ChatGPT

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ChatGPT
Тип велика мовна модель і чат-бот
Автор OpenAI
Розробник OpenAI
Перший випуск 30 листопада 2022; 16 місяців тому (2022-11-30)
Версії ChatGPT January 10 Version (10 січня 2024)[1]
Платформа браузер, API, iOS і Android[2]
Мова програмування Python
Доступні мови багатомовний
Українська мова підтримує
Стан розробки Функціонує
Ліцензія пропрієтарна ліцензія[d]
Вебсайт chat.openai.com

ChatGPT (від англ. Generative Pre-trained Transformer[3], укр. Породжувальний попередньо натренований трансформер) — чат-бот з породжувальним штучним інтелектом, розроблений компанією OpenAI і представлений широкому загалу 30 листопада 2022 року[4]. Побудований на основі великої мовної моделі та оптимізований для ведення діалогів природними мовами, він здатен генерувати відповіді в різних предметних областях, різного формату, розміру, стилю та рівня деталізації, враховуючи при цьому контекст розмови[5].

Через детальність та ясність відповідей популярність чат-бота виросла неймовірно швидко. Лише за два місяці після випуску кількість активних користувачів перевищила 100 мільйонів — такий короткий проміжок став історичним рекордом серед користувацьких програм[6]. Після релізу оцінка компанії OpenAI виросла до 29 мільярдів доларів[7]. Запуск ChatGPT стимулював розвиток конкуруючих продуктів, зокрема Bard, LLaMA, Claude, Grok та інших[8].

В основі ChatGPT лежить оригінальна серія моделей породжувальних попередньо натренованих трансформерів (GPT) від OpenAI, заснованих на архітектурі, розробленій компанією Google[9], — і тонко настроєних для ведення діалогів за допомогою комбінації керованого навчання і навчання з підкріпленням[10]. Безкоштовна версія ChatGPT базується на GPT-3.5, тоді як розширена версія під комерційною назвою «ChatGPT Plus» базується на основі GPT-4 і разом з пріоритетним доступом до найновіших функцій доступна на платній основі. В платній версії чат-бот також може обробляти не тільки текст, а і зображення[11]

Вважається, що ChatGPT став початком буму штучного інтелекту, який призвів до безпрецедентно швидкого розвитку сфери ШІ[12]. Деякі спостерігачі висловили занепокоєння щодо потенціалу ChatGPT і подібних програм для витіснення або атрофії людського інтелекту, сприяння плагіату чи поширення дезінформації[13][14].

Навчання[ред. | ред. код]

ChatGPT (GPT від Generative Pre-trained Transformer) отриманий шляхом доопрацювання моделі GPT-3.5, використовуючи техніки керованого машинного навчання і машинного навчання з підкріпленням[15]. Обидві техніки передбачали участь людей, які тренували модель, щоб покращити її продуктивність. У випадку керованого навчання, модель тренувалася на діалогах, де людина-тренер виконувала дві ролі: користувача і асистента ШІ. На етапі підкріплення тренер оцінював відповіді, що давала модель у попередньому діалозі. Ці оцінки були використані для створення «моделей винагород», на яких модель була допрацьована шляхом проходження декількох ітерацій Proximal Policy Optimization (PPO)[16][17]. Алгоритми Proximal Policy Optimization виявили меншу затратність порівняно з алгоритмами Trust Region Policy Optimization (TRPO) завдяки кращій ефективності обчислення багатьох складних операцій[18][19]. Моделі були натреновані у співпраці з Microsoft на їхній хмарній інфраструктурі Azure.

Порівняно зі своїм попередником InstructGPT, ChatGPT намагається зменшити кількість шкідливих і оманливих відповідей. Так, наприклад, InstructGPT сприймає запит «Розкажи мені, як Христофор Колумб прибув до США у 2015 році» як такий, що містить правдиву інформацію, а ChatGPT аналізує історичну інформацію про подорожі Колумба, уявлення про його особистість та інформацію про сучасний світ і на основі цього будує відповідь, у якій описані припущення, — що б сталось, якби Христофор Колумб прибув до США у 2015 році[16]. До даних, що використовуються для навчання ChatGPT, входять довідникові сторінки, інформація про інтернет-меми і мови програмування[20].

