BNP Paribas

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
BNP Paribas S.A.
фр. BNP PARIBAS
BNPP
Тип Société Anonyme
Форма власності анонімне товариство і Société anonyme
Галузь Фінансові послуги
Лістинг на біржі Euronext: BNP
Попередник(и) Banque Nationale de Paris
Paribas
Засновано BNP: 1848
Paribas: 1872
BNP Paribas: 2000
Штаб-квартира Париж, Франція
Територія діяльності У всьому світі
Ключові особи Жан Лем'єр[1] (Голова)
Продукція Управління активами, роздрібний банкінг, комерційний банкінг, інвестиційний банкінг, Іпотека, приватні капіталовкладення
Виторг 47,86 млрд. (2011)[2]
Операційний прибуток (EBIT) € 9,677 млрд. (2011)[2]
Чистий прибуток € 6,050 млрд. (2011)[2]
Активи € 1,965 трлн. (2011)[2]
Співробітники 200 тис. (2011)[2]
Дочірні компанії
 • BNP Paribas Investment Partnersd, Bank of the Westd, Hello bank!d, BNP Paribas Fortisd, Italian National Labor Bankd, BNP Paribas Factord, BNP PARIBAS PERSONAL FINANCEd, Cardifd, BNP Paribas Real Estated, Cetelemd і Arval BNP Paribas Groupd
 • www.bnpparibas.com
  CMNS: BNP Paribas у Вікісховищі

  BNP Paribas (укр. Бі-Ен-Пі Паріба́) — найбільший французький банк і міжнародна фінансова група зі штаб-квартирою у Парижі. Входить в число найбільших банків у світі, присутній у 71 країні світу[3]. Разом з Crédit Agricole і Société Générale складає «Велику Трійку» найбільших банків Франції.

  BNP Paribas утворився в 2000 році внаслідок злиття банків Banque Nationale de Paris (BNP) і Paribas.

  Капіталізація — близько 80,98 млрд євро

  Діяльність[ред. | ред. код]

  BNP Paribas займає ключові позиції у трьох основних напрямках діяльності: роздрібні банківські послуги, інвестиційні рішення, корпоративні та інвестиційні банківські послуги.

  У сфері роздрібних банківських послуг Група має 4 внутрішніх ринки: Бельгія, Франція, Італія та Люксембург. Банк розвиває інтегровану бізнес-модель роздрібного бізнесу в Східній Європі, країнах Середземноморського басейну, Туреччині, а також має велику мережу банківських відділень на заході США. У сфері корпоративних та інвестиційних банківських послуг та інвестиційних рішень BNP Paribas посідає провідні позиції в Європі, має міцний стан на ринках Південної та Північної Америки, а також стійкий динамічний бізнес в Азії.

  В Україні[ред. | ред. код]

  На український ринок BNP Paribas вийшов у 2006 році, придбавши контрольний пакет акцій UKRSIBBANK. UKRSIBBANK BNP Paribas Group стабільно входить в десятку найбільших банків в Україні за розмірами загальних активів, а також в п'ятірку найбільших на роздрібному ринку. Через компанію «BNP Paribas Ukraine» банк веде діяльність у сферах страхування, управління активами та ін.

  Бізнес-одиниці[ред. | ред. код]

  Роздрібне банківське обслуговування є найбільшим бізнес-підрозділом BNP Paribas, який становить 72 % доходів у 2015 році. Його діяльність зосереджена в Європі, особливо на двох внутрішніх ринках групи — Франції (де він діє як Banca Nazionale del Lavoro (BNL)) та Бельгії (як BNP Paribas Fortis).

  BNP Paribas також володіє американською дочірньою компанією BancWest, який діє під іменем ЗахіднийБанк на заході США. Раніше роздрібна філія керувала Першим Гавайським банком, позицію якої BNP Paribas повністю покинув у 2019 році.[4]

  Середземноморська група BNP Paribas Europe також керує великими роздрібними банками в Польщі, Туреччині, Україні та північній Африці.

  Ринки, що розвиваються[ред. | ред. код]

  У 2009 році BNP Paribas реорганізував свої підрозділи роздрібних банківських операцій, перейменувавши свою групу «Ринки, що розвиваються» в групу «Європа Середземномор'я». Ця зміна була зроблена, оскільки після інтеграції польських та турецьких дочірніх компаній Fortis Bank, діяльність ринку BNP Paribas зараз сильно сконцентрована у Східній Європі та південній половині басейну Середземномор'я.

  BNP Paribas є членом Глобального альянсу банкоматів, спільного підприємства декількох найбільших міжнародних банків, що дозволяє клієнтам банків використовувати свою карту банкомату або чекову карту в іншому банку в рамках Глобального альянсу банкоматів, не сплачуючи комісій за зняття грошей закордоном. Інші банки-учасники — Barclays (Велика Британія), Bank of America (США), China Construction Bank (Китай), Deutsche Bank (Німеччина), Santander Serfin (Мексика), Ukrsibbank (Україна), Scotiabank (Канада) та Westpac (Австралія та Нова Зеландія).

  Примітки[ред. | ред. код]

  1. BNP Paribas board chooses Jean Lemierre as new chairman. Reuters. 26 Sep 2014. Архів оригіналу за 13 березня 2015. Процитовано 12 березня 2015. 
  2. а б в г д е Annual Report 2010 (PDF) (French). BNP Paribas. Архів оригіналу за 15 травень 2011. Процитовано 3 травня 2011. 
  3. BNP Paribas Group: Results as at 31 December 2020 - BNP Paribas. BNP Paribas (амер.). Архів оригіналу за 3 березня 2021. Процитовано 5 лютого 2021. 
  4. Last Secondary Offering of First Hawaiian Common Stock - BNP Paribas. BNP Paribas (амер.). Архів оригіналу за 21 січня 2021. Процитовано 15 січня 2021. 

  Посилання[ред. | ред. код]