Euronext

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Euronext
нід. Euronext N.V.
Тип бізнес
Форма власності Naamloze vennootschap
Галузь фінансові послуги
Засновано 22 вересня 2000
Засновник(и) Амстердамська фондова біржа, Euronext Brussels і Euronext Paris
Штаб-квартира Q53865133? і Париж
Виторг 884 300 000 € (2020)[1]
Співробітники 2129 осіб (31 серпня 2021)
Дочірні компанії
 • Euronext Nordics Holdingd, VP Securitiesd і Nord Poold
 • hts-www.euronext.com(кор.)
  CMNS: Euronext у Вікісховищі

  Euronext NV — пан-європейська фондова біржа, що має філії в Бельгії, Франції, Нідерландах і Португалії. На додаток до акцій і деривативів, група компаній Euronext надає послуги клірингу і фінансову інформацію. Станом на 31 січня 2006 року всі ринки під управлінням Euronext мали сумарну капіталізацію в 2900 млрд доларів США, що робить її п'ятою в рейтингу найбільших бірж на планеті.

  Історія[ред. | ред. код]

  Група компаній Euronext була утворена 22 вересня 2000 року в результаті злиття Амстердамської, Брюссельської і Паризької фондових бірж з метою дати об'єднаній біржі перевагу на фінансовому ринку Європи. У грудні 2001 року Euronext придбала акції Лондонської міжнародної біржі фінансових ф'ючерсів і опціонів (LIFFE), ставши її власником. Починаючи з 2003 року всі похідні інструменти, які торгуються на всіх дочірніх біржах, торгуються в системі LIFFECONNECT — електронної трейдингової платформі LIFFE. В 2002 році група злилася з Португальської фондовою біржею, яка була згодом перейменована в Euronext Lisbon.

  За підсумками торгів формується один з найбільш важливих європейських фондових індексів Euronext 100.

  На початку червня 2006 року було оголошено про майбутнє злиття Нью-Йоркської фондової біржі і Euronext. В результаті цього злиття, яке відбулося 4 квітня 2007 року[2], була утворена компанія NYSE Euronext . У листопаді 2013 IntercontinentalExchange отримала дозвіл від регулюючих органів на придбання NYSE Euronext, домовленість про операцію була досягнута роком раніше[3].

  У 2014 IntercontinentalExchange виділила в окрему компанію Euronext (без LIFFE) і в червні провела її IPO, продавши 60% акцій. За тиждень до первинного розміщення, група європейських банків і фінансових груп, серед яких Banco Espirito Santo, BNP Paribas, Société Générale і Euroclear, придбала 33% частку Euronext з дисконтом 4% від ціни IPO з умовою не продавати свої акції протягом трьох років[4].

  Див. також[ред. | ред. код]

  Примітки[ред. | ред. код]

  Посилання[ред. | ред. код]

  Сайт біржі