Citibank

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Citibank National Association
Тип Публічна компанія
Форма власності публічна компанія
Гасло «Citi never sleeps»
(«Citi ніколи не спить»)
Засновано 1812
Штаб-квартира Су-Фолс і Нью-Йорк
Власник(и) Citigroup
Холдингова компанія Citigroup
Дочірні компанії
Сайт citi.com

Citibank у Вікісховищі?

Citibank (Сітібанк) — один із найбільших банків США зі штаб-квартирою у Нью-Йорку. Входить у холдинг Citigroup. Належить до "Великої Четвірки" найбільших банків США. Citibank має дочірні банки та представництва у понад 100 країнах світу (в.т. в Україні) і входить до десятки найбільших банків світу за рейтингом британського журналу The Banker.

Історія[ред.ред. код]

Відділення Citibank у Чайна-таун в Нью-Йорку (2005)
Відділення Сітібанку в Чикаго (2007)

Був заснований у 1812 році як «City Bank of New York». Пізніше перейменовувався у «The National City Bank of New York» (1895), «The First National City Bank of New York» (1955), «First National City Bank» (1962). З середини 1970-их по сьогодні носить назву «Citibank National Association» (Citibank N.A.) або просто «Citibank».

Міжнародна група[ред.ред. код]

Станом на 2013 рік, левову частку доходів Citibank отримує на ринку США (51%), країни Латинської Америки формують 25%, Азії - 20%, Європи / Близького Сходу / Африки - 4%. Citibank має дочірні банки та представництва у 36 країнах світу.[2]

Сітібанк Україна[ред.ред. код]

У листопаді 1998 року була заснована українська філія — ПАТ "Сітібанк", його головний офіс та єдине відділення у ньому розташовані в Києві на вулиці Ділова, 16Г. Банк веде консервативну бізнес-модель і обслуговує переважно іноземних корпоративних клієнтів групи Citi в Україні. Загальні активи української філії Сітібанку станом на 1 січня 2018 року становили 19 млрд грн, за їх розмірами він входить в двадцятку найбільших банків в Україні. Також є одним з найприбутковіших банків в Україні. У 2017 році його сукупні прибутки становили 1 млрд грн, у попередньому 2016 вони дорівнювали 1,4 млрд грн.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]