Coragyps atratus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Coragyps atratus
Coragyps atratus brasiliensis в Панамі
Coragyps atratus brasiliensis в Панамі
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Incertae sedis (disputed)
Родина: Американські грифи (Cathartidae)
Рід: Coragyps
Le Maout, 1853
Вид: C. atratus
Біноміальна назва
Coragyps atratus
(Bechstein, 1793)
Приблизний ареал виду.
Приблизний ареал виду.
Підвиди
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Coragyps atratus
EOL logo.svg EOL: 1049011
ITIS logo.svg ITIS: 175272
IUCN logo.svg МСОП: 22697624
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 33614
Fossilworks: 161512

Coragyps atratus — птах, який належить до родини американських грифів, мешкає від півдня США до центрального Чилі і Уругваю в Південній Америці.

Coragyps atratus живиться падлом, але також може їсти яйця, або вбивати новонароджених тварин. У місцях поселень людей він так само може живитися побутовими відходами . Він знаходить їжу або використовуючи його гострий зір, або спостерігаючи за іншими птахами, які окрім того можуть мати хороший нюх. У Сполучених Штатах Америки вид перебуває під захистом з 1918 року.

Зв'язок з людиною[ред. | ред. код]

Зграя грифів на падлі

Coragyps atratus дехто з власників ферм вважає загрозою для щойно народжених телят. Окрім того цей птах також вважається небезпекою для повітряного транспорту, особливо коли вони збираються у великі групи навколо куп сміття, як наприклад у випадку Міжнародного Аеропорту у Ріо-де-Жанейро.

Вид згадується у різних місцях ієрогліфів народів Майя в кодексах цього народу. Зазвичай цього птаха згадують або в зв'язку зі смертю, або як птаха що дістав здобич. Зображення грифа часто показується як такого, що атакує людей. Ці тварини часто згадуються у поєднанні з видом Королівський гриф. На деяких зображеннях чітко видно Coragyps atratus. А на інших зображеннях скоріш за все намальовано його родича королівського грифа.