Добра стаття

CISA (компанія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
CISA
Costruzioni italiane serrature e affini S.p.A.
Тип акціонерне товариство
Галузь промислове виробництво
Спеціалізація безпекове обладнання
Засновано 1926
Засновник(и) Луїджі Буччі, Піна Делл'Аньєлло
Штаб-квартира Флоренція (1926—1944)
Фаенца (з 1945)
Філії Монсамполо-дель-Тронто
Продукція замки, ключі, відмички, сейфи та інше
Виторг 100,9 млн € (2022)
Операційний прибуток (EBIT) -4,8 млн € (2022)
Активи 59,4 млн € (2022)
Власний капітал 18,2 млн € (2022)
Співробітники 520 осіб (2023)
Холдингова компанія Allegion[en] (Ірландія)
cisa.com
[1][2][3][4]
CMNS: CISA у Вікісховищі

CISA (вимовляється «чі́за», повна назва Costruzioni italiane serrature e affini S.p.A.[a]) — італійська промислова компанія, що спеціалізується на виробництві електронних замків, ключів, відмичок, сейфів та іншого запірного обладнання дверей. Заснована 1926 року Луїджі Буччі та Піною Делл'Аньєлло, які розробили та запатентували перший у світі замок з електронним управлінням[en]. Виробництво розміщено в Італії, а продукція продається у більш ніж 70 країнах світу. З 2013 року компанія входить до складу ірландської групи в секторі безпекового обладнання Allegion[en], що належить американській машинобудівній корпорації Ingersoll Rand.

Історія[ред. | ред. код]

У власності сімей Буччі та Еррані[ред. | ред. код]

Історія компанії бере початок у 1926 році, коли Луїджі Буччі та Піна Делл'Аньєлло розробили та запатентували перший у світі замок з електронним управлінням[en][5][6], зробивши революцію в принципі роботи дверей і воріт. Того ж року у Флоренції було відкрито виробництво[7].

Друга світова війна сильно вплинула на розвиток бізнесу, а в ході Італійської кампанії союзників 1944 року підприємство було знищено вщент. Однак, по завершенню війни бізнес потроху вдалося відродити[8] в місті Фаенца, провінція Равенна, де брат Луїджі, Роберто, мав великі землі. Пізніші власники CISA, сини Роберто Буччі, згадували:

Наш батько, Роберто, розпочав сімейний бізнес у 1945 році, коли з вантажівкою з ферми та водієм він їздив туди й назад із Фаенци до Флоренції, щоб підняти з-під уламків те, що можна було врятувати із заводу дядька Луїджі: верстати, обладнання. Капітал був інвестований наполовину коммендаторе [Луїджі Буччі], а наполовину — моїм дядьком Джованні та батьком. У 1948 році виробництво було відновлено невеликими кроками. Економічний бум і далекоглядний вибір у сфері технологій, інновацій і якості, зроблений у 1950-х і 1960-х роках, допомогли компанії піднятися. Іншим козирем була інтернаціоналізація[en].
оригінальний текст

Nostro padre Roberto iniziò l'attività di famiglia nel 1945 quando, con un camion dell'azienda agricola e un autista, faceva la spola Faenza-Firenze per recuperare dalle macerie quello che poteva essere salvato dalla fabbrica dello zio Luigi: macchine utensili e attrezzature. Il capitale fu messo a metà dal commendatore e metà da mio zio Giovanni e da mio padre. Nel 1948 ripartì la produzione a piccoli passi. Il boom economico e le scelte lungimiranti in tecnologie, innovazione e qualità fatte negli anni ‘50 e ‘60 hanno fatto spiccare il volo all'azienda. L'altra carta vincente fu l'internazionalizzazione.

— брати Буччі про історію сімейного бізнесу, [8]

Нова фабрика була збудована на тодішній віа-Емілія (нині — віа-Обердан). У 1958 році помер Луїджі Буччі[9] й бізнес перейшов до Джованні та Роберто, а управлінням компанії зайнявся їхній родич, Део Еррані[10]. Незадовго до того, 1956 року, Део одружився з донькою Луїджі Карлою Буччі, таким чином поєднавши дві сім'ї. 1970 року він став генеральним директором CISA[11][12].

