Opera Mail

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Opera Mail
Тип Email, RSS-агрегатор, IRC і Клієнт новин
Розробник Opera Software
Операційна система Багатоплатформна
Ліцензія Freeware
opera.com/mail

Opera Mail (стара назва M2) — клієнт електронної пошти і новинний клієнт, вбудований в браузер Opera . Його інтерфейс трохи відрізняється від інших поштових клієнтів для забезпечення кращої інтеграції з Opera. У ньому є фільтр спама (автоматичний та навчаємий — «Bayesian»), підтримка протоколів POP3, IMAP, SMTP і ESMTP, новинних груп, новинних стрічок RSS, Atom і NNTP.

В Opera Mail використовується одна база даних, яка зберігає зміст всіх листів і сортує їх автоматично за кількома параметрами, наприклад, за типом: просто листи і листи з вкладеними файлами. Це забезпечує швидкий доступ до листів. Зміст листа можна побачити нижче списку вхідних і в окремому вікні. Також, фільтр «Bayesian» використовується для автоматичного сортування повідомлень за різними параметрами. Всі повідомлення, розташовані в базі даних, доступні по пункту меню Прочитати пошту/Received view. В Opera Mail є функція мінімізації трафіку, яка надає користувачеві доступ тільки до перших рядках листа, а не до всього листа, тим самим скорочуючи трафік. Також одним з головних нововведень з виходом браузера Opera 9.64 є попередній перегляд стрічок новин. З його допомогою генерується сторінка, що містить поточну інформацію в розсилці, і користувач може ознайомитися або підписатися на розсилку, використовуючи спеціальну кнопку[1]. Одним з мінусів поштового клієнта з моменту появи було відсутність можливості використовувати форматування при написанні листа. Цей недолік виправлений в Opera 10.

В Opera Mail також є менеджер контактів і простий IRC-клієнт, що дозволяє користувачу підключитися до декількох серверів одночасно. Можливо приватне спілкування і передача файлів між користувачами. У чатах можливо змінювати зовнішній вигляд, відредагувавши CSS файл (приклади).

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Minchinton (2008-08-22). First 9.60 Snapshot!. Opera Desktop Team. Архів оригіналу за 2012-02-13. Процитовано 2009-06-21. 

Джерела[ред. | ред. код]