Finding Paradise

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
У пошуках раю
FindingParadise.jpg
Розробник Freebird Games
Видавець Freebird Games
Дистриб'ютор Steam, Good Old Games[1] і Humble Stored[2]
Жанр(и) Інді, рольова гра, пригодницька гра
Платформа Microsoft Windows, macOS, Linux
Дата анонсу 2015
Дата випуску 14 грудня 2017
Режим гри однокористувацька гра
Локалізатор UNLOCTEAM
Українська повна офіційна текстова
Вік. обмеження PEGI = 12+
Творці
Керівник(и) Кан Ґао
Сценарист(и) Кан Ґао
Композитор(и) Лора Шиґігара
Технічні деталі
Рушій RPG Maker XP
Носій цифрова дистрибуція
To the Moon Series
Попередня гра To the Moon
Офіційний сайт

Finding Paradise(«У пошуках раю») — це пригодницька гра розроблена й випущена Freebird Games, другий епізод із серії To the Moon. Тут знову йдеться про особливу роботу Єви Розалін та Ніла Воттса: вони дарують людям шанс прожити своє життя ще раз, почати все спочатку, досягти того, чого вони не досягли «в перший раз»… але все це відбуватиметься лише в голові їхніх пацієнтів — цього разу це буде старигань Колін Рідз.

Як і To the Moon, це повноцінна самобутня гра, яка не вимагає знання попередніх частин, але для більшого занурення у всесвіт розробник зіграти у To the Moon, два безкоштовні міні-епізоди до To the Moon та гру A Bird Story, перш ніж почати Finding Paradise. Це дасть вам змогу зрозуміти повну картину всього, що відбуватиметься у грі.

Як і в To the Moon, в грі небагато ігрових механік і всі вони сконцентровані на керуванні лікарями, коли вони розв’язують проблеми відновлення порядку спогадів старого, щоби виконати його заповітне бажання перед смертю.[3] Гру було повністю створено канадським розробником Каном Ґао за допомогою рушія RPG Maker XP. Розробка гри розпочалася у 2015, а вийшла для Microsoft Windows, macOS і Linux 14 грудня 2017.[4][5]

Ігролад[ред. | ред. код]

Ігролад Finding Paradise дуже подібний до ігроладу першої гри серії — To the Moon, яку було створено на рушії RPG Maker XP. Як і попередня гра — це типова рольова гра, але без системи речей, загонів та боїв. Тому що сенсом гри є розповідь. Більша частина ігроладу йде через розгадування загадок для спогадів Коліна, нового пацієнта. Це робиться шляхом інтерпретації даних та дослідження емоцій й відчуттів, щоби глибше зануритися у спогади та знайти істинні бажання пацієнта.

Як і в To the Moon, гра концентрується навколо дослідження пам’яті Коліна, щоби знайти визначні об’єкти та зібрати з них енергію для посилення пам’яті та створення зв’язків від давніх днів до сучасності. Час від часу гравці відпочивають від такої роботи проводячи пошуки підказок у будинку пацієнта чи навколишній території.[6]

Сюжет[ред. | ред. код]

Лікарі Єва Розалін та Ніл Воттс отримують нового пацієнта — Коліна Рідза. Їм потрібно виконати його найзаповітніше бажання, але з дуже важливою вимогою — майже нічого не змінюючи в спогадах.[7]

Подорожуючи спогадами пацієнта, головні протагоністи усвідомлюють, що їхній поступовий рух назад у зворотному хронологічному порядку змінився на хаотичні стрибки від давнини до сьогодення і навпаки. Єва висуває теорію, що ці стрибки нагадують рух по орбіті навколо якоїсь події в середині життя пацієнта.

Вивчаючи пам’ять Коліна, лікарі дізналися, що останні роки були відносно щасливими. Колін проживав разом з дружиною та сином, з’їздив у омріяну мандрівку на Бора-Бора. Але чогось не вистачало… Щоби з’ясувати причини своєї незадоволеності життям, Колін звернувся до корпорації, що посварило його з родиною — вони не хотіли, щоби спогади про них, були замінені іншими. Врешті-решт, Колін наполягає на тому, щоби зміни, внесені у спогади, були мінімальними.

Під час виконання своєї роботи, лікарі дізналися, що в юності батьки Коліна часто не бували вдома і він часто зустрічався з дівчиною навпроти, розмовляв через балкон. Мовчазний й замкнутий Колін рідко з кимось розмовляв, але ця дівчина змогла його вмовити стати пілотом. Пізніше, зблизившись з майбутньою дружиною, Колін віддалився від старої подруги. Побачивши ці спогади, лікарі зрозуміли, що пацієнт жалкує про свій вибір, але все одно обирає збереження родини, втаємничуючи бажання навіть від себе. Єдиним оптимальним способом є стирання дівчини з пам’яті.

Насправді, дівчина була уявним другом, про що Колін писав у своїй книзі — таким способом він уникав самотності, але в пам’яті вона відбилася, як справжня. Почувши про плани лікарів стерти її, уявна подруга, вважаючи, що її зникнення нашкодить Колінові більше, нападає на лікарів, розділяючи Єву та Ніла. Захопивши контроль над обладнанням, вона намагається викинути Ніла зі спогадів (Ніл вступає в битву за допомогою Єви, що в реальному світі дає пацієнтові заспокійливе). Після перемоги над аномалією лікарі проникають до останнього — центрального спогаду й Колін прощається та перестає писати про уявну подругу. Ця дівчина — пташка з A Bird Story в інтерпретації Коліна, оскільки, вона говорить, що прощалася вже дуже давно, отримала крила, а також, Колін звертався до неї, як до першої справжньої подруги.

Однак, внаслідок жорстокої битви і застосованих препаратів, стан Коліна у реальному світі раптово погіршується, не залишаючи часу лікарям на роздуми. Ніл усвідомлює, що для повного задоволення бажання Коліна контроль над спогадами потрібно віддати машині, що зможе створити досконаліші спогади. Ніл змушує Єву передати контроль уявній подрузі, що повернулася й лікарі залишають мозок пацієнта. Зі спогадів стирається згадка про корпорацію, бажання, напружені відносини у родині.

На похороні Коліна, Єва телефонує Нілу, щоби запитати де він, на що отримує відповідь стосовно нового таємного проєкту корпорації з іншими вченими. Останнє, що показується — зображення уявної дівчини на терміналі Ніла.

Розробка та реліз[ред. | ред. код]

Finding Paradise було розроблено незалежним канадським розробником Каном Ґао й видано Freebird Games для Microsoft Windows, macOS і Linux. Гру створено за допомогою RPG Maker XP. Розробка почалася у 2015, через рік після виходу A Bird Story.[8] Початково, гра мала вийти в середині 2017, але реліз було відкладено через особисте життя Ґао.[7] The game was released on December 14, 2017.[4][5]

Музика[ред. | ред. код]

Відгуки й нагороди[ред. | ред. код]

Огляди
Агрегатори
АгрегаторОцінка
Metacritic81/100[9]

Гру було номіновано, як «Найкраща інді гра» на Game Awards 2019 у Нью-Йорку.[10]

Гра входить до 25 найкращих локалізацій українською в Steam

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Good Old Games — 2008.
  2. Humble Store
  3. Chalk, Andy (January 12, 2016). To the Moon sequel Finding Paradise officially revealed. PC Gamer. Процитовано January 12, 2016. 
  4. а б McKeand, Kirk (November 3, 2016). To the Moon sequel, Finding Paradise, release date set for summer 2017. PCGamesN. Процитовано November 3, 2016. 
  5. а б Chalk, Andy (November 22, 2017). Finding Paradise has a new release date and an unexpected trailer. PC Gamer. Процитовано November 22, 2017. 
  6. Horti, Samuel (May 28, 2017). To The Moon follow-up Finding Paradise is delayed. Rock, Paper, Shotgun. Процитовано May 28, 2016. 
  7. а б Chalk, Andy (August 4, 2016). Finding Paradise, the sequel to To the Moon, has been delayed. PC Gamer. Процитовано August 4, 2016. 
  8. Mosser, Cassidee (January 12, 2016). Finding Paradise: Official To The Moon Sequel Announced. IGN. Процитовано January 12, 2016. 
  9. Finding Paradise for PC Reviews. Metacritic. CBS Interactive. Процитовано December 24, 2018. 
  10. Keyes, Rob (January 3, 2019). 2018 New York Game Awards Nominees Revealed. Screen Rant. Процитовано January 6, 2019. 

Джерела[ред. | ред. код]