCy-групи рівні і відсутній центральний сервер. Він може бути запущений або в режимі переповзання або в якості локального проксі-сервера, індексації веб-сторінок, відвіданих людиною яка працює YaCy на своєму комп'ютері. (Кілька передбачених механізмів для захисту конфіденційності користувача.)

Доступ до функції пошуку виробляється локально де працює веб-сервер, який забезпечує вікно пошуку, щоб ввести критерії пошуку, і повертає результати пошуку у форматі, подібному інших популярних пошукових системах.

Легко переглядати думки або які-небудь нові речі з цього безкоштовно розподіленого пошуку .Також він сумісний для роботи в ОС, як багато Windows, Mac, Linux і Ubuntu т.д.Кодується спеціально мовою високого версії під назвою Java Script.

Компоненти системи[ред.ред. код]

YaCy пошукова система базується на чотирьох елементах:[6]

Crawler

Пошук робота, який переходить з веб-сторінки на веб-сторінку і аналізує їх зміст.

Indexer

Створює Reverse Word Index (RWI), тобто кожне слово з RWI має свій список URL-адрес, відповідних до інформації.

Слова будуть збережені у вигляді хешей слів.[7]

Search and Administration interface

Зроблено в веб-інтерфейс, наданий місцевим HTTP сервлет з сервлетів.

Data Storage

Використовується для зберігання бази Reverse Word Index з використанням Distributed Hash Table.

Філософія[ред.ред. код]

Інформаційне суспільство 21-го століття на основі вільного доступу до публічної інформації. Існує величезна увагу на прозорості, підзвітності та доступності інформації. YaCy прагне включити цей безкоштовний доступ до інформації ефективно і реалістично. Таким чином, у той час як основні пошукові системи глобальних корпорацій закриті системи і їх технології пошуку не є прозорою і зрозумілою, YaCy забезпечує відкритий джерело і безкоштовне рішення пошуку. кожен може побачити, як виходить інформація для пошукової системи і відображається для користувача.[8]

Безкоштовний пошук: Відсутність посилання[ред.ред. код]

Існує багато вільного утримання в Інтернеті, таких як Wikipedia, вільної музики, даних під Creative Commons та інших ліцензій безоплатного користування, і т.д. Цей безкоштовний контент повинен не тільки виявити, використовуючи власні пошукові системи більшою мірою монопольної інфраструктури Інтернету, бо тоді утримувачі монополії вирішити, що інформація видно. YaCy вважає, що безкоштовно надається інформація дійсно вільної, якщо вона може бути доступна за допомогою безкоштовного програмного забезпечення і YaCy заповнює відсутню ланку між вільною інформації та користувачем, вільного пошуку.

Децентралізоване пошукова система[ред.ред. код]

Інтернет був побудований на оригінальної філософії інфраструктури все в-всіх. Але останнім часом тільки з'єднання приймально-передавальних наводнили царство World Wide Web. В ідеалі, кожен споживач змісту в Інтернеті повинен мати таку ж можливість виробляти контент, щоб споживати. Мета YaCy тому, щоб допомогти виробникам і користувачам інформації в Інтернеті працюють незалежно від централізованого техніки пошуку, робити все зміст, відкритий для всіх людей.

Переваги YaCy філософії[ред.ред. код]

Цивільні права та конфіденційності

 • Центральна оцінка та моніторинг пошукових запитів неможливо.
 • Треки даних не можуть бути оцінені. На додаток до ситуації, захисту даних і конфіденційності, це економічний чинник з погляду промислового шпигунства.

Екологічно

 • Робота центрів обробки даних з величезним енергоспоживанням (а іноді і їх власні електростанцій) для центрального веб-пошуку можуть бути видалені. Розподілена пошук вимагає тільки комп'ютери пошуковиків.

Соціологічні

 • Всі притулку мають ті ж права, такі як при додаванні нового контенту.
 • Зміст пошукача буде визначатися користувачами, які не комерційних аспектів оператора веб-порталу.
 • Індивідуалізація релевантністю: кожен може оцінити якість і важливість веб-сторінок за їх власними правилами і пристосовуватися до їх особистої значущості як ранжирування методом (як популярних і наукових).

Інші функції[ред.ред. код]

 • YaCy забезпечує всіх користувачів проксі-функцією, яка дозволяє також досягати колег за особливою адресою PEERNAME.yacy або PEERHASH.yacyh. www.PEERNAME.yacy може бути домашньою сторінкою користувача, під share.PEERNAME.yacy знаходиться файлообмінник, а PEERNAME.yacy це звичайна http-оболонка доступу. Інші піддомени можуть бути спеціально створені шляхом створення папки з ім'ям піддомену. Динамічний DNS не підтримується.
 • Незалежно від того, чи YaCy-домен надає місце для домашньої сторінки і тек, які можуть бути зв'язані з поточною IP-адресою або адресою динамічного DNS, і доступні для на YaCy користувачів.
 • YaCy має вбудовану функцію повідомлень за допомогою якої можна відправляти текстові повідомлення (з форматуванням вікі), і залежно від настройки приймача також відправляти файли.
 • YaCy має вбудовані wiki і блог.
 • Є керування закладками, які можуть бути загальнодоступними та особистими.
 • Є можливість внесення окремих областей до чорних списків.
 • Є OpenSearch-інтерфейс. Кожен вузол забезпечує доступність цієї адреси http://<адреса-вузла>:<порт-вузла>/opensearchdescription.xml, наприклад http://sciencenet.fzk.de:8080/opensearchdescription.xml