Део Еррані (у центрі) та Роберто Буччі (праворуч) під час нагородження торгівельною палатою. 1973 рік

У березні 1973 року генеральний директор підприємства Део Еррані був нагороджений палатою торгівлі, промисловості, ремесел і сільського господарства[it] Равенни в конкурсі «Відданість праці та економічному прогресу» (італ. Fedeltà al lavoro e progresso economico)[10][13]. Станом на той же рік у CISA налічувалося 750 співробітників, а продукція поставлялася в 65 країн світу[10]. Як повідомляє довідка на офіційному сайті компанії[6], у 1970-х роках було засновано дочірній завод у Монсамполо-дель-Тронто, що в Марке, який став центром з розробки ключів і циліндрів замків[en]. У 1980-х роках було створено підрозділ для розробки електронних замків, придатних для готельного бізнесу[6]. 1985 року у віці 34 років підприємство очолив син Роберто, Массімо Буччі[8].

Наприкінці 1990-х років у компанії працювало загалом 2600 співробітників, а річний оборот підприємства складав близько 330 мільярдів італійських лір. У той самий час управління підприємством знаходилось в кризі, а між акціонерами точилися конфлікти. Навесні 1999 року було розпочато неоголошений внутрішній аукціон, щоб отримати повний контроль над акціями компанії. Основними претендентами був 41-річний підприємець Родольфо Еррані, син Део Еррані й онук засновника Луїджі Буччі, власник фінансової компанії Sofer, з іншої сторони — його двоюрідні брати з сім'ї Буччі. Останніх підтримав шведський конгломерат Assa Abloy[sv], один з основних конкурентів CISA, що в разі перемоги Буччі повинен був увійти в капітал CISA з міноритарною часткою. Еррані запропонував 276 мільярдів лір за компанію, а Буччі встановили таку ж саму ціну. Врешті, Родольфо Еррані заплатив 300 мільярдів лір, ставши одноосібним власником підприємства[14]. З того часу брати Буччі, а також їхня Gruppo Bucci та компанія CISA одне з одним не пов'язані, хоча Родольфо зберіг бізнес в сім'ї ще майже на 15 років[8].

Станом на 2005 рік CISA володіла чотирма офісами в Італії, включаючи три у рідній Фаенці й один у Монсамполо-дель-Тронто[5].

Як частина холдингу Allegion[ред. | ред. код]

З грудня 2013 року підприємство стало частиною великої ірландської компанії Allegion[en][7], що спеціалізується на секторі технологій безпеки та контролю доступу[5] й належить американській машинобудівній корпорації Ingersoll Rand[15]. CISA була оголошена одним з п'яти стратегічних брендів Allegion, тож компанія зберегла не лише логотип і сферу діяльності, а й місце виробництва. У пресрелізі генеральний директор CISA, Джованні Міті, заявив: «CISA є глобальною компанією, але вона завжди була на території своїх заводів, зокрема в Романьї»[b][7].

У середині 2015 року навколо CISA спалахнув скандал, який змусив втрутитися депутатів нижньої палати італійського парламенту від популістського «Руху п'яти зірок» і двох міністерств. Місцеве видання Ravenna Today назвало ці події «кризою CISA» (італ. Crisi Cisa)[16]. Керівництво Allegion представило промисловий план, згідно з яким значна частина виробництва мала б бути перенесена за кордон. У результаті, ймовірно, італійські фабрики втратили б більш як 200 робочих місць на заводах у Фаенці й ще 20 у Монсамполо-дель-Тронто. Профспілкові діячі та працівники заводу виступили проти перенесення виробництва, а депутати парламенту написали колективного листа двом міністрам[5][17][16].

Після розголошення конфлікту і перших переговорів між профспілкою та керівництвом компанії останні запропонували скоротити 206 співробітників замість початкових 238[18], але співробітники не погодилися й почали страйк. У перший день страйкування на фабриці Cisa 2 вийшло близько ста людей на протест, дещо менше на фабриці Cisa 1, а робота складів Cisa Logistics, за словами представників профспілки, була заблокована[19]. Після страйку керівництво компанії спочатку погодилося зменшити кількість звільнень[20], а ще через тиждень, після 20-годинної зустрічі між усіма зацікавленими сторонами, було оголошено про новий промисловий план реорганізації. Серед основних пунктів передбачалося: скасування усіх негайних скорочень, надання 150 співробітникам стимулів зі зміни місця роботи, а також інвестиційний план на загальну суму 17 мільйонів євро, частина з яких має піти на переобладнання виробництва з метою прив'язки виробничих процесів саме до фабрик Фаенци[21][22].