На відміну від більшості чат-ботів, ChatGPT запам'ятовує та бере до уваги всі попередні запитання користувача в рамках бесіди, що, на думку деяких журналістів, дасть змогу використовувати його в ролі особистого терапевта[21]. Для запобігання потрапляння в запити до ChatGPT та його відповіді текстів, що містять мову ворожнечі або образи, дані фільтруються через API модерації та потенційно расистські чи сексистські вислови відхиляються[16][21].

ChatGPT містить багато обмежень. Модель нагород ChatGPT, розроблена завдяки нагляду людини, може бути надмірно оптимізована і, таким чином, знижувати продуктивність через так званий закон Гудгарта[22]. Також ChatGPT володіє обмеженими даними про події, що сталися після 2021 року, і не може надати інформацію про деяких зірок. Під час навчання рецензенти надавали перевагу довшим відповідям, незалежно від їхньої фактичної наповненості чи зв'язності[16]. Навчальні дані також можуть перебувати під впливом алгоритмічної упередженості, відповіді на запити, що стосуються загального опису образу людей — наприклад, що обіймають посаду генерального директора, — можуть містити припущення, що така людина є білим чоловіком[23].

Дані, на яких навчався ChatGPT включають документацію програмного забезпечення, інформацію про інтернет-меми і численні мови програмування[24]. Вікіпедія також була одним із джерел даних для навчання ChatGPT[25][26].

Сервіс[ред. | ред. код]

14 березня 2023 року OpenAI представили нову модель — GPT-4, яка стала доступною для користувачів платної версії ChatGPT Plus. Деякі дослідники окреслили нецензуровану версію ChatGPT на базі GPT-4 як ранню та неповну версію сильного штучного інтелекту (AGI)[27].

У березні 2023 року OpenAI додала підтримку плагінів для ChatGPT[28]. Сюди входять як плагіни, створені OpenAI, так і плагіни від сторонніх розробників, таких як Expedia, OpenTable, Zapier, Shopify, Slack і Wolfram[29][30].

В середині квітня 2023 року Сем Альтман з OpenAI заявив, що компанія поки припинила тренування GPT-5, у відповідь на лист[31] з відповідним проханням від 50 тисяч людей, зокрема більше 1800 CEO та 1500 професорів, серед яких Ілон Маск, Стів Возняк, Юваль Гарарі та багато інших відомих людей[32].

18 липня 2023 року, вчені зі Стенфордського університету та Університету Каліфорнії (Берклі) опублікували результати дослідження еволюції чат-ботів від OpenAI в ході якого вони виявили, що ChatGPT останнім часом погіршився. Дослідники використовували такі методи для оцінки його можливостей, як розв'язання математичних задач, відповіді на делікатні/небезпечні запитання, генерація коду та візуальне мислення. Дослідники підкреслили, що перераховані вище завдання були ретельно відібрані, щоб проаналізувати «різноманітні та корисні можливості цих LLM» (великих мовних моделей). В ході дослідження вони визначили, що їхня продуктивність і поведінка були зовсім іншими та не в кращий бік. Фахівці дослідили результати тестів, що продемонстрували наскільки змінювалася поведінка GPT-3.5 і GPT-4 протягом відносно короткого проміжку часу[33][34].

20 липня 2023 року, згідно з повідомленням The Verge, компанія OpenAI анонсувала запуск бета-тестування нової функції для свого чатбота ChatGPT. Функція називається «Інструкції користувача» і дозволяє користувачам повідомляти чат-боту відомості про себе і визначати налаштування сервісу. За словами представників компанії OpenAI, дана функція спрощує процес спілкування з чат-ботом, оскільки зменшує необхідність у постійному наданні контексту та інформації для кожного запиту. Нова функція доступна за платною підпискою для учасників програми ChatGPT Plus у всіх країнах, окрім Великої Британії та ЄС. OpenAI у майбутньому планує розширити доступ до функції для всіх користувачів ChatGPT[35][36].

У липні 2023 року, згідно з повідомленням The Washington Post, ChatGPT вперше почав втрачати користувачів, а це якоюсь мірою похитнуло віру в революцію штучного інтелекту. За даними інтернет-компанії Similarweb, кількість відвідувачів сайту ChatGPT у всьому світі впала на 9,7 % в червні порівняно з попереднім місяцем. Згідно з даними Sensor Tower, кількість завантажень програми для iPhone від бота, яка була запущена в травні, також неухильно знижується після піку на початку червня[37].