Технологія[ред.ред. код]

Програма заснована на веб-сервері, який також є кешуючим-проксі-сервером. Користувач веб-сервера може отримати доступ до оболонки пошуку і керування своїми власним вузлом. Проксі має спільний код зі сканером, а це означає, що всі відвідані сторінки, які не є особистими, автоматично записуються в індекс. Крім того, YaCy надає власний домен у YaCy-мережі, який доступний через проксі-сервер.

Розподілений індекс[ред.ред. код]

На відміну від файлообмінних сервісів, результати повинні викликати P2P-пошук і бути доступними негайно. Щоб здійснити це, YaCy використовує розподілену хеш-таблицю (DHT). Це означає, що всі визначені URL-адреси і слова відправляються до вузлів, які підходять для збереження відповідних контрольних сум слів, вузлів чи посилань. При пошуку все працює навпаки: пошук тільки по вузлах, які можуть видати їхні хеші URL-адрес для цього слова.

Таким чином, для отримання гарних результатів необхідно задіяти тільки частину вузлів.

Типи вузлів[ред.ред. код]

YaCy складається з чотирьох різних типів вузлів:

Новенький

Ці вузли не можуть бути знайдені, тому що новенький не має зв'язку з мережею. Таким чином, ви бачите тільки себе, якщо вузол новенький.

Молодший

Вузол знаходиться за файрволом. Інші відносять його до молодших або потенційних вузлів, вони бачать тільки те, коли він був останній раз зареєстрований, і не мають ніякого способу визначити, чи він досі в мережі.

Старший

Старший може бути досягненим із зовнішнього боку і є повноправним членом мережі YaCy.

Головний

Старший, який вивантажує список насіння, що використовується для початкового зв'язку з іншими вузлами.

Протокол[ред.ред. код]

Протокол YaCy складається з текстових сервлетів, які забезпечує вбудований веб-сервер за адресами /yacy/servletname.html. Інші вузли передають дані через GET-властивості і отримують простий уривок тексту, точний формат відрізняється для сервлетів.

Початкове завантаження[ред.ред. код]

При початковому завантаженні вузол намагається зв'язатися з іншими вузлами YaCy-мережі. Спочатку шукаються списки вузлів. Перша адреса в superseed.txt слугує для завантаження стійких YaCy-вузлів. У seeds.txt є також посиланнями на інші вузли, так що таким чином контакт з YaCy-мережею може бути налагоджено. Наступного разу, коли ви запускаєте YaCy, gebootstrapt створюється з відомих з попереднього разу вузлів мережі і списки вузлів необхідні тільки коли багато посилань більше не дійсні.

Джерела[ред.ред. код]

 • Peter Schüler: Web-Erkundung per PC. In: c’t. Eigener Webindex mit YaCy Nr. 21, September 2008, ISSN 0724-8679, S. 180–185.
 • M. Christen: Peer-to-Peer: Eigenes Suchportal mit Yacy einrichten in iX 02/2008, S. 102 ff.
 • M. Schlenker: Gemeinsam gegen Google in OpenSource, 01/2007, November 2006, S. 94-97
 • J. Bager: Europäische Gegenströmung in c't, 2006/10, 2. Mai 2006, S.172-174 (Onlinetext)
 • R. Sietmann: Wider die Monokultur. P2P-Strategien gegen die Suchmaschinen-Monopolisierung. in c't, 2005/16, 25. Juli 2005, S.52-53 (Onlinetext)
 • M. Schwarze: Jedermanns Suchmaschine in: HAZ (Artikel als PDF 107 kB)
 • Michael Christen: YaCy — Peer-to-Peer Web-Suchmaschine in Die Datenschleuder, #86, 2005, S.54-57 (gesamtes Heft als PDF 1,7 MB)

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. 00:03, 29 Nov 2011 at; Nsa, Iain Thomson tweet_btn() Iain Thomson Get email alert when this author posts Common Topics. YaCy takes on Google with open source search engine. Процитовано 2016-01-10. 
 2. YaCy: It's About Freedom, Not Beating Google. PCWorld. Процитовано 2016-01-10. 
 3. computerprogram.com. www.computerprogram.com. Процитовано 2016-01-10. 
 4. JavaScript.com. JavaScript.com. Процитовано 2016-01-10. 
 5. Search Engine. www.searchengine.com. Процитовано 2016-01-10. 
 6. YaCy.net. YaCy Technology Architecture. 
 7. rwi.com - This website is for sale! - rwi Resources and Information.. www.rwi.com. Процитовано 2016-01-10. 
 8. YaCy - The Peer to Peer Search Engine: Philosophy. yacy.net. Процитовано 2016-01-10.