Opera Mail

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Opera Mail
Тип Email, RSS-агрегатор, IRC і Клієнт новин
Розробник Opera Software
Операційна система Багатоплатформна
Ліцензія Freeware
Вебсайт Офіційний сайт

Opera Mail (стара назва M2) — безкоштовний клієнт електронної пошти і новинний клієнт, вбудований в браузер Opera. Його інтерфейс трохи відрізняється від інших поштових клієнтів для забезпечення кращої інтеграції з Opera. У ньому є фільтр спама (автоматичний та навчаємий — «Bayesian»), підтримка протоколів POP3, IMAP, SMTP і ESMTP, новинних груп, новинних стрічок RSS, Atom і NNTP.

Вбудований сервер вхідної пошти має індексовану базу даних для легкого пошуку та фільтрації пошти, програма дозволяє додати кілька облікових записів пошти. При цьому програма не дозволяє імпортувати дані з інших клієнтів електронної пошти[1].

В Opera Mail використовується одна база даних, яка зберігає зміст всіх листів і сортує їх автоматично за кількома параметрами, наприклад, за типом: просто листи і листи з вкладеними файлами. Це забезпечує швидкий доступ до листів. Зміст листа можна побачити нижче списку вхідних і в окремому вікні. Також, фільтр «Bayesian» використовується для автоматичного сортування повідомлень за різними параметрами. Всі повідомлення, розташовані в базі даних, доступні по пункту меню Прочитати пошту/Received view. В Opera Mail є функція мінімізації трафіку, яка надає користувачеві доступ тільки до перших рядках листа, а не до всього листа, тим самим скорочуючи трафік.

Також одним з головних нововведень з виходом браузера Opera 9.64 є попередній перегляд стрічок новин. З його допомогою генерується сторінка, що містить поточну інформацію в розсилці, і користувач може ознайомитися або підписатися на розсилку, використовуючи спеціальну кнопку[2]. Одним з мінусів поштового клієнта з моменту появи було відсутність можливості використовувати форматування при написанні листа. Цей недолік виправлений в Opera 10.

В Opera Mail також є менеджер контактів і простий IRC-клієнт, що дозволяє користувачу підключитися до декількох серверів одночасно. Можливо приватне спілкування і передача файлів між користувачами. У чатах можливо змінювати зовнішній вигляд, відредагувавши CSS файл (приклади).

Opera 12 (рушій Presto) — остання версія браузера, в яку був вбудований поштовий клієнт. Після цього Opera Mail було винесено до окремого додатку.

Opera Mail знаходиться на завершальній стадії життєвого циклу продукту: більше не надається ні технічна підтримка, ні оновлення продуктів або безпеки. Продукт більше недоступний для завантаження, розробником пропонується користуватись вбудованим в браузер Opera поштовим клієнтом[3].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. The Best Gmail App for Windows: Top 4 Tools Reviewed. Mailbird. 16 липня 2020. Архів оригіналу за 22 липня 2020. Процитовано 28 липня 2020.
  2. Minchinton (22 серпня 2008). First 9.60 Snapshot!. Opera Desktop Team. Архів оригіналу за 13 лютого 2012. Процитовано 21 червня 2009.
  3. About Opera | Innovation is our game | Opera. www.opera.com (англ.). Архів оригіналу за 28 липня 2020. Процитовано 28 липня 2020.

Джерела

[ред. | ред. код]