Edison Studios

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Edison Studios
Тип кіностудія і кінокомпанія[d]
Галузь кіновиробництво і кінематограф
Засновано 1882
Засновник(и) Томас Алва Едісон
Закриття (ліквідація) 1918
Штаб-квартира США
Продукція німе кіно
фільм
Власник(и) Томас Алва Едісон
CMNS: Edison Studios у Вікісховищі

Едісон (англ. Edison Studios) — американська кіностудія. Заснована Томасом Едісоном.

Передісторія[ред. | ред. код]

«1887 року, — пише Едісон 1894 року, — мені прийшла думка про можливість сконструювати апарат, який буде для зору тим же, чим є фонограф для слуху, і який буде і записувати і відтворювати одночасно звук і рух»[1].

На початку 1888 року для здійснення цієї думки була відкрита спеціальна лабораторія («Кімната № 5»). Роботами керував Вільям Кеннеді Лоурі Діксон, який народився 1860 року. Пішовши від Едісона, Діксон заснував «Байограф». Ним був сконструював перший експериментальний апарат — оптичний фонограф. 31 липня 1891 року Едісон запатентував свій кінетоскоп, хоча апарат був ще в стадії лабораторних випробувань і не готовий для серійного виробництва. Відразу ж він починає вести переговори про його комерційне використання. 1892 року було засновано Акціонерне товариство «Кінетоскоп», яке займалося виготовленням кінетоскопів і фільмів для них. Товариством керували брат Едісона, брат його дружини Норман Рафф та Чарлз Гаммон.

У лютому 1894 відкривається «Кінетоскопічний театр» («Чорна Марія»), прообраз кіностудій. Того ж року Рафф і Гаммон відкривають кінетоскопічні зали в Нью-Йорку («Кінетоскоп Парлор»), в Чикаго, Сан-Франциско, Атланик-Сіті, Вашингтоні, Балтиморі, Лондоні, Парижі.

Студія[ред. | ред. код]

Кіностудія функціонувала у:

1906 в Бронкс-парку відкрилася студія компанії «Едісон». Студія була заснована Томасом Едісоном. Спочатку компанія називалася «Edison Manufacturing Company» (1894-1911).

1911 перейменована в «Thomas A. Edison, Inc.» (1911-1918) і проіснувала з таким ім'ям до 1918 року (року її закриття). Сам Томас Едісон не брав участь у керівництві фірмою, призначивши віце-президентом і генеральним менеджером Вільяма Гілмора. Виробництвом же фільмів керував Вільям Діксон.

У січні 1909 компанія «Едісон», спільно з іншими компаніями («Байограф», «Вайтограф», «Зеліг», «Ессені», «Любін», «Калем» та дві французькі фірми — «Пате» і «Мельєс») увійшли в Компанію кінопатентів (МППК)[2].

Творчість[ред. | ред. код]

Режисери, які знімали на кіностудії «Едісон»[ред. | ред. код]

Фільмографія[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Жорж Садуль. Всеобщая история кино. — Москва. — Искусство. — Т. 1. Архівовано з джерела 18 березня 2012
  2. Сергій Комаров. Немое кино // История зарубежного кино. — Т. 1. Архівовано з джерела 20 червня 2012

Посилання[ред. | ред. код]