25 вересня 2023 року, в офіційному блозі OpenAI повідомили про нові можливості, які стали доступними для підписники тарифів Plus і Enterprise, а саме[38][39]:

 • Голос. Ставити голосові питання ChatGPT можна було через мобільний додаток і раніше. Проте тепер заговорив і сам бот, одразу п'ятьма голосами на вибір.
 • Слух. До нових навичок ChatGPT можна також віднести можливість відповідати на питання, які користувач вимовив із ввімкненим мікрофоном. Проте зробити це можна тільки в мобільному додатку.
 • Зір. Окрім цього, чат-боту тепер вдається розпізнавати і аналізувати зображення. Наприклад, глянувши на фото зламаного велосипеда, нейромережа проаналізує його та порадить, як того полагодити.

10 січня 2024 року, згідно повідомлення The Intercept, OpenAI змінила правила використання ChatGPT та видалила заборону застосування сервісу у військових цілях[40][41].

GPT Store[ред. | ред. код]

У січні 2024 року OpenAI запустив GPT Store, маркетплейс кастомізованих чат-ботів, створених на основі ChatGPT[42][43]. Спочатку компанія планувала запустити його у листопаді 2023 року, але згодом прийняла рішення відкласти запуск[44]. На момент запуску GPT Store пропонував понад 3 мільйони чат-ботів[45]. Чат-боти, доступні в маркетплейсі, розроблені за допомогою системи GPT Builder від OpenAI[44]. Розробка чат-ботів на платформі не потребує навичок програмування[46]. Через два дні після запуску GPT Store містив багато ботів, імітуючих «віртуальну подругу», що суперечить політиці OpenAI[47].

Мобільний додаток[ред. | ред. код]

У травні 2023 року OpenAI запустила додаток ChatGPT для iOS. Програма підтримує синхронізацію історії чату та голосове введення (за допомогою моделі розпізнавання мовлення Whisper від OpenAI).

У липні 2023 року OpenAI представила програму для Android, спочатку зробивши її доступною в Бангладеш, Бразилії, Індії та США[48][49]. Пізніше додаток став доступним у всьому світі. Окрім цього, OpenAI працює над глибокою інтеграцією ChatGPT з API Android[50].

Витік даних[ред. | ред. код]

У березні 2023 року через баг в системі деякі користувачі могли бачити заголовки розмов інших користувачів. Генеральний директор OpenAI Сем Альтман заявив, що вміст розмов не був видимим. Невдовзі після усунення проблеми користувачі не могли бачити історію своїх розмов[51][52][53][54]. Пізніші звіти OpenAI показали, що проблема була набагато серйознішою, ніж вважалося спочатку: відбувся витік даних, що включав «імена та прізвища користувачів, адреси електронної пошти, платіжні адреси, останні чотири цифри номерів кредитних карток та дата, до якої дійсні кредитні картки"[55][56].

Сприйняття[ред. | ред. код]

ChatGPT отримав загалом позитивні відгуки. Нью-Йорк таймс назвав його «найкращим чат-ботом зі штучним інтелектом, що коли-небудь ставав доступним для широкого загалу»[57]. Саманта Лок із Ґардіан зазначила, що він зумів згенерувати «вражаюче детальний» і «подібний до створеного людиною» текст[58]. Технічний автор Ден Гіллмор використав ChatGPT для виконання студентського завдання і, виявивши, що згенерований текст був на рівні з текстом, що міг би створити хороший студент, висловив думку, що «академічним колам доведеться зіткнутися з дуже серйозними проблемами»[59]. Алекс Кантровіц з журналу Slate похвалив відповіді ChatGPT на питання, що стосувались Третього Рейху, зокрема те, що твердження про будівництво Гітлером автобанів у Німеччині він парирував інформацією про використання нацистами примусової праці[60].

У грудні 2022 року економіст Пол Круґман опублікував статтю, де висловив думку, що ChatGPT вплине на попит на інформаційних працівників[61]. Джим Вінсент із The Verge вбачає в вірусному успіху ChatGPT свідчення того, що штучний інтелект став мейнстримом[17]. Стівен Марке відмітив у журналі The Atlantic, що вплив ChatGPT на академічні кола й особливо на прикладні есе ще потрібно буде зрозуміти[62]. Вчитель середньої школи в Каліфорнії і письменник Деніел Герман написав, що ChatGPT ознаменує «кінець англійської мови в середній школі»[63].

