Colutea arborescens

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Colutea arborescens
Zanovec mechyrnik.jpg
Біологічна класифікація
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Colutea arborescens
EOL logo.svg EOL: 703866
IPNI: 486805-1
ITIS logo.svg ITIS: 26550
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 47649

Міхурник деревовидний (лат. Colutea arborescens) — вид рослин родини Бобові (Fabaceae), типовий вид роду міхурник. Листопадний високий чагарник. У складі виду два підвиди — Colutea arborescens subsp. arborescens і Colutea arborescens subsp. gallica Browicz.

Являє собою листопадний, швидко зростаючий, світлолюбний, посухостійкий, не вимогливий до грунтів чагарник з притиснуто-пухнастими гілками, що досягає висоти 4-5 м. Цвіте в травні-червні.

Виростає переважно на глибоких, пухких супіщаних і піщаних грунтах. Низькорослі форми можуть рости і на кам'янистих грунтах. У природному вигляді широко поширений у Північній Африці, а саме в Алжирі і Марокко; в Центральній Європі — в Австрії, Чехії, Словаччині, Угорщині, Німеччині та Швейцарії; в Південно-східній Європі на території Албанії, Болгарії, колишньої Югославії, Греції, Італії, Румунії; в Південно-західній Європі — в Іспанії і Франції. Зустрічається в Криму і на Кавказі. Інтродукований в деяких штатах США. Вирощується в садах і парках України, Прибалтики, в європейській частині Росії в степовій і лісостеповій зонах і на півдні лісової зони.

Посилання[ред. | ред. код]