Емілія-Романья

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Регіон Емілія-Романья
Прапор регіону
Столиця Болонья
Президент Vasco Errani
Провінції Болонья
Феррара
Форлі-Чезена
Модена
Парма
П'яченца
Равенна
Реджо Емілія
Ріміні
Муніципалітети 341
Площа 22,123 км²
— місце 6th (7.3 %)
Населення
— всього
— місце
— густота
(06-2012)
4 466 096
8 (7.1 %)
201,9 км-2
Italy Regions Emilia-Romagna Map.png
Розташування області Емілія-Романья на карті Італії
Провінції області Емілія-Романья

Емілія-Романья (іт. Emilia Romagna) — адміністративний регіон Північної Італії, що включає у себе два історичні регіони Емілію та Романью. формує грубий трикутник, зв'язаний на Сході — Адріатичним Морем, на Півночі — річкою По, а на Півдні — Аленінами.

З 4 187 мешканців на 22 123 км², за даними перепису населення 2006 року, це - густонаселений регіон. Емілія-Романья - один з найбагатших регіонів Італії, і його кухня одна з найвідоміших в Італії.

Емілія-Романья поділена на провінції: Болонья, Феррара, Форлі-Чезена, Модена, Парма, П’яченца, Равенна, Реджо Емілія та Ріміні.

Сільське господарство - найголовніша господарська діяльність: злаки, картопля, маїс, помідори і ріпчаста цибуля - основні, разом із фруктами і виноградом для виробництва вина (з якого найзнаменитіші - можливо Lambrusco, Sangiovese і Albana). Активно розводиться рогата худоба і свині.

Промисловість в області також високорозвинена, особливо живильна, у першу чергу сконцентрована у Пармі і Болоньї, механічна і ручна (наприклад, Ferrari, Ducati, Lamborghini, Maserati), а також туризм, особливо уздовж Адріатичної берегової лінії.

Головне місто — Болонья, історичний і культурний центр національної важливості. До інших важливих міст входять Парма, П'єнза, Реджо Емілія, Модена, Ріміні, Феррама, Форлі, Чезена, Равенна та Маранелло.

Регіон також характеризують унікальними економічними відносинами: економіка Емілії-Романья значною мірою заснована на десятках тисяч кооперативів. В області, 75% населення належать до якогось кооперативу. Природа економіки регіону вважає відповідальною за високий життєвий рівень насолоджуються мешканцями. Природу економіки області вважають відповідальною за високий рівено життя, котрим володіють її жителі.

Назва[ред.ред. код]

Коріння імені Емілія-Романья сягає у Стародавній Римський спадок цих земель. Емілія посилається до Via Aemilia, важливий Латинський шлях, що сполучає Рим з північною частиною Італії. Романья — скорочення від Romnia; коли Равенна була столицею Італійської частини Візантійської Імперії, Ломбарди розширили офіційне ім'я Імперії до земель навколо Равенни.

Політичні настрої[ред.ред. код]

Політично, Емілія-Романья — твердиня лівих політичних ідеологій, не зважаючи на існування однієї з найбагатших частин Італії. Деякі вважають, що це через сильну традицію анти-клерикалізму, що датується 19-м сторіччям, коли частина області, що належить до Папських Держав (здебільшого Романья та Болонья, в Емілії були дві незалежні держави). На виборах у квітні 2006, жителі області віддали 60% своїх голосів лівій коаліції Романо Проді.

Демографія[ред.ред. код]

Населення Емілія-Романья переважно Італійське, однак, у ній проживає 257 000 представників інших національностей, серед них:

Галерея зображень[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Ресурси тенет[ред.ред. код]