Anheuser-Busch InBev

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Anheuser-Busch InBev N.V.
Тип публічна компанія
Лістинг на біржі NYSEBUD
Заснування 2008, сполученням компаній Anheuser-Busch та InBev
Штаб-квартира Левен, Бельгія
Територія діяльності міжнародна
Ключові особи Карлос Бріто (виконавчий директор)
Галузь броварство
Продукція пиво, безалкогольні напої
Виторг 47,063 млрд дол. США (2014)[1]
Операційний прибуток 11,302 млрд дол. США (2014)[1]
Чистий прибуток 8,865 млрд дол. США (2014)[1]
Співробітники близько 155 тисяч (2014)[1]
Дочірні компанії Beck's, Anheuser-Busch[d], InBev Belgium[d], Skol[d], Oriental Brewery[d], AmBev[d] і Grupo Modelo
Сайт www.ab-inbev.com

Anheuser-Busch InBev (AB InBev) — міжнародна пивоварна корпорація, найбільший у світі виробник пива. Утворена у формі публічної компанії зі штаб-квартирою в місті Левен, Бельгія.

Станом на кінець 2009 року виробничі потужності корпорації включали 140 заводів з виробництва пива та 13 заводів з виробництва безалкогольних напоїв[2]. Компанії належать майже 300 торговельних марок пива, у тому числі Budweiser, Stella Artois та Beck's, що мають статус світових, а також Leffe та Hoegaarden, які позиціонуються як міжнародні. Решта торговельних марок — регіональні та національні.

Історія[ред.ред. код]

Схема створення Anheuser-Busch InBev

Корпорацію було утворено 18 листопада 2008 року шляхом злиття компаній Anheuser-Busch (США) та бельгійсько-бразильської InBev, які на момент об'єднання займали відповідно третє та перше місце у світі за обсягами виробництва пива. Злиття відбулося шляхом викупу акцій Anheuser-Busch на загальну суму 52 мільярди доларів США.

У свою чергу InBev веде свою історію від 2004 року, у якому відбулося злиття бельгійської Interbrew, що володіла численними пивоварними активами в Європі, та бразильської AmBev, що контролювала значну частку пивного ринку Південної Америки. Обидві компанії, що об'єдналися у стурктурі InBev, були також порівняно новими, утвореними наприкінці XX століття злиттям декількох відповідно бельгійських та бразильських пивоварних компаній.

Об'єднана корпорація Anheuser-Busch InBev володіє виробничими підрозділами у 23 країнах світу, забезпечуючи працевлаштування близько 116 тисяч осіб. Управління регіональним активами корпорації здійснюється відповідно до географічної структури, яка включає шість операційних зон: Північна Америка, Латинська Америка (Північ), Латинська Америка (Південь), Західна Європа, Східна Європа, Азійсько-Тихоокеанський регіон. В межах кожної з цих зон функціонують регіональні компанії, які здійснюють операційне управління активами корпорації, зазвичай на національному рівні.

Корпорація також володіє 50% акцій лідера мексиканського пивного ринку компанії Grupo Modelo.

Акції корпорації Anheuser-Busch InBev торгуються на Нью-Йоркській фондовій біржі та на європейській біржі Euronext.

AB InBev оголосила про падіння прибутків на 4% у 2015 році до 8,5 млрд доларів. Причиною стали падіння продажів у США, Бразилії та Китаї[3].

У 2016 році AB InBev продав японській компанії Asahi популярні бренди пива Peroni та Grolsch, вони були виставлені на продаж для збереження конкурентного середовища після поглинання компанії SABMiller. Продажем цих брендів Anheuser-Busch InBev намагався уникнути санкцій регуляторів під час поглинання. Компанія, що утвориться від злиття вироблятиме близько 30% пива у світі, а також очікує економію на операційних витратах щонайменше на 1,4 мільярдів доларів після завершення угоди[3].

Anheuser-Busch InBev в Україні[ред.ред. код]

Докладніше: САН ІнБев Україна

В Україні Anheuser-Busch InBev представлена дочірньою компанією САН ІнБев Україна, через яку здійснюється операційне управління трьома виробничими підрозділами у формі безбалансових філій: пивкомбінатом «Десна» (Чернігів), пивзаводом «Рогань» (Харків) та пивзаводом «Янтар» (Миколаїв).

За результатами 2009 року обсяги реалізації продукції САН ІнБев Україна склали понад 104 мільйони декалітрів, що відповідає 39,8% обсягів українського ринку пива та робить Anheuser-Busch InBev лідером національного ринку[2].

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б в г Річний звіт 2014.  (англ.)
  2. а б Профіль компанії 2009. Anheuser-Busch InBev. Архів оригіналу за 2012-07-28. Процитовано 2010-03-22.  (англ.)
  3. а б Бренди пива Peroni та Grolsch продали японцям

Посилання[ред.ред. код]