Fox Broadcasting Company

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Fox Broadcasting Company
Fox Broadcasting Company logo (2019).svg
Країна США США
Зона мовлення США США
Час мовлення Цілодобово
Центр керування Лос-Анджелес
Дата початку
мовлення
9 жовтня 1986 (операції по ефіру)
5 квітня 1987 (прайм-тайм запуск)
Засновник Руперт Мердок
Власник(и) News Corporation
Слоган We are FOX (укр. Ми FOX)
Сайт fox.com

Fox Broadcasting Company, або просто FOX — американська телевізійна мережа. Власником FOX є FOX Entertainment Group. Одна з найбільших телекомпаній світу.

FOX заснована в 1986 році в Нью-Йорку Рупертом Мердоком. Головний офіс у Лос-Анджелесі.

Телекомпанія стала успішною і популярною завдяки ряду вкрай популярних серіалів, як-от «Цілком таємно», «Доктор Хаус», «Одружені з дітьми», «Кістки», «Втеча»; мультсеріалів «Сімпсони», «Футурама», «Гріфіни» та ін. А також завдяки унікальним передачам, наприклад «Магія. Викриття».

Історія[ред. | ред. код]

Історія компанії бере початок у березні 1985 року, коли Руперт Мердок почав скуповувати невеликі телекомпанії й об'єднувати їх під керівництвом своєї компанії News Corp. Спочатку у володінні Мердока було лише 6 телестанцій, на які припадало 22 % аудиторії США. Ці компанії були об'єднані у «Фокс Телевіжн Стейшнз Груп» (Fox Television Stations Group). Першою програмою, що вийшла в новій компанії, було вечірнє ток-шоу. Із самого початку компанія позиціонувала себе як розважальну, орієнтуючись передусім на молоду аудиторію. Згодом на мережі вийшло декілька дуже успішних серіалів, як-от «Сімпсони» та «Цілком таємно», які підняли престиж компанії й затвердили її провідні позиції на американській та світовій арені.

Ефірне мовлення[ред. | ред. код]

У покритті новин компанія надає перевагу консервативним оглядачам та політикам. Фокс має численні філії майже в усіх штатах США, а також у Канаді, Мексиці та інших країнах.

Телекомпанія стала відомою завдяки кільком успішним та популярним серіалам, які вийшли на її хвилях, як-от «Сімпсони», «Футурама», «Одружені … та з дітьми», «Секретні матеріали», «24», «Доктор Хаус», «Теорія брехні», «Кістки» та інші.

Джерела[ред. | ред. код]