Фактична точність ChatGPT, окрім іншого, була поставлена під сумнів. Майк Перл із Mashable[en] тестував ChatGPT багатьма питаннями. В одному з прикладів він попросив модель назвати «найбільшу країну в Центральній Америці, яка не є Мексикою», без уточнення за яким саме параметром слід порівнювати країни. ChatGPT відповів, що це Гватемала, хоча, якщо порівнювати за площею країни, а не за населенням або ВВП, то правильна відповідь буде — Нікарагуа[64]. У грудні 2022 року сайт Stack Overflow заборонив використання ChatGPT для генерації відповідей на запитання, посилаючись на фактично неоднозначний характер відповідей ChatGPT[65]. Економіст Тайлер Коуен висловив занепокоєність стосовно впливу ChatGPT на демократію, адже в будь-якої людини буде можливість створювати автоматичні коментарі в спробі повпливати на процес прийняття нових нормативних актів[66]. Акс Шарма з Bleeping Computer відмітив, що ChatGPT здатен створювати шкідливі програми і фішингові електронні листи[67].

Вплив на освіту[ред. | ред. код]

Використання ChatGPT в освіті, ймовірно, призведе до необхідності викладачам зосередитися на створенні творчих завдань та поступово відмовлятися від описових завдань, які у деяких гуманітарних дисциплінах становлять більшість самостійної роботи, на відміну від технічних дисциплін, де, зазвичай, знання використовуються для вирішення технічних задач. Таким чином глобальний розвиток та інновації в науці та техніці впливають на освіту, змінюючи методи, технології, інструменти викладання та навчання. В той же час багато педагогів і освітніх закладів можуть не мати знань чи досвіду для ефективної інтеграції нових технологій у свої освітні практики. Використання великих мовних моделей в освіті є перспективним напрямком дослідження, яке відкриває багато можливостей для підвищення ефективності навчання[68][69][70].

Доступність[ред. | ред. код]

Станом на лютий 2023 року користувачі повідомляли, що сервіс недоступний щонайменше в таких країнах: Китай[71], Росія, Білорусь, Афганістан, Венесуела, Іран[72]. Як з'ясувалося, розробник чат-бота зі штучним інтелектом OpenAI заборонив деяким окремим країнам користуватися своїми сервісами відповідно накладених санкцій.

З 26 липня 2023 року, користувачам доступна офіційна версія ChatGPT для пристроїв на ОС Android, — про це повідомила компанія OpenAI[73][74].

В Україні[ред. | ред. код]

18 лютого 2023 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що після переговорів, офіційних листів, дзвінків та зустрічі з представниками OpenAI — ChatGPT став доступним для реєстрації користувачам з України. Програма не працює лише на тимчасово окупованих Росією українських територіях[75].

З 1 червня 2023 року ChatGPT для операційних систем iOS запрацював в Україні. Чат-бот вже доступний на платформі App Store та працює на версії iOS 16.1 або вище. Як відомо, спочатку доступ до застосунку ChatGPT був відкритий лише в США, але поступово його почали відкривати й в інших країнах. ChatGPT може імітувати діалог, відповідати на додаткові запитання, визнавати помилки, заперечувати неправильні передумови та відхиляти недоречні запити[76].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. https://help.openai.com/en/articles/6825453-chatgpt-release-notes — 2024.
 2. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.openai.chatgpt
 3. ChatGPT | ETH Zurich
 4. Anisimova, Svitlana (13 грудня 2022). Чат-бот на основі ШІ ChatGPT не витримує популярності. Root Nation (укр.). Процитовано 14 грудня 2022.
 5. Lock, Samantha (5 грудня 2022). What is AI chatbot phenomenon ChatGPT and could it replace humans?. The Guardian (амер.). Архів оригіналу за 16 січня 2023. Процитовано 5 грудня 2022.
 6. Hu, Krystal (2 лютого 2023). ChatGPT sets record for fastest-growing user base - analyst note. Reuters (англ.). Процитовано 8 лютого 2023.
 7. Varanasi, Lakshmi. ChatGPT creator OpenAI is in talks to sell shares in a tender offer that would double the startup's valuation to $29 billion. Business Insider (амер.). Процитовано 13 січня 2023.
 8. What's the next word in large language models?. Nature Machine Intelligence (англ.). 5 (4): 331—332. April 2023. doi:10.1038/s42256-023-00655-z. ISSN 2522-5839.
 9. Transformer: A Novel Neural Network Architecture for Language Understanding (англ.). 31 серпня 2017. Архів оригіналу за 27 жовтня 2021. Процитовано 14 серпня 2023.
 10. Gertner, Jon (18 July 2023). Wikipedia's Moment of Truth. The New York Times Magazine. Архів оригіналу за 20 липня 2023. Процитовано 19 July 2023.{{cite news}}: Обслуговування CS1: bot: Сторінки з посиланнями на джерела, де статус оригінального URL невідомий (посилання)
 11. GPT-4 більший і кращий за ChatGPT, але OpenAI не пояснює, чому. Що відомо про нову модель?. Економічна правда (укр.). Процитовано 17 березня 2023.
 12. Weise, Karen; Metz, Cade; Grant, Nico; Isaac, Mike (5 грудня 2023). Inside the A.I. Arms Race That Changed Silicon Valley Forever. The New York Times (амер.). ISSN 0362-4331. Процитовано 11 грудня 2023.
 13. Gertner, Jon (18 July 2023). Wikipedia's Moment of Truth. The New York Times Magazine. Архів оригіналу за 20 липня 2023. Процитовано 19 July 2023.{{cite news}}: Обслуговування CS1: bot: Сторінки з посиланнями на джерела, де статус оригінального URL невідомий (посилання)
 14. What is ChatGPT and why does it matter? Here's what you need to know. ZDNET (англ.). 30 травня 2023. Архів оригіналу за 15 лютого 2023. Процитовано 22 червня 2023.
 15. Knox, W. Bradley; Stone, Peter. Augmenting Reinforcement Learning with Human Feedback (PDF). Техаський університет в Остіні. Процитовано 5 грудня 2022.
 16. а б в г OpenAI (30 листопада 2022). ChatGPT: Optimizing Language Models for Dialogue. Процитовано 5 грудня 2022.
 17. а б Vincent, James (8 грудня 2022). ChatGPT proves AI is finally mainstream – and things are only going to get weirder. The Verge. Процитовано 8 грудня 2022.
 18. Schulman, John; Wolski, Filip; Dhariwal, Prafulla; Radford, Alec; Klimov, Oleg (2017). «Proximal Policy Optimization Algorithms». arXiv:1707.06347 [cs.LG]. 
 19. van Heeswijk, Wouter (29 листопада 2022). Proximal Policy Optimization (PPO) Explained. Towards Data Science. Процитовано 5 грудня 2022.
 20. Edwards, Benj (5 грудня 2022). No Linux? No problem. Just get AI to hallucinate it for you. Ars Technica. Процитовано 5 грудня 2022.
 21. а б Roose, Kevin (5 грудня 2022). The Brilliance and Weirdness of ChatGPT. Нью-Йорк таймс. Процитовано 5 грудня 2022.
 22. Gao, Leo; Schulman; Hilton, Jacob (2022). «Scaling Laws for Reward Model Overoptimization». arXiv:2210.10760 [cs.LG]. 
 23. Murphy Kelly, Samantha (5 грудня 2022). This AI chatbot is dominating social media with its frighteningly good essays. CNN. Процитовано 5 грудня 2022.
 24. Edwards, Benj (5 грудня 2022). No Linux? No problem. Just get AI to hallucinate it for you. Ars Technica. Архів оригіналу за 26 грудня 2022. Процитовано 5 грудня 2022.
 25. Dwivedi, Yogesh K.; Kshetri, Nir; Hughes, Laurie; Slade, Emma Louise; Jeyaraj, Anand; Kar, Arpan Kumar; Baabdullah, Abdullah M.; Koohang, Alex; Raghavan, Vishnupriya (1 серпня 2023). Opinion Paper: "So what if ChatGPT wrote it?" Multidisciplinary perspectives on opportunities, challenges and implications of generative conversational AI for research, practice, and policy. International Journal of Information Management (англ.). 71: 102642. doi:10.1016/j.ijinfomgt.2023.102642. ISSN 0268-4012. {{cite journal}}: |hdl-access= вимагає |hdl= (довідка)
 26. Gertner, Jon (18 July 2023). Wikipedia's Moment of Truth. The New York Times Magazine. Архів оригіналу за 20 липня 2023. Процитовано 19 July 2023.{{cite news}}: Обслуговування CS1: bot: Сторінки з посиланнями на джерела, де статус оригінального URL невідомий (посилання)
 27. Bubeck, Sébastien; Chandrasekaran, Varun; Eldan, Ronen; Gehrke, Johannes; Horvitz, Eric; Kamar, Ece; Lee, Peter; Lee, Yin Tat; Li, Yuanzhi (27 березня 2023). Sparks of Artificial General Intelligence: Early experiments with GPT-4. arXiv:2303.12712 [cs]. Процитовано 3 квітня 2023.
 28. ChatGPT plugins. openai.com. Архів оригіналу за 23 березня 2023. Процитовано 23 березня 2023.
 29. Vincent, James (23 березня 2023). OpenAI is massively expanding ChatGPT's capabilities to let it browse the web and more. The Verge. Архів оригіналу за 23 березня 2023. Процитовано 23 березня 2023.
 30. Goldman, Sharon; Nuñez, Michael (23 березня 2023). OpenAI turns ChatGPT into a platform overnight with addition of plugins. VentureBeat. Архів оригіналу за 24 березня 2023. Процитовано 23 березня 2023.
 31. Max Tegmark: The Case for Halting AI Development | Lex Fridman Podcast #371 (uk-UA) , процитовано 17 квітня 2023
 32. James Vincent (14 квітня 2023). OpenAI’s CEO confirms the company isn’t training GPT-5 and ‘won’t for some time’. www.theverge.com. Процитовано 17 квітня 2023.
 33. How Is ChatGPT's Behavior Changing over Time? // Lingjiao Chen (Stanford University), Matei Zaharia (UC Berkeley), James Zou (Stanford University). arXiv:2307.09009v1 [cs.CL 18 Jul 2023]
 34. ChatGPT погіршився: дослідники зі Стенфорда з'ясували причину. // Автор: Віра Хмельницька. 20.07.2023, 23:59
 35. ChatGPT can now remember who you are and what you want. Jul 20, 2023, 8:15 PM GMT+3
 36. ChatGPT навчили запам'ятовувати, ким є користувач і чого він хоче. // Автор: Артем Житкевич. 21.07.2023
 37. Людям набрид штучний інтелект? ChatGPT стрімко втрачає користувачів. 12.07.2023, 19:55
 38. ChatGPT can now see, hear, and speak. September 25, 2023
 39. ChatGPT відтепер може «бачити» та "чути: про останні оновлення чат-бота розповіли в компанії OpenAI. // Автор: Добровольська Аліна. 27.09.2023
 40. OpenAI quietly deletes ban on using chatgpt for «military and warfare»/ // By Sam Biddle. January 12 2024, 2:07 p.m.
 41. ChatGPT дозволили використовувати у військових цілях. // Автор: Гедікова Марія. 14.01.2024, 15:40
 42. OpenAI запустила маркетплейс чат-ботів GPT Store — Forbes.ua. forbes.ua (укр.). 10 січня 2024. Процитовано 3 квітня 2024.
 43. Metz, Cade (10 січня 2024). OpenAI Unveils App Store for Customized Versions of ChatGPT. The New York Times. Архів оригіналу за 7 лютого 2024. Процитовано 13 січня 2024.
 44. а б David, Emilia (10 січня 2024). OpenAI's custom GPT Store is now open for business. The Verge. Архів оригіналу за 18 лютого 2024. Процитовано 13 січня 2024.
 45. Shankland, Stephen (10 січня 2024). OpenAI's GPT Store Now Offers a Selection of 3 Million Custom AI Bots. CNET. Архів оригіналу за 8 лютого 2024. Процитовано 13 січня 2024.
 46. Introducing the GPT Store. OpenAI. 10 січня 2024. Архів оригіналу за 17 лютого 2024. Процитовано 13 січня 2024.
 47. Cheng, Michelle (11 січня 2024). AI girlfriend bots are already flooding OpenAI's GPT store. Quartz. Архів оригіналу за 18 лютого 2024. Процитовано 13 січня 2024.
 48. Lawler, Richard (21 липня 2023). ChatGPT for Android launches next week. The Verge (амер.). Архів оригіналу за 22 липня 2023. Процитовано 22 липня 2023.
 49. Field, Hayden (25 липня 2023). OpenAI's ChatGPT app now available for Android. CNBC (англ.). Архів оригіналу за 26 липня 2023. Процитовано 27 липня 2023.
 50. Amadeo, Ron (5 січня 2024). Android users could soon replace Google Assistant with ChatGPT. Ars Technica (en-us) . Архів оригіналу за 1 лютого 2024. Процитовано 6 січня 2024.
 51. ChatGPT bug leaked users' conversation histories. BBC News. 22 березня 2023. Архів оригіналу за 23 березня 2023. Процитовано 23 березня 2023.
 52. Kan, Michael (22 березня 2023). OpenAI Confirms Leak of ChatGPT Conversation Histories. PCMag. Архів оригіналу за 22 березня 2023. Процитовано 23 березня 2023.
 53. ChatGPT owner OpenAI fixes bug that exposed users' chat histories. Al Jazeera. 23 березня 2023. Архів оригіналу за 24 березня 2023. Процитовано 23 березня 2023.
 54. Metz, Rachel (21 березня 2023). OpenAI Shut Down ChatGPT to Fix Bug Exposing User Chat Titles. Bloomberg News. Архів оригіналу за 21 березня 2023. Процитовано 23 березня 2023.
 55. March 20 ChatGPT outage: Here's what happened. openai.com (амер.). Архів оригіналу за 28 березня 2023. Процитовано 28 березня 2023.
 56. OpenAI: Sorry, ChatGPT Bug Leaked Payment Info to Other Users. PCMAG (англ.). Архів оригіналу за 28 березня 2023. Процитовано 28 березня 2023.
 57. Roose, Kevin (5 грудня 2022). The Brilliance and Weirdness of ChatGPT. The New York Times. Процитовано 18 грудня 2022.
 58. Lock, Samantha (5 грудня 2022). What is AI chatbot phenomenon ChatGPT and could it replace humans?. Ґардіан (газета). Процитовано 5 грудня 2022.
 59. Hern, Alex (4 грудня 2022). AI bot ChatGPT stuns academics with essay-writing skills and usability. Ґардіан (газета). Процитовано 5 грудня 2022.
 60. Kantrowitz, Alex (2 грудня 2022). Finally, an A.I. Chatbot That Reliably Passes "the Nazi Test". Slate. Процитовано 5 грудня 2022.
 61. Krugman, Paul (6 грудня 2022). Does ChatGPT Mean Robots Are Coming For the Skilled Jobs?. Нью-Йорк таймс. Процитовано 6 грудня 2022.
 62. Marche, Stephen (6 грудня 2022). The College Essay Is Dead. The Atlantic. Процитовано 8 грудня 2022.
 63. Herman, Daniel (9 грудня 2022). The End of High-School English. The Atlantic. Процитовано 12 грудня 2022.
 64. Pearl, Mike (3 грудня 2022). The ChatGPT chatbot from OpenAI is amazing, creative, and totally wrong. Mashable[en]. Процитовано 5 грудня 2022.
 65. Vincent, James (5 грудня 2022). AI-generated answers temporarily banned on coding Q&A site Stack Overflow. The Verge. Процитовано 5 грудня 2022.
 66. Cowen, Tyler (6 грудня 2022). ChatGPT Could Make Democracy Even More Messy. Bloomberg News. Процитовано 6 грудня 2022.
 67. Sharma, Ax (6 грудня 2022). OpenAI's new ChatGPT bot: 10 dangerous things it's capable of. Bleeping Computer. Процитовано 6 грудня 2022.
 68. Наливайко, О. О., and Н. А. Наливайко. "ChatGPT: Початок революції в освіті чи ще один тренд?". — 2023.
 69. Воронкова, В. Г., Р. І. Олексенко, and В. О. Нікітенко. Глобальна цифрова освіта на роздоріжжі викликів, можливостей та змін. — 2023. — С. 12-15.
 70. Kasneci, Enkelejda, et al. ChatGPT for good? On opportunities and challenges of large language models for education // Learning and Individual Differences 103 (2023). — 2023. — № 103 (квітень). — С. 1-9.
 71. Services offering uncensored access to ChatGPT blocked in China. South China Morning Post (англ.). 22 лютого 2023. Процитовано 22 лютого 2023.
 72. OpenAI equated Ukraine with russia and Iran by banning access to AI-based chatbot ChatGPT • Mezha.Media. mezha.media (амер.). 5 грудня 2022. Процитовано 15 грудня 2022.
 73. Наступного тижня ChatGPT з'явиться на Android. 22.07.2023
 74. Android-версія ChatGPT запущена офіційно. 26.07.2023
 75. FEDOROV. Telegram. Процитовано 20 лютого 2023.
 76. В Україні запрацював застосунок ChatGPT для iOS. // Автор: Олексій Ярмоленко. 01.06.2023, 15:03

Посилання[ред. | ред. код]