Budweiser (Anheuser-Busch)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Budweiser
Логотип Budweiser
Броварня США Anheuser-Busch
Інші назви Bud
Тип світлий лагер
Перша варка 1876
Вміст спирту, %об. 5,0 %
Варіанти тари пляшки, банки, кеги;
Рейтинги
RateBeer.com………….. 1.4/5 зірок[1]
BeerAdvocate.com…… D+ (уникайте)[2]

Budweiser (МФА[ˈbʌdwaɪzər]) — пиво низового бродіння, світлий лагер, одне з найпопулярніших сортів пива на ринку США. Наразі — світова торговельна марка, що належить найбільшому у світі виробнику пива корпорації Anheuser-Busch InBev. Budweiser виробляється на низці броварень США та інших країн, продається на усіх основних ринках пива у світі.

Історія

[ред. | ред. код]
Реклама Budweiser 1892 року.

Історія американського Budweiser почалася 1876 року, в якому один зі співвласників розташованої у Сент-Луїсі (штат Міссурі) родинної броварні Anheuser-Busch Адольфус Буш відвідав Богемію та, повернувшись до Америки, вирішив започаткувати виробництво пива богемського типу. Оскільки за основу нового сорту пива були взяті рецептури майстрів з містечка Чеські Будейовиці (нім. Budweis), його було названо відповідно до прийнятої там традиції Budweiser (букв. з німецької «будейовицьке»). У майбутньому такий вибір назви став причиною більш ніж сторічного конфлікту щодо права використання торговельної марки Budweiser між Anheuser-Busch та чеською броварнею Budweiser Budvar.

Незважаючи на задекларовану навіть у назві нового сорту пива відповідність чеським пивоварним традиціям склад та смакові якості американського Budweiser суттєво відрізнялися від європейського відповідника, що дозволило говорити про появу у США власного типу пива, яке отримало назву американський лагер і родоначальником якого прийнято вважати саме пиво виробництва Anheuser-Busch. До 1901 року Budweiser вже мав статус загальнонаціонального пива у США і обсяги його річного виробництва перевищили 1 мільйон барелів (майже 12 мільйонів декалітрів). Пиво Budweiser було одним з перших продуктів, при виробництві якого у промислових масштабах використовувалися холодильні установки та пастеризація. Застосування пастеризації вже з 1877 року дозволяло значно підвищити термін придатності пива і відповідно уможливлювало його транспортування на далекі відстані, що сприяло завоюванню цим пивом загальноамериканського ринку.

Традиційний Budweiser фактично не випускався під час дії Сухого закону у Сполучених Штатах в 1920-33 роках, коли компанія-виробник існувала за рахунок випуску сортів пива з мінімальним вмістом алкоголю, у тому числі й під назвою Budweiser, а також за рахунок виробництва інших харчових продуктів. По завершенні дії Сухого закону Budweiser відновив свою популярність у США, не в останню чергу завдяки безпрецедентній акції, під час якої протягом 5 днів усі охочі могли спробувати це пиво абсолютно безкоштовно.

Згодом позиції Budweiser на ринку США й надалі посилювалися завдяки масштабним рекламним кампаніям, спонсорській підтримці популярних спортивних подій тощо. У 2000-х роках вже більше половини продажів пива на ринку США припадали на продукцію Anheuser-Busch[3], чиїм наймасовішим та найпопулярнішим продуктом є саме Budweiser. Крім того пиво цієї торговельної марки активно просувалося на зовнішні ринки, як через експорт, так й через ліцензійні угоди з іноземними пивоварними компаніями. Вже з 1957 року Budweiser вважалося пивом з найбільшими обсягами продажів у світі.

2008 року контрольний пакет акцій Anheuser-Busch був придбаний міжнародною бельгійсько-бразильською корпорацією InBev. Утворена в результаті цього поглинання корпорація Anheuser-Busch InBev є наразі найбільшим виробником пива у світі, а Budweiser став одним з трьох світових брендів цього пивоварного гіганта, разом з Beck's та Stella Artois. Наразі пиво цієї торговельної марки виробляється у декількох країнах світу та представлене на більш ніж 70 національних пивних ринках. Через суперечку щодо назви Budweiser на деяких ринках, зокрема у більшості країн Європейського Союзу, продається під торговельною маркою «Bud».

Різновиди

[ред. | ред. код]

Провідним сортом бренду Budweiser є так званий американський лагер зі вмістом алкоголю на 5 %, при виробництві якого крім стандартних для традиційних лагерів інгредієнтів використовується рисова крупа. Крім нього у різні часи під торговельними марками Budweiser та Bud вироблялися або продовжують вироблятися ще декілька сортів пива, зокрема:

  • Budweiser Select — полегшений низькокалорійний світлий лагер зі вмістом алкоголю 4,3 %.
  • Budweiser American Ale — напівтемний ель зі вмістом алкоголю 5,3 %.
  • Budweiser 4 — полегшений світлий лагер зі вмістом алкоголю 4,0 %.
  • Bud Light — полегшений світлий лагер зі вмістом алкоголю 4,0 %.
  • Bud Ice — льодове світле пиво зі вмістом алкоголю 5,5 %.
  • Bud Dry — світле пиво зі вмістом алкоголю 5,5 %.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Рейтинг Budweiser. RateBeer.com. Архів оригіналу за 8 липня 2013. Процитовано 1 вересня 2010. (англ.)
  2. Рейтинг Budweiser. BeerAdvocate.com. Архів оригіналу за 8 липня 2013. Процитовано 1 вересня 2010. (англ.)
  3. Anheuser-Busch reports rise in Q1 sales, slight drop in profit [Архівовано 23 серпня 2010 у Wayback Machine.] — St. Louis Business Journal, 23 квітня 2008 року. (англ.)

Посилання

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]

Tierney-Jones, Adrian, ред. (2010). 1001 Beers You Must Try Before You Die (англ.). Octopus Books. с. стор. 343. ISBN 9781844036820.