Зовнішні зображення
Одне з останніх фото фабрики на віа-Обердан.

2017 року, у рамках реорганізації компанії, виробництво зі старої фабрики, збудованої після війни, було перенесено на віа-Гранароло, а приміщення знесено. Вже наступного року на її місці з'явився супермаркет Lidl[9].

Продукція[ред. | ред. код]

CISA є одним з провідних світових брендів у секторі електричних замків і контролю доступу, а продукція розповсюджується у більш ніж 70 країнах[7][15]. Компанія виробляє та продає багато різного обладнання: циліндричні замки[en], навісні замки, тривожні решітки та системи «антипаніка»[en], дверні дотягувачі, сейфи, електронні замки[en][7]. Сукупно каталог продукції CISA містить понад 30 тисяч найменувань[15].

Щороку, за даними самої компанії, лише на фабриці в Монсамполо-дель-Тронто виробляється 26 мільйонів ключів і 8 мільйонів циліндрів для замків[en][23].

Розвиток науки і техніки[ред. | ред. код]

Крім першовідкривача електронного замка[en], Луїджі Буччі, компанія і надалі розвивала інноваційні технічні рішення. Зокрема колишній керівник, Део Еррані, зареєстрував близько десяти патентів, частиною з яких володіє CISA[24].

У рамках того інвестиційного плану, прийняттям якого закінчилася так звана «криза CISA», у травні 2017 року у Фенці було відкрито центр дослідження та розробки мехатронних замків CISA-Allegion, який за планами компанії має стати головним науково-дослідним центром усіх брендів Allegion. Крім того, було підписано угоду про стратегічне партнерство з Болонським університетом для створення мехатронних прототипів[25][23].

Примітки[ред. | ред. код]

Коментарі та цитати[ред. | ред. код]

 1. Дослівне значення: «Італійські конструкції замків і тому подібне»
 2. італ. Cisa è un’azienda globale ma da sempre radicata ai territori dei propri siti in particolare alla Romagna

Джерела[ред. | ред. код]

 1. CISA S.P.A, Partita IVA: 03664620378, Fatturato, Dipendenti, PEC. ufficiocamerale.it (італ.). Процитовано 3 лютого 2024.
 2. Cisa S.p.a (03664620378), Faenza. reportaziende.it (італ.). Процитовано 3 лютого 2024.
 3. Fatturato Cisa S.p.a Faenza (RA) 03664620378. companyreports.it (італ.). Процитовано 3 лютого 2024.
 4. Rapport de crédit Cisa S.p.a. creditsafe.com (фр.). Процитовано 3 лютого 2024.
 5. а б в г Resoconto dell'Assemblea. XVII LEGISLATURA. Allegato B. Seduta di Martedì 8 settembre 2015. Вебсайт Палати депутатів Італії (італ.). 8 вересня 2015. Процитовано 24 грудня 2023.
 6. а б в Pioneering safety. Вебсайт компанії CISA (англ.). Процитовано 24 грудня 2023.
 7. а б в г д La Losanga Cisa diventa ancora più globale [Пастилка Cisa стає глобальнішою]. Ravenna Today (італ.). 4 грудня 2013. Процитовано 24 грудня 2023.
 8. а б в г Christian Fossi (8 червня 2015). Il Gruppo Bucci festeggia i 70 anni in crescita e con buone prospettive. Giovedì 11 celebrazione al Masini [Gruppo Bucci святкує 70 років зростання та хороших перспектив. Святкування четверга 11-го в Масіні]. SettesereQui (італ.). Процитовано 24 грудня 2023.
 9. а б Carlo Raggi (13 квітня 2023). L’ultima foto dello stabilimento Cisa [Останнє фото фабрики CISA]. il Resto del Carlino[it] (італ.). Процитовано 24 грудня 2023.
 10. а б в Carlo Raggi (23 листопада 2021). Quando la Cisa dava lavoro a 750 persone [Останнє фото фабрики CISA]. il Resto del Carlino[it] (італ.). Процитовано 24 грудня 2023.
 11. All’asta gli arredi della storica Villa Bucci-Errani di Faenza [Меблі історичної вілли Буччі-Еррані у Фаенці виставлені на аукціон]. rimininews24.it (італ.). 5 червня 2021. Процитовано 3 лютого 2024.
 12. Faenza, gli arredi della Villa Bucci-Errani fruttano all'asta un milione e 600mila euro [Фаенца, меблі вілли Буччі-Еррані продано на аукціоні за 1 мільйон 600 тисяч євро]. Corriere Romagna[it] (італ.). 17 червня 2021. Процитовано 3 лютого 2024.
 13. Camera di commercio, industria, artigianato e agricoltura. Comunicato stampa n. 11 (PDF) (італ.). Процитовано 24 грудня 2023.
 14. Riccardo Finelli (15 грудня 1999). Errani conquista gruppo Cisa [Еррані завойовує групу Cisa]. Italia Oggi[it] (італ.). Процитовано 24 грудня 2023.
 15. а б в Piero Vitale (6 грудня 2013). CISA è parte di Allegion, nuovo gruppo globale dedicato alla sicurezza [CISA тепер частина Allegion, нової глобальної групи безпеки]. Serramenti News (італ.). Процитовано 24 грудня 2023.
 16. а б Crisi Cisa, il M5S chiede in Parlamento l'impegno dei ministri [Криза CISA, M5S просить парламент про прихильність міністрів]. Ravenna Today (італ.). 9 вересня 2015. Процитовано 24 грудня 2023.
 17. No alla perdita di oltre 200 posti, il M5S porta il caso Cisa in Parlamento [Ні втраті понад 200 робочих місць, M5S передає справу Cisa до парламенту]. Ravenna Today (італ.). 7 серпня 2015. Процитовано 24 грудня 2023.
 18. Cisa, 16 ore di sciopero. L'Ugl dice “no” ai licenziamenti e propone un nuovo piano all'azienda [CISA, 16 годин страйку. Угл каже «ні» звільненням і пропонує компанії новий план]. Ravenna Today (італ.). 15 вересня 2015. Процитовано 24 грудня 2023.
 19. Cisa, primo giorno di sciopero contro i 28 esuberi, "stabilimenti svuotati" [CISA, перший день страйку проти 28 звільнених, "спустошені заводи"]. Ravenna Today (італ.). 17 вересня 2015. Процитовано 24 грудня 2023.
 20. Vertenza Cisa, si continua a trattare: gli esuberi possono scendere a 136 [Суперечка щодо CISA, переговори тривають: звільнення може скоротитися до 136]. Ravenna Today (італ.). 25 вересня 2015. Процитовано 24 грудня 2023.
 21. Cisa-Allegion, accordo dopo riunione fiume: al via nuovo piano industriale [CISA-Allegion, угода після річкової зустрічі: розробляється новий промисловий план]. Ravenna Today (італ.). 25 вересня 2015. Процитовано 24 грудня 2023.
 22. Cisa, nuovo piano industriale: approvata dagli operai l'ipotesi di accordo [CISA, новий промисловий план: гіпотеза угоди, схваленої робітниками]. Ravenna Today (італ.). 30 вересня 2015. Процитовано 24 грудня 2023.
 23. а б CISA (strategic brand of Allegion) opens its new building focusing on R&D [CISA (стратегічний бренд Allegion) відкриває нову будівлю, зосереджену на дослідженнях і розробках]. Asmag (англ.). 17 травня 2017. Процитовано 24 грудня 2023.
 24. Patents by Inventor Deo Errani [Патенти винахідника Део Еррані]. Intellectual Property Law Center (англ.). Процитовано 24 грудня 2023.
 25. A Faenza il centro R&S Cisa-Allegion per le serrature meccatroniche [Центр дослідження та розробки мехатронних замків Cisa-Allegion у Фаенці]. Confederazione Generale Europea Datoriale (італ.). 11 травня 2017. Процитовано 24 грудня 2023.

Посилання[ред. | ред. код]