Claws Mail

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Claws Mail
головне вікно Claws Mail 2.7.1
Тип клієнт електронної пошти, новинний клієнт
Розробник команда Claws Mail
Перший випуск 0.4.67claws1 (11 травня 2001)
Стабільний випуск 3.19.1 / 4.1.1 (20 жовтня 2022; 19 місяців тому (2022-10-20)[1])
Операційна система BSD, Linux, Mac OS, Solaris, Unix, Windows
GNU фреймворк GTK
Мова програмування C, GTK+
Доступні мови Brazilian Portuguese, Bulgarian, Catalan, Simplified Chinese, Traditional Chinese, Croatian, Czech, Dutch, English, Esperanto, Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Norwegian, Polish, Russian, Serbian, Slovak, Spanish, Swedish
Ліцензія GNU GPLv3
Онлайн-документація claws-mail.org/documentation.php
Репозиторій git.claws-mail.org?p=claws.git%3Ba%3Dsummary
Вебсайт www.claws-mail.org

Claws Mailклієнт електронної пошти для Linux, Mac OS X та інших UNIX-подібних операційних систем, у тому числі мобільної платформи Maemo. Існує порт для операційної системи Windows. Розповсюджується безплатно, під ліцензією GPL v3.

Історія створення

[ред. | ред. код]

Claws Mail існує з квітня 2001 року. Спочатку іменувався як Sylpheed-Claws і змінив найменування на Claws Mail в листопаді 2006 року. Основною метою створення Sylpheed-Claws було тестування нових можливостей «прабатька» іншого поштового клієнта — Sylpheed, щоб не впливати на стабільність Sylpheed. Розробники Sylpheed-Claws регулярно сінхронзіровалі початковий код з Sylpheed, і автор Sylpheed, Хіроюкі Ямамото (Hiroyuki Yamamoto), використовував нові уподобані йому можливості.

Спочатку Sylpheed і Claws Mail базувалися на GTK1. Робота над версіями GTK2 стартувала на початку 2003 року, і перша версія Sylpheed-Claws, заснована на GTK2, була випущена в березні 2005 року. Відтоді путі Sylpheed і Sylpheed-Claws стали різнитися, і Sylpheed-Claws стала існувати самостійно, програма була перейменована Claws Mail.

Особливості

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Офіційний сайт
  • Brockmeier, Joe (18 березня 2010). Claws Mail: Mail with Attitude (англ.). Linux Magazine. Архів оригіналу за 27 травня 2012. Процитовано 10 травня 2012.
  1. https://www.claws-mail.org/news.php