Ctenomys torquatus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ctenomys torquatus
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Мишоподібні (Rodentia)
Родина: Тукотукові (Ctenomyidae)
Рід: Туко-туко (Ctenomys)
Вид:
C. torquatus
Біноміальна назва
Ctenomys torquatus

Туко-туко Торквато[1] (Ctenomys torquatus) — вид гризунів родини тукотукових, який нерівномірно розподілений у південній Бразилії, в Уругваю та, Аргентині. Зустрічається в широкому діапазоні середовищ існування, віддаючи перевагу піщаним ґрунтам.

Зовнішня морфологія[ред. | ред. код]

Загальна довжина: 267 мм; хвіст: 77 мм; довжина задніх лап: 38 мм; вуха: 7 мм; вага 229 г. Забарвлення спини від темно-жовтого до кольору червоного дерева. Уздовж хребта іноді забарвлення темніше. Хвіст зазвичай монотонний темно-коричневий. Є велика доля міжпопуляційної та внутрішньопопуляційної різниці в забарвленні.

Поведінка[ред. | ред. код]

Живе у відносно невеликих норах і для нього характерна денна активність, коли він харчується рослинами навколо входу в нору. Період розмноження між червнем та жовтнем. Молодь народжується у вересні — грудні після періоду вагітності бл. 105 днів. Ctenomys torquatus веде самотній спосіб життя, за винятком періоду розмноження. Розміри нір: глибина 60 см, довжина в середньому 4,5 м, діаметр нір 6-10 см.

Генетика[ред. | ред. код]

Число хромосом 2n=68, хоча деякі роботи показують, що це число варіює від 56 до 70, залежно від підвиду.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

У Бразилії в Ріо-Гранде-ду-Сул населення Ctenomys torquatus сильно потерпає через розширення плантацій сої, сосни та евкаліпту, а також через видобуток вугілля. Вид зустрічається в деяких охоронних районах по всьому ареалу.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Джерела[ред. | ред. код]

  • вебсайт МСОП
  • John Frederick Eisenberg, Kent Hubbard Redford Mammals of the Neotropics: The central neotropics: Ecuador, Peru, Bolivia, Brazil / University of Chicago Press, 1999, p. 477