GNU Bison

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
GNU Bison
Official gnu.svg
Тип генератор синтаксичних аналізаторів
Автор(и) Robert P. Corbettd[1]
Розробник GNU Project
Репозиторій git.savannah.gnu.org/cgit/bison.git
Операційна система крос-платформовий
Мова програмування C
Ліцензія GPL
Онлайн-документація gnu.org/software/bison/manual/
Вебсайт www.gnu.org/software/bison

Bison (бізон) — генератор синтаксичних аналізаторів загального призначення, який перетворює опис контекстно-вільної LALR граматики в програму мовою C для синтаксичного аналізу текстів відносно заданої граматики.

Bison, придатний для розробки аналізаторів мов досить широкого класу: від тих, що використовуються в простих настільних калькуляторах до складних мов програмування. Bison типово використовується разом з генератором лексичних аналізаторів Flex.

Bison зворотно сумісний з Yacc: всі правильні граматики Yacc повинні без змін працювати з Bison. Кожен, хто добре знає Yacc, не повинен мати великих проблем при використанні Bison.

Bison написаний, в основному, Робертом Корбеттом (Robert Corbett). Річард Столмен (Richard Stallman) зробив його сумісним з Yacc. Вільфред Хансен (Wilfred Hansen) з Carnegie Mellon Univerisity додав підтримку багатосимвольних літералів та інші можливості.

Умови використання Bison[ред. | ред. код]

Починаючи з версії Bison 1.24 змінено умови поширення yyparse, дозволивши використовувати результат роботи Bison в невільних програмах. Раніше аналізатори, створені Bison, могли бути використані лише в програмах, які є вільним програмним забезпеченням.

Інші інструменти GNU для програмування, такі як компилятор GCC, ніколи не містили такої вимоги. Вони завжди могли використовуватися для розробки невільного програмного забезпечення. Bison відрізнявся від них не через якесь особливе політичне рішення, просто до всього первісного коду Bison застосовувалася звичайна Універсальна Громадська Ліцензія (GPL).

Вихід Bison — файл аналізатора Bison — містить точну копію частини Bison як код функції yyparse (всі дії вашої граматики вставляються в функцію в одному місці, решта функції при цьому не змінюється). У результаті застосування умов GPL до коду yyparse, використання виходу Bison було обмежене вільним програмним забезпеченням.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Corbett R. P. Static Semantics and Compiler Error Recovery — 